رئیس كل دادگستری گلستان مطرح كرد:

آرای جایگزین حبس در برای كمك به حفظ محیط زیست گلستان

آرای جایگزین حبس در برای كمك به حفظ محیط زیست گلستان آی وكیل: گلستان رئیس كل دادگستری گلستان از آمادگی دادگستری استان برای صدور آرای جایگزین زندان در امتداد كمك به حفظ محیط زیست آگاهی داد.هادی هاشمیان در جلسه با مسئولان محیط زیست استان اظهار داشت: محیط زیست، منابع طبیعی و دیگر دستگاه های مرتبط می توانند خدمات و اقدامات مورد نیاز خودرا به دادگستری اعلام کنند.

وی اضافه کرد: پیشنهادات دریافتی از این دستگاه ها به قضات محاکم کیفری استان ارسال می شود تا مرتکبان جرایم سبک و افراد فاقد سابقه کیفری، بجای زندان به انجام خدمات عمومی برای حفظ محیط زیست مکلف شوند.

هاشمیان با اشاره به این که گلستان از استان های پیشرو در صدور آرای جایگزین زندان است، اظهار داشت: پارینه بیش از ۴۵۰۰ رای جایگزین زندان در محاکم استان صادر شد که نهال کاری، پاکیزگی محیط زیست و حاشیه جنگل ها، کمک به بهسازی مدارس، حرفه آموزی و ارائه خدمات عمومی رایگان به مردم در شهرداری ها همچون این آرا بود.

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه بر استفاده بیشتر از ظرفیت سمن ها برای حفظ محیط زیست هم اصرار کرد و اظهار داشت: برمبنای قانون آیین دادرسی کیفری، سمن‎ها می‎توانند هر جا تخلف یا تخریب در محیط زیست مشاهده نمودند به دستگاه قضایی شکایت کنند.

به گزارش آی وکیل به نقل از دادگستری گلستان، محمدرضا کنعانی، مدیر کل محیط زیست استان هم در این نشست با تشریح عملکرد و برنامه های حفظ محیط زیست استان، اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده امسال و پارینه تعداد محیطبانان و پاسگاه های محیطبانی استان افزایش یافت.

وی در این جلسه از همکاری و همراهی محیط زیست با سمن ها گفت و اضافه کرد: سمن ها امروز به بازوی اجرایی محیط زیست تبدیل گشته اند که نتیجه آن افزایش حساسیت ها به محیط زیست و آشنایی بیشتر مردم با مباحث زیست محیطی مانند فک خزری شده است.

کنعانی در این نشست از تلاش و همراهی دستگاه قضایی هم قدردانی کرد.

نشست مشترک دادگستری و محیط زیست به مناسبت هفته محیط زیست انجام شد.

منبع:

1399/03/17
23:31:25
5.0 / 5
1167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری