برزگر:

دولت و مجلس با همدلی مانع تشدید بحران در معیشت جامعه شوند

دولت و مجلس با همدلی مانع تشدید بحران در معیشت جامعه شوند به گزارش آی وكیل یك وكیل دادگستری اظهار داشت: در شرایط فعلی، وضعیت اقتصادی و مالی مردم و جامعه وضعیت خوبی نیست و نیازمند این است كه دولت و مجلس با همدلی و همگرایی و عرضه طرح های كارساز، اقداماتی را انجام دهند كه وضعیت اقتصاد و معیشت جامعه گرفتار بحران شدید نشود.عباس برزگر در گفتگو با ایسنا، در مورد تحکیم انسجام و همدلی در شرایط کنونی کشور بین دو قوه مقننه و مجریه، اظهار نمود: از زمانی که ویروس کرونا وارد کشور شد کسب و کار، بازار، گردشگری مانند بخش زیارت به عتبات و اماکن مقدسه و امثال آن گرفتار صدمه شده و قاعدتا وضعیت اقتصادی و مالی مردم و جامعه وضعیت خوبی نیست و نیازمند این است که دولت و مجلس با همدلی و همگرایی با ارائه طرح های کارساز، اقداماتی را انجام دهند که وضعیت مردم، اقتصاد و معیشت جامعه گرفتار بحران شدید نشود.

وی اضافه کرد: با عنایت به شرایط شیوع بیماری کرونا، خیلی از افراد مدتی در منازلشان ماندند و رعایت کردند ولی چون درآمدی ندارند تحت فشار هستند. درست است که یک عده از افراد جامعه کارمند هستند ولی کسانی که مشاغل آزاد دارند یا کسبه بازار، گرفتار شرایط سخت و مشکلی هستند که در شرایط فعلی باید دولت و مجلس تمام تلاش شان را در جهت رفع این مشکلات انجام دهند.

این وکیل دادگستری با اشاره به اینکه "مجلس کار اجرایی انجام نمی دهد اما در زمینه قانونگذاری می تواند طرح ها و لوایح خوبی تصویب کند که کارساز باشد"، اظهار داشت: مجلس می تواند به دولت کمک نماید تا بتواند مشکلات جامعه را حل کند، ولی این نقش دولت می باشد که باید جدی تر از این عمل نماید، به این لحاظ که بعضی از کسانی که شاغل بودند و کار داشتند در شرایط فعلی بیکار هستند و اصل قضیه بحث اشتغال و ایجاد شغل برای جوانان جامعه است.

برزگر تصریح کرد: هم اکنون در گوشه و کنار دیده و شنیده می شود که متاسفانه شرکت هایی وجود دارند که در کشورهای دیگر نمایندگی دارند ولی در کشور ما غیر مجاز بوده و حق فعالیت ندارند و به شکل هرمی عمل می کنند. همینطور شنیده ام و نمونه های موردی آنرا دیده ام که این شرکت ها تحت عنوان شرکت کیو نت (Qnet) جوانانی که به دنبال اشتغال هستند را فریب داده و به بهانه اینکه برای آنها شغل ایجاد می کنند، آنها را اغفال کرده و 40 میلیون پول از آنها می گیرند و به بهانه آموزش، اجازه نمی دهند که با خانواده هایشان تماس داشته باشند و حتی آنها را تهدید می کنند.

وی تصریح کرد: مسئول برخورد با این اقدامات، دولت و قوه قضائیه است که باید آنها را شناسایی کرده و با این موضوعات مقابله کنند.

این وکیل دادگستری با اشاره به اینکه "همه این موضوعات به علت بیکاری و عدم اشتغال است"، اظهار داشت: دولت باید با جدیت بر اینگونه مسائل نظارت کند و افراد و شرکت هایی که کلاهبردار هستند و سر مردم کلاه می گذارند و پول مردم را می برند و همینطور برنامه هایی به شکل آدم ربایی انجام می دهند را شناسایی کرده و نیروهای امنیتی پیگیر این موارد باشند بعد از شناسایی این موارد، با آن برخورد کنند.

برزگر اظهار داشت: همانطور که حضرت امام (ره) فرمودند که "رمز موفقیت در وحدت کلمه است"، دولتمردان، مجلس، قوه قضائیه و در واقع قوای سه گانه بایستی با همدلی، کمک و دلسوزی برای مردم تلاش کنند که مشکلات جامعه را حل کنند تا ان شاءالله از شرایطی که پیش آمده و مسایلی که در دنیا بحران بوجود آورده عبور نماییم.

وی در انتها با اشاره به شیوع کرونا در دنیا اظهار داشت: بحث بیماری کووید-19 نه تنها در کشور ما بلکه در کشورهای دیگر شرایط بدتری بوجود آورده است و در بعضی کشورها میلیون ها نفر بیکار شدند و کارخانه های زیادی تعطیل شدند. هم اکنون شرایط بدی در دنیا وجود دارد و با عنایت به فرهنگ معاضدت، همکاری، مهربانی و کمک به هم نوع که جزء فرهنگ ایرانی و اسلامی ماست، ان شاءالله این مشکلات برطرف شود و بتوانیم از بحران پیش آمده در دنیا و به خصوص در کشور رد شویم و شرایط بهتر شود.

منبع:

1399/03/30
12:55:43
5.0 / 5
1578
تگهای خبر: جامعه , دادگستری , شركت , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری