در سومین روز از هفته قوه قضاییه انجام شد

ملاقات معاونین دادستان و قضات دادسرای تهران با زندانیان

ملاقات معاونین دادستان و قضات دادسرای تهران با زندانیان بامداد امروز به دستور علی القاصی دادستان عمومی و انقلاب تهران، برخی از معاونان دادستان، قضات اجرای احكام و دادیاران ناظر بر زندان، ضمن حضور در زندان های تهران با زندانیان دیدار كرده و به حل مشكلات قضایی آنها پرداختند.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، دادسرای عمومی و انقلاب تهران اعلام نمود:

آیت الله رییسی ریاست محترم قوه قضاییه همیشه در مناسبت های مختلف یکی از سیاست های این قوه در دوران تحول را حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری عنوان کرده و بر روی این مساله تاکید فرموده اند.

بر این اساس دادستانی تهران نیز تحقق کاهش جمعیت کیفری و حبس زدایی را در دستور کار خود داشته و اقدامات زیادی را برای تحقق این امور انجام داده است.

علی القاصی داستان تهران در بازدیدهای مختلفی که طی چند مدت اخیر از ندامتگاه های تهران داشته بر رعایت حقوق شهروندی و کرامت انسانی زندانیان و جلوگیری از بوروکراسی اداری و اهمیت به آزادی تاکید داشته است.

بر این اساس امروز سه شنبه همزمان با سومین روز از هفته قوه قضاییه بنا به دستور دادستان تهران بعضی از معاونان، دادیاران ناظر بر زندان هرکدام مامور شدند که در یکی از زندانها حضور یافته وبا زندانیان از نزدیک دیدار داشته و سئوالات و درخواست های آنان را رسیدگی و برابر قانون برای رفع مشکلات آنها مساعدت های لازم را انجام دهند.

معاونین دادستان و قضات دادسرای تهران مشکلات قضایی بعضی از زندانیان را رفع کردند.

در این دیدارها دادیاران اجرای احکام و ناظر زندان در زندان های تهران بزرگ، اوین، قزل حصار، رجایی شهر و زندان شهر ری(ندامتگاه زنان) حضور یافته و از نزدیک پای صحبت های زندانیان نشسته و درخواست های آنها را بررسی و دستورات لازم را صادر کردند.

در این ملاقات ها بعضی از زندانیان درخواست های خود همچون استفاده از پابند الکترونیک، آزادی مشروط، مرخصی اختتام حبس، عفو و... را مطرح نمودند و دستورات لازم برای پیگیری درخواست های این زندانیان صادر شد.

در زندان زنان ۴۸۳ تقاضا از زندانیان ستاندن و درخواست های آنها بررسی گردید. مشکل آن دسته از زندانیانی که قابل حل بوده در همان زندان، از طرف نماینده های دادستان اجابت و دستورات لازم صادر شد و درخواست آنهایی که نیاز به بررسی بیشتر دارد جهت رسیدگی به درخواست متقاضیان در دستور کار قرار دارد.
1399/04/03
16:22:11
5.0 / 5
1528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده