كاهش آمار جمعیت كیفری زندان ها در دستور كار دادگستری استان مركزی

كاهش آمار جمعیت كیفری زندان ها در دستور كار دادگستری استان مركزی مركزی رئیس كل دادگستری استان مركزی اظهار داشت: ضمن اینكه آزادسازی مجرمان جرائم غیرعمد یكی از سیاست های راهبردی قوه قضائیه است، كاهش آمار زندانیان كیفری هم از برنامه هایی است كه در دستور كار دادگستری استان قرار دارد.


حجت الاسلام عبدالمهدی موسوی روز پنجشنبه پنجم تیرماه در آیین آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد ندامتگاه اراک اظهار نمود: آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و محکومان مالی بعنوان یکی از سیاست های کلی و راهبردی قوه قضائیه در استان مرکزی به صورت جدی پیگیری می شود، همینطور کوشش برای کاهش آمار زندانیان کیفری با استفاده از مجازات جایگزین حبس از دیگر برنامه های دادگستری است که مورد توجه قرار گرفته است.
وی ادامه داد: با پیگیری های صورت گرفته از جانب ستاد دیه استان، از آغاز سالجاری 39 زندانی محکوم مالی استان مرکزی با بدهی بالغ بر شش میلیارد تومان آزاد شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است.
رئیس کل دادگستری استان مرکزی خاطرنشان کرد: امروز هم 14 زندانی محکوم مالی همزمان با ششمین روز از هفته قوه قضائیه با مبلغ بدهی 170 میلیون تومان از زندان آزاد شدند که شش نفر از این افراد زندانی نفقه بوده اند و از این پس هم هیچ محکوم نفقه ای در زندان های استان مرکزی وجود نخواهد داشت.
حجت الاسلام موسوی بیان نمود: همینطور 68 زندانی محکوم مالی حاضر در ندامتگاه های استان همزمان با این هفته به مرخصی اعزام شدند و هم اکنون 185 زندانی غیرعمد در زندان های استان در انتظار کمک مالی خیران هستند.
وی افزود: تعداد قابل توجه دیگری از محکومان مالی در ندامتگاه های استان مرکزی به سر می برند که با وجود میزان محکومیت بالا(بیش از 20 میلیون تومان)، آزادی این افراد با استفاده از تسهیلات و اقساط در دستور کار قرار دارد تا بتوان شاهد آزادی تعداد بیشتری از این زندانیان بود.
موسوی اضافه کرد: همینطور در این روز قضات و رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب و دادستان ها با حضور در ندامتگاه های سراسر استان، مشکلات زندانیان و راهکار مناسب برای کمک به آنها را بررسی می کنند.
به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، رئیس کل دادگستری استان مرکزی ضمن بازدید از ندامتگاه اراک و تشکیل جلسه ستاد دیه، مشکلات و علل حبس بعضی از زندانیان را به صورت چهره به چهره جویا شد.1399/04/06
14:13:53
5.0 / 5
151
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی