مدیركل زندان های استان تهران:

رسالت اصلاح و تربیت بوسیله كارهای فرهنگی نوآورانه محقق می شود

رسالت اصلاح و تربیت بوسیله كارهای فرهنگی نوآورانه محقق می شود به گزارش آی وكیل مدیر كل زندان های استان تهران در جلسه كارگروه سلامت، اصلاح و تربیت كه بمنظور بررسی فعالیت یك ساله فرهنگی، عمرانی، امنیتی و بهداشتی ندامتگاه زنان برگزار شده بود، با تاكید بر ضرورت ارائه خدمات بیشتر به مادران اظهار داشت: خوشبختانه تحولات عظیمی در زندان های استان خصوصاً ندامتگاه زنان روی داده كه نتیجه آن تفقد ریاست قوه قضائیه و نیز ارتقای خدمات و حفظ حقوق شهروندی این قشر لطمه پذیر بوده است.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، سیدحشمت اله حیات الغیب در جلسه ای که با حضور مهدی محمدی مدیر ندامتگاه زنان و اعضای کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان تهران تشکیل شده بود، اظهار داشت: رسالت اصلاح و تربیت بوسیله کارهای فرهنگی نوآورانه محقق می شود و طی سال جاری برنامه ریزی مدونی اجرا می گردد. خوشبختانه ریاست عالی قوه قضائیه طی بازدید از ندامتگاه زنان در بهمن ماه سال گذشته، روند تحولات عظیمی را که در این ندامتگاه اتفاق افتاده بود، مثبت ارزیابی نموده، با جمله ندامتگاه شهرری، جزء ندامتگاه های خوب کشور است، تمام مجموعه را مورد تفقد خویش قرار دادند.
مدیر کل زندانهای استان تهران اضافه کرد: نگاه قضات همیشه بر مساعدت به زنان متهم یا محکوم استوار است، برای اینکه اغلب آنان شرایط اجتماعی و خانوادگی مناسب نداشته، تحت تأثیر فرد دیگر مرتکب جرم شده اند و بیش از متهمین مرد، نیازمند کمک هستند.
حیات الغیب با تاکید بر ضرورت ارائه خدمات بیشتر به مادران اظهار داشت: خوشبختانه تحولات عمرانی، بهداشتی، رفاهی و آموزشی عظیمی در زندان های استان خصوصاً ندامتگاه زنان روی داده که نتیجه آن ارتقای خدمات و حفظ حقوق شهروندی این قشر لطمه پذیر بوده است.
حیات الغیب اشاره کرد: بیشترین فعالیت در عرصه نوسازی و زیباسازی زندان های استان در این ندامتگاه طی یک سال اخیر اتفاق افتاده است و با تلاش کارگروه سلامت، اصلاح و تربیت، مدیر و کارکنان زندان زنان، تا حد ممکن مشکلات این مرکز در تمام بخش ها حل شده، روند خدمات به صورت مستمر ادامه دارد.
او همینطور اظهار داشت: با نوسازی و تجهیز تمام اماکن و گسترش خدمات بهداشتی، درمانی، آموزشی، رفاهی، مددکاری و دیگر نیازهای زندانیان زن، تلاش گردیده تا لطمه های فضای محدود زندان به حداقل ممکن برسد.
بنا به این گزارش در این نشست که علی اسمعیلی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، علی رستمی معاون اداری مالی و اعضای کارگروه حضور داشتند، نتایج بازدید تخصصی کارشناسان مورد بررسی قرار گرفته، مقرر گردید دستورات مدیر کل و مصوبات کارگروه درباب مشکلات حداقلی که هنوز وجود دارد، طی مدت مقرر اجرا و نتیجه آن اعلام گردد.
منبع:

1399/04/17
23:46:36
5.0 / 5
513
تگهای خبر: تخصص , حقوق , خدمات , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده