انتقاد نوری از معرفی نشدن قاضی در بعضی از شعب كمیسیون ماده 100

انتقاد نوری از معرفی نشدن قاضی در بعضی از شعب كمیسیون ماده 100 به گزارش آی وكیل رئیس كمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از معرفی نشدن قاضی در بعضی از شعب كمیسیون ماده 100 برای تسریع در بررسی پرونده های مراجعان انتقاد نمود.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری در دویست و بیست و هفتمین جلسه صحن علنی شورای شهر تهران ضمن تسلیت درگذشت یکی از کارشناسان شورای شهر اظهار داشت: تذکر من درباره حضور نداشتن نماینده دادگستری در بعضی از شعب کمیسیون های ماده 100 است.
وی ادامه داد: مطابق تبصره 1 ذیل ماده صد قانون شهرداری ها، اعضای کمیسیون ها وشعب مختلف ماده 100 مرکب از قضات دادگستری، شورای اسلامی شهر و نمایندگان وزارت کشور هستند و قانونگذار مدت محدود 10روز را برای ذی نفع جهت ارسال لایحه دفاعیه در نظر گرفته و کمیسیونها هم باید بعد از آن ظرف یک ماه تصمیم مقتضی و آرای لازم را با حضور اعضای کمیسیونها صادرکنند.
این عضو شورای شهر تهران افزود: متاسفانه باوجود اهمیت مبحث و پیگیری های مستمر اداره کل اجرایی کمیسیون های ماده 100 در برخی از شعب کمیسیون ماده 100 به علت عدم معرفی قضات دادگستری و تکمیل نبودن اعضا، اقدامات و پاسخگویی به مراجعان ماهها به تاخیر افتاده است که لازم است در جهت اعمال ضوابط و همینطور رعایت حقوق شهروندان رسیدگی به پرونده ها تسریع شود.
نوری با اشاره به اینکه در بعضی از کمیسیون ها چهار ماه است که قاضی حضور ندارد و بررسی پرونده های این کمیسیون ها باقی مانده است، اظهار نمود: ازاین رو از مدیرکل دادگستری استان تهران انتظار دارد نسبت به معرفی و تکمیل اعضای دادگستر ی در کمیسیون های ماده 100 اهتمام لازم را معمول نماید تا عقب ماندگی امور شعب موسوم و پاسخ به ذی نفعان جبران و رضایت شهروندان حاصل شود.1399/04/29
16:56:48
5.0 / 5
791
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده