رایگانی خبر داد

جریمه 394 هزار میلیارد ریالی متخلفین در 4 و نیم ماه نخست سال از طرف تعزیرات

جریمه 394 هزار میلیارد ریالی متخلفین در 4 و نیم ماه نخست سال از طرف تعزیرات آی وكیل: سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی از جریمه 394هزار میلیارد ریالی متخلفین در چهار و نیم ماهه نخست سال 99 آگاهی داد.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، سید یاسر رایگانی امروز (دوشنبه) در نشست خبری با خبرنگاران اظهار نمود: در چهار ماه و نیم ابتدایی سال ۹۹ بیش از ۳۹ هزار پرونده به سازمان داشتیم و ۱۷۴ هزار پرونده در طول این مدت مختومه شده است که میزان وصولی جرایم در طول این مدت سال ۹۹ نسبت به سال قبل ۸ درصد افزایش داشته است و متخلفان مبلغ ۳۹۴ هزار میلیارد ریال جریمه شده اند.

رایگانی در ادامه در ارتباط با گزارش پرونده های وارده و مختومه عدم ایفای تعهدات ارزی اظهار داشت: واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی در شعب سازمان در ۴ ماهه اول سال ۹۹ تعداد ۷۹۷ پرونده وارده و تعداد ۸۲۷ پرونده مختومه داشته ایم که ارزش ریالی پرونده های مختومه ۱۷۰ هزار میلیارد ریال می باشد.

وی در ارتباط با میزان محکومیت متخلفین پرونده های عدم ایفای تعهدات ارزی اظهار نمود: واردکنندگان در قبال دریافت ارز و خدمات دولتی در چهار ماهه نخست سال جاری یک میلیارد و ۶۳۱ میلیون روپیه، ۹۹۷ میلیارد ریال، یک میلیون و ۶۶۰ لیره ترکیه، ۱۲ میلیون روبل روسیه، سه میلیارد درهم، ۲۳ میلیارد وون کره جنوبی، ۲ میلیارد یوان چین، ۳ میلیارد یورو، ۱۷ میلیون دلار، یک میلیارد ین، ۲۹۸هزار دلار کانادا محکوم شده اند.

سخنگوی سازمات تعزیرات در مورد تخلفات شرکت های لبنی اظهار نمود: تعداد ۶ پرونده در شهر تهران موجود می باشد که ۴ پرونده صدور حکم قطعی شده و باتوجه به اتمام مهلت تعیین شده مجدداً حکم به اجرا در آمده و هم اکنون حساب تمامی ۴ شرکت مسدود می باشد و دو پرونده لبنی نیز در شعبه ۴۰ شهر تهران در حال رسیدگی است که یک مورد آن کارشناسی شده و در انتظار دریافت استعلام سازمان حمایت بوده و یک مورد جواب استعلام سازمان حمایت ستاندن شده و در انتظار برگزاری آخرین جلسه رسیدگی در جهت شنیدن آخرین دفاعیات متهم جهت صدور حکم می باشد.

وی اضافه کرد: لازم به ذکر است الباقی پرونده ها باتوجه به عدم صلاحیت تعزیرات شهر تهران به تعزیرات حکومتی شهرستان های تهران جهت رسیدگی ارسال گردیده است.

رایگانی اظهار داشت: سه شرکت پرونده شان مختومه شده که شرکت شان دشت با برتر پاژن ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان جریمه شده است. شرکت این دشت با برتر چوپان ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان جریمه شدند. شرکت لبنیات دیگر با برند می ماست ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان جریمه شده است که این شرکت ها باوجود مهلت هایی که سازمان تعزیرات برای پرداخت جریمه داده با توجه به این که جریمه هایشان پرداخت نشوه طی روزهای گذشته اجرای احکام تعزیرات حساب آنها را مسدود کرده است.

رایگانی اظهار داشت: همین طور در مورد دو شرکت لبنیاتی پگاه به مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و برند سحر نیز ۱.۵ میلیارد حکم قطعی صادر شده که جریمه آنها وصول شده است.

رایگانی اضافه کرد: همین طور ۲ پرونده در شعبه ۴۰ تهران در حال رسیدگی داریم که یک پرونده را دو هفته قبل به سازمان حمایت نامه زده ایم که میزان تخلف کارشناسی شده و این پرونده را سازمان حمایت اعلام نکرده است.

رایگانی اظهار داشت: پرونده دیگری در دو هفته آینده صورت خواهد گرفت و ۳ پرونده در تعزیرات تهران داریم که در دست اقدام است و یک پرونده در مرحله بدوی حکم صادر شده و محکومیت ۷ میلیارد تومانی صادر گردیده است.

رایگانی در مورد پرونده های دیگری در حوزه لبنیات اظهار نمود: یک پرونده در دست رسیدگی اولیه در تعزیرات تهران قرار دارد که حدود ۱۰ میلیارد تومان است و همین طور پرونده دیگری در تعزیرات تهران در حال رسیدگی می باشد که هنوز کارشناسی نشده است.

رایگانی در ارتباط با تخلفات در حوزه لبنیات توضیح داد: ۱۰ قلم کالای اصلی محصولات لبنی بطور نسبی ۲۲ درصد رشد داشتند. چیزی که متاسفانه شاهد می باشیم تخلف در این ۱۰ قلم کالا بوده که ما چیزی که ما نسبت به آن گله داشته ایم این ایت که ما سازمان ناظر نیستیم.

وی اضافه کرد: حرف ما نسبت به اقلام لبنی است که قیمت گذاری نمی شوند، مثلا در ۳ روز یک محصول لبنی ۶ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

وی در ارتباط با پرونده شرکت آذویکو اظهار نمود: پرونده در مرحله تجدید نظر در تهران در حال رسیدگی است و طی یکی دو هفته آینده رای صادر خواهد شد.

رایگانی در ارتباط با بحث کامیون و خودرو های دیزلی اظهار داشت: موضوع را پیگیری کردیم که به نتیجه ای درستی برسیم. با توجه به این که هیچگونه وارداتی نسبت به این مساله وجود ندارد قرار بر نوسازی کامیون های فرسوده بوده که کارشناسی هم نظر خودرا اعلام نموده است. ما مشکلات صنف کامیون داران را می دانیم و امیدواریم که سریع تر به نتیجه مطلوب برسند و حوزه وظیفه و اختیارات سازمان به این میزان نیست که بتواند همه مشکلات این صنف را حل کند.

سخنگوی سازمان تعزیرات اشاره کرد: اینکه بخواهیم توپ را در زمین یکدیگر بیاندازیم مشکلی از مردم حل نمی نماید. سازمان تعزیرات مرجع رسیدگی کننده ایت و تا زمانی که از طرف سازمان های حمایتی مثل سازمان پشتیبانی از مصرف کننده گزارشی به تعزیرات داده نشود ما حق رسیدگی نداریم.

در ادامه این جلسه سخنگوی تعزیرات درباره آمار مربوط به احتکار و گرانفروشی خودرو از ابتدا لغایت ۱۲ مردادماه سال جاری اظهار نمود: تعداد ۹۳۴ تیم گشت مشترک اعزام و ۳۰۰۲ مورد بازرسی صورت گرفته است. در این عرصه ۱۴۹ پرونده وارده به سازمان داشته ایم و مجموعه خودرو های مکشوفه در حوزه احتکار ۳۹۹۵ مورد اخفا به قصد گران فروشی ۱۱ مورد و گرانفروشی ۳۷ مورد بوده است و در مجموع متخلفان ۱۶ میلیارد و ۹۴۳ میلیون تومان جریمه شده اند.

سخنگوی تعزیرات در ارتباط با اینکه خودرو ها چگونه توزیع می شوند اشاره کرد: سازمان تعزیرات سازمان رسیدگی کننده است و نحوه توزیع فقط در اختیار دستگاه های مربوطه است که باید نسبت به فروش و توزیع اقدام نمایند.

وی درباب آمار مربوط به پرونده های ملزومات بهداشتی اظهار داشت: از سوم اسفند ۹۸ لغایت ۱۸ مردادماه سال جاری
تعداد ۱۱هزار و ۱۹۲ گشت مشترک، ۶۴ هزار و ۴۴۸ مورد بازرسی انجام شده که منجر به تشکیل ۶ هزار و ۳۵۲ پرونده در سازمان شده است. در این بازه زمانی تعداد ۹ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۹۴۴ عدد ماسک و ۵۷۸ و ۸۰۱ لیتر الکل و مشتقات ضدعفونی، ۷۵ میلیون و ۴۹۴ هزار و ۳۳۱ جفت دستکش و همین طور ۶۸ هزار و ۵۵۳ عدد روپوش کشف شده است.
سخنگوی سازمان تعزیرات با اشاره به آمار مربوط به پرونده های حوزه لوازم خانگی بیان کرد: از ۲۷ خرداد ماه لغایت ۱۶ مرداد ماه امسال، تعداد یک هزار و ۳۱۹ گشت مشترک و ۴ هزار و ۵۰۲ مورد بازرسی انجام شده است. همین طور تعداد یک هزار و ۱۷۰ پرونده به شعبه وارد شده که ۶۷۸ پرونده مختومه و ۵۲۹ پرونده باقی مانده که در حال رسیدگی می باشد.

وی اضافه کرد: از این تعداد پرونده ۱۷ مورد مربوط به احتکار، ۷ مورد مربوط به اختفاء، ۴۸۲ مورد مربوط به گرانفروشی و ۹۴۳ مورد مربوط به سایر تخلفات است و متخلفان تا کنون ۱۳۰ میلیارد ریال جریمه شدند.

رایگانی اظهار داشت: در فاصله زمانی ۱ ماه یخچال تولید داخل افزایش قیمت داشته که نباید این مقدار افزایش می داشت و این مساله تلاش بیشتر سازمان های مربوطه را می طلبد.

رایگانی در ارتباط با آمار مربوط به پرونده های لاستیک اعلام نمود: از اول فروردین ماه لغایت ۱۴ مرداد ماه امسال، در مجموع تعداد ۴۲۵ پرونده وارده درباب لاستیک در سازمان داشتیم که ۲۷۰ مورد آن مربوط به حوزه کالاها و خدمات و ۱۵۵ مورد مربوط به پرونده های قاچاق کالا و ارز می باشد.


وی اشاره کرد: تعداد ۱۲۴ پرونده در حال رسیدگی و در مورد ۶۸ پرونده حکم برائت باتوجه به ارائه مدارک قانونی صادر گردیده است. ۴ پرونده نیز با توجه به این که موضوع در صلاحیت رسیدگی سازمان تعزیرات نبوده، حکم به عدم صلاحیت صادر و به مرجع صالح برای رسیدگی ارسال شده است. همین طور در ۳۰ پرونده حکم قرار صادر شده و در نهایت متخلفان در ۲۵۳ پرونده جمعاً به پرداخت ۶۵ میلیارد و ۸۲۴ میلیون ریال جریمه محکوم شده اند.

سخنگوی سازمان تعزیرات در ادامه این جلسه پرونده های استانی این سازمان را به شرح زیر اعلام نمود:


گلستان: بر طبق گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت، شرکت غله و خدمات بازرگانی و جهادکشاورزی در خصوص اینکه یک شرکت نگهدارنده گندم امانی دولتی در بازرسی انجام شده به مقدار بیش از هفت میلیون و یکصد هزار کیلوگرم گندم کسری داشته؛ پرونده ای دراداره تعزیرات حکومتی مینودشت تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت. بعد از سیر مراحل قانونی و ستاندن نظریه کارشناسی از طرف شعبه رسیدگی کننده در تعزیرات، تخلف انتسابی کسری گندم در سیلوهای شرکت محرز و با استناد به بند الف ماده ۶۱ قانون اصلاح قانون نظام صنفی شرکت نگهدارنده گندم امانی دولتی ملزم به استرداد کالا در شبکه و پرداخت ۱۷۷ میلیارد ریال جریمه محکوم شد.

اصفهان: با بیان گزارش پلیس امنیت اقتصادی مبنی برکشف ۳۰۰۰ لیتر گازوییل مظنون به قاچاق از یک دستگاه کامیون کشنده، پرونده متشکله جهت رسیدگی به شعبه ششم ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی استان ارجاع گردید و شعبه مذکور پس از رسیدگی به پرونده و نهایتا احراز تخلف، راننده کامیون کشنده را به سبب مباشرت در قاچاق فرآورده های نفتی به پرداخت مبلغ ۳ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال جریمه در حق صندوق دولت محکوم نمود.

خوزستان: بعد از ارسال گزارشی از طرف نیروی انتظامی شهرستان اهواز در خصوص کشف مقادیری پوشاک، این گزارش به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان اهواز ارسال و به شعبه هفتم ارجاع شد و بعد از استعلامات لازم و ستاندن دفاعیات متهم، تخلف محرز و متهم به ضبط کالا مکشوفه و پرداخت ۲ میلیارد و ۳۷۱میلیون ریال جریمه محکوم شد.

مرکزی: با کشف محموله ۳۳ هزار و ۱۰۳ متر پارچه پرونده به تعزیرات ارجاع و باتوجه به عدم ارائه مدارک قانونی، متهم به سبب حمل و مباشرت در قاچاق به پرداخت ۳ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.

خراسان شمالی: با گزارش اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مانه و سملقان در خصوص تخلف عرضه خارج از شبکه مواد پتروشیمی به مقدار ۱۱۰ تن، پرونده تشکیل و در بررسی ها مشخص شد که شرکت تولیدی با دریافت مواد پتروشیمی سهمیه ای با قیمت دولتی، مواد را به صورت عرضه خارج از شبکه به فروش رسانده که در همین راستا شعبه بعد از بررسی و رسیدگی پرونده، متهم به قطع سهمیه به مدت سه ماه، پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۱۶۶ میلیون ریال جریمه محکوم و جریمه نقدی حکم صادره وصولی شده است.

کردستان: ماموران نیروی انتظامی مستقر در ایست بازرسی صلوات آباد سنندج در حین کنترل و بازرسی خودرو های عبورری از یک دستگاه خودرو سواری مشکوک و مجموعاً ۳۳۹ هزار و ۷۲۰ نخ سیگار خارجی کشف و بعد از رسیدگی و احراز تخلف، حکم به ضبط محموله صادر و متهم به پرداخت یک میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.

فارس: با شکایت یکی از بانکهای استان از یک شرکت بازرگانی در خصوص عدم ایفای تعهدات ارزی، پرونده ای در شعبه چهارم تعزیرات حکومتی استان تشکیل شد. بانک شاکی در شکایت خود ادعا کرده بود که شرکت مذکور مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار یوآن ارز دولتی را برای واردات کالاهای مورد نیاز کشور دریافت کرده و این درحالی بوده که بر اساس گزارش گمرک کالایی وارد کشور نشده است. طی تحقیقات انجام شده و استعلام از مراجع مربوطه، تخلف این شرکت بازرگانی محرز و و در نهایت شعبه رسیدگی کننده حکم به استرداد مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار یوآن به بانک شاکی و تعلیق کارت بازرگانی شرکت متخلف به مدت ۶ ماه صادر کرد.

آذربایجان غربی: مامورین دایره مبارزه با قاچاق کالاو ارز شهرستان خوی درموقعیت ایستگاه بازرسی ایواوغلی به یکدستگاه خودروی کامیون ایسوز حامل بارگمرکی برخورد و در بازرسی از آن تعداد۶۰دستگاه محرک سمپاش و۲۰عددگلات سمپاش را به ظن قاچاق کشف و ضبط و مراتب راطی گزارشی به تعزیرات حکومتی شهرستان خوی ارسال کردند. شعبه اول ویژه رسیدگی به قاچاق کالاوارز شهرستان خوی بنابه گواهی گمرک مبنی برعدم مطابقت کالاهای مکشوفه با اسناد، بهتان مباشرت در قاچاق کالا را محرز تشخیص و متهم را به ضبط کالاهای مکشوفه به نفع دولت و پرداخت ۶ میلیارد و ۲۷۵ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم نمود.

زنجان: با حسب شکایات شرکت های خصوصی پرونده یک واحد دامداری به بهتان گرانفروشی شیر خام در تعزیرات حکومتی شهرستان ابهر تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفت. بعد از دریافت گزارشات کارشناسی تخلف گرانفروشی محرز و برمبنای حکم صادره شرکت متخلف به پرداخت ۵۲ میلیارد ریال در حق صندوق دولت محکوم شد.

سیستان و بلوچستان: مأمورین انتظامی مستقر در ایست و بازرسی شهرستان سراوان در بازرسی از یک دستگاه خودروی کامیون مقدار ۱۰ هزار کیلوگرم سم پروپارژیت مشکوک به قاچاق را کشف کردند. در همین راستا با تشکیل پرونده و رسیدگی آن در تعزیرات حکومتی سراوان، شعبه رسیدگی کننده بدلیل محبوبیت این کالا در کشور پاکستان و عدم ارائه مدارک قانونی توسط متهم رای بر محکومیت قاچاقچی به میزان ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون و ضبط سموم مکشوفه صادر کرد.

کرمان: تعداد سه پرونده با موضوع عرضه خارج ازشبکه و عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری و توزیع یک شرکت به ارزش ۹۴۴ میلیارد ریال، شرکت دوم به ارزش ۱۲ میلیارد ریال و شرکت سوم به ارزش ریالی تخلف (فروردین ۹۸ تا مهر ۹۸: ۳۸۰ میلیارد تومان، آبان ۹۸ تا بهمن ۹۸: ۲۷۱ میلیارد تومان، اسفندماه ۹۸: ۱۳۷ میلیارد تومان جمعاً به ارزش ۷۸۹ میلیارد تومان در شعبه اول بدوی در حال رسیدگی است. درباب پرونده های اتهامی دو شرکت نخست، پروسه رسیدگی بعد از احضار مدیرعامل شرکت های موصوف و ستاندن اظهارات ایشان، در مرحله استعلام مدارک ارائه شده از سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قرار دارد و پرونده اتهامی شرکت سوم در مرحله تحقیقات مقدماتی است.منبع:

1399/05/20
22:23:25
5.0 / 5
1003
تگهای خبر: پرونده , تخلف , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری