با ورود سازمان بازرسی انجام شد؛

جلوگیری از تضییع بیش از ۱۷۳ میلیارد تومان دارایی شهرداری تهران

جلوگیری از تضییع بیش از ۱۷۳ میلیارد تومان دارایی شهرداری تهران با ورود بموقع سازمان بازرسی كل كشور و ارسال گزارش هشداری از تضییع حقوق شهرداری در فروش قدرالسهم خود در پروژه مشاركتی تجاری-مسكونی خلیج فارس به میزان حداقل 173 میلیارد تومان جلوگیری شد.


به گزارش آی وکیل به نقل از روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، در امتداد نظارت بر معاملات شهرداری تهران و برمبنای بررسی های هیئت بازرسی سازمان مستقر در سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری تهران ابهامات و ایراداتی در نحوه ارزیابی و واگذاری پروژه مشارکتی مسکونی-تجاری خلیج فارس واقع در منطقه ۲۰ تهران مشاهده شد که طی گزارشی هشداری به شهرداری تهران، بر ضرورت اصلاح نقصها و انجام کارشناسی مجدد تاکید گردید.
پیرو کارشناسی مجدد پروژه توسط هیئت کارشناسی ۷ نفره، ارزش پروژه به مبلغ ۷.۷۶۵.۸۹۱.۷۰۰.۰۰۰ ریال یعنی حدود ۴۵ درصد بیشتر از کارشناسی قبلی اعلام گردید. علاوه بر ایراد در پروسه ارزیابی، طبق قرارداد مشارکتی بابت هر ماه تأخیر غیرمجاز می بایست معادل ۰.۴ درصد از قدرالسهم شریک کسر و به قدرالسهم سازمان سرمایه گذاری اضافه می شد که این مساله در صلح نامه مغفول مانده و یا لحاظ نشده بود. بر این اساس تأخیر ۱۰۱۴ روز منجر به افزایش ۱۳.۵۲ درصدی سهم شهرداری در پروژه شد.
در مجموع سهم شهرداری تهران در پروژه بیش از ۱، ۷۳۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

1399/08/12
17:46:40
5.0 / 5
542
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده