آیین پایانی سی و چهارمین كنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

رئیس قوه قضاییه: باید اقدامات خلاقانه در زمینه وحدت اسلامی صورت گیرد

رئیس قوه قضاییه: باید اقدامات خلاقانه در زمینه وحدت اسلامی صورت گیرد به گزارش آی وكیل رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: اگر شخصیت پیامبر (ص) شناخته و پرچمداری او برای عرضه دین و سعادت انسان خوب معرفی شود، حقیقتا انسان راه نجات را یافته است و در میانه همه آفت ها و تهدیدها می تواند خویش را حفظ كند.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، به نقل از میزان، آیت الله رئیسی در مراسم اختتامیه سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با تبریک میلاد مسعود پیامبر اعظم (ص) و امام صادق (ع)، پیام تقارن زمانی این دو ولادت در دو مقطع مختلف را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: معنا و مفهوم این تقارن این است که مسیر هدایت، مسیری است که باید همواره سالک طریق حق، آنرا گم نکند.
وی با اشاره به اینکه رسول گرامی اسلام جلوه اخلاق و مهرورزی و همه ارزش های انسانی است، افزود: دینی که او برای بشر آورده است، می تواند تمام شئون زندگی انسان معاصر را اداره کند و امر دین، دنیا، آخرت، مادیات، معنویات و در یک کلمه سعادت انسان را در دنیا و آخرت رقم بزند.
رئیس قوه قضاییه بیان داشت: اگر شخصیت او شناخته و پرچمداری او برای عرضه دین و سعادت انسان خوب معرفی شود، حقیقتا انسان راه نجات را یافته است و در میانه همه آفت ها و تهدیدها می تواند خویش را حفظ کند.
دستور رئیس دستگاه قضا به دادستان تهران برای رسیدگی به دلیل صدور مجوز صادرات به افراد فاقد صلاحیت
آیت االله رئیسی با اشاره به اینکه سبک زندگی نبوی بهترین زندگی برای انسان معاصر است، به برگزاری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی و نقش آن در کوشش برای تبیین مساله وحدت اشاره نمود.
وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله تسخیری، رئیس پیشین شورایعالی مجمع جهانی تقریب مذاهب، برای حجت الاسلام والمسلمین شهریاری، دبیرکل مجمع تقریب مذاهب آرزوی توفیق کرد.
رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: باید اقدامات خلاقانه در زمینه وحدت اسلامی صورت گیرد و با استفاده از همه صاحبنظران و صاحبان اندیشه و خرد کار دنبال شود.
وی با اشاره به اینکه مبحث وحدت بسیار مهم و راهبردی و استراتژیک است، اظهار داشت: پس از جنگ جهانی دوم و شکل گرفتن جهان دو قطبی در شرق و غرب و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، آنچه نظام سلطه در مقابل خود می دید، قدرت اسلام بود.
آیت الله رئیسی تصریح کرد: در یک بررسی در دانشکده های مسئول بررسی موضوعات سیاسی واجتماعی و فرهنگی جهان، به این نکته رسیدند که تنها قدرتی که در مقابل سلطه گری نظام سلطه، قدرت ایستادن دارد و این ظرفیت در آن موجود است که نگذارد نظام سلطه به منافعش برسد، قدرت اسلامی است.
آیت الله رییسی با اشاره به قدرت اسلام در ایستادگی در مقابل نظام استکباری و نظام سلطه آمریکا و صهیونیسم اظهار نمود: این ها در اتاق های فکر خود مبحث مقابله با قدرت اسلام را بررسی کردند و به فکر یافتن راهکارهایی برای این کار افتادند که هر کدادم از این راهکارها حلقه های یک زنجیره است.
رئیس قوه قضاییه با تشریح حلقه های این زنجیره اظهار داشت: آنها به این فکر افتادند که در کشورهای اسلامی، نظام های مسلط را وابسته کنند و در این خصوص بسیار تلاش کردند. همینطور به دنبال آن افتادند که گروه های تکفیری را تشکیل دهند و تاسیس و تشکیل گروه های تکفیری و مسلح کردن آنها به سلاح های جدید و پشتیبانی مالی و اطلاعاتی آنها از دیگر حلقه های این زنجیره است.
وی اظهار نمود: حلقه سومی که به راه انداختند امپراتوری رسانه ای برای ایجاد شبهه، تفرقه و ایجاد جدایی بین ملت های مسلمان در فضای دیجیتال و مجازی و همینطور در رسانه های مکتوب و صوتی و تصویری بود. آنها رادیوها و تلویزیون های بسیاری را تکثیر و در تمام جهان اسلام آغاز به تفرقه افکنی و ایجاد شبهات و چند دستگی کردند.
آیت الله رییسی خاطرنشان کرد: کار چهارم آنها در حلقه های این زنجیره، اهانت به ساحت مقدس بهترین مخلوق عالم هستی، وجود مقدس نبی اکرم (ص) و اهانت به مقدسات در جای جای کشورهای اروپایی و مغرب زمین و اقدامات دیگری بود که در این رابطه برای سرکوب جریان عدالت خواه مقاوم انجام می دادند که در هر جایی صدایی ضد قدرت های استکباری بلند شد، به دنبال سرکوب آن بوده اند
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه این ها حلقه های یک زنجیره است، اظهار داشت: آنچه امروز اتفاق می افتد، در اتاق های فکر این ها بررسی می شود. با ظهور انقلاب اسلامی و پرچمداری امام (ره) قدرتی به نام اسلام و قرآن بازتولید شد و ملتی به پاخاسته، مقاوم، مصمم و فعال در میدان رخ نمود که این را برنمی تابیدند.
وی با اشاره به شکل گیری دو جریان اسلام هراسی و گرایش به غرب اظهار نمود: با ظهور انقلاب اسلامی نه تنها در ایران بلکه در منطقه، ملت ها بیدار شدند و به برکت خون مقدس شهیدان، عالمان و مجاهدان جهل زدایی در عالم شروع شد.
آیت الله رییسی در ادامه اذعان کرد: بیداری، در منطقه صورت گرفت و مردم مسلمان منطقه اعلام نمودند که می خواهند مسلمان زندگی کنند و در تمام شئون زندگی آنها خدا و دستورات الهی حاکم باشد و نظام سلطه تعیین کننده نباشد و این را فریاد زدند.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه تصور نظام سلطه آن بود که با سرکوب بیداری اسلامی توفیق پیدا کرده است، اظهار داشت: اگر مردم بیدار شدند، مگر می توان با یک حرکت وابسته این بیداری را سرکوب کرد؟ این بیداری همواره هست و روز به روز بیشتر و بیشتر می شود. می توانند برای مدتی دولتی را سرکار بیاورند؛ اما بیداری را نمی توانند از بین ببرند و بیداری همچنان باقیست و باقی می ماند.
وی افزود: به برکت این نگاه اگر تا روز گذشته در فلسطین قرار بود پشت میزهای مذاکره مسئله رفع اشغالگری دنبال شود، مبحث امروز به دست مجاهدان فلسطینی است و ابتکار عمل دست جهادگران در این حوزه است و این ها آینده فلسطین را رقم می زنند.
آیت الله رییسی عنوان کرد: امروز مسئله ایستادن در مقابل نظام سلطه راهبرد نظام اسلامی است و در این میدان، وحدت، همبستگی، یکپارچگی، همدلی، هماهنگی، همکاری و همراهی استراتژی پیروان تعالیم اسلامی است و این راهبردی است که همواره امام خمینی (ره) بر آن تاکید داشتند و امام خامنه ای هم بعنوان یک راهبرد قطعی بر آن تاکید دارند.1399/08/12
21:16:43
5.0 / 5
585
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده