مدیركل زندان های لرستان:

هنردرمانی كار عمیق فرهنگی است

هنردرمانی كار عمیق فرهنگی است به گزارش آی وكیل لرستان مدیركل زندان های لرستان اظهار داشت: هنر فاخر برخواسته از فطرت و عمق وجود هنرمند است و پرورش این خصیصه در زندانی می تواند دریچه تازه ای از جهان هستی را به روی او بگشاید.


عبدالمجید کشوری در مرحله نهایی نخستین دوره از برنامه استعداد یابی و عصر جدید در زندان اظهار نمود: اینکه زندانی باانجام چه عمل مجرمانه ای وارد زندان شده موضوعی جداست اما بعد از ورود او به مجموعه زندان، اجرای برنامه هایاصلاحی و تربیتی برای این فرد اقدامی مؤثر خواهد بود.
وی با اعلان اینکه هنر فاخر برخواسته از فطرت و عمق وجود هنرمند است و پرورش این خصیصه در زندانی می تواند دریچه تازه ای از جهان هستی را به روی او بگشاید، اضافه کرد: هدف ما از اجرای برنامه های گوناگون و متنوع اصلاحی و تربیتی در زندانها کوشش برای وا داشتن مددجو به حضوردر آموزش هایی است که می تواند سبک و شیوه نگرش و تفکر وی را تغییر دهد.
کشوری هنردرمانی را کار عمیق فرهنگی برشمرد و اشاره کرد: طراحی و اجرای همه برنامه های آموزشی اعتقادی، فرهنگی و هنری همگی در امتداد ایجاد تغییراتنگرشی صورت می پذیرد که در نهایت منجر به جلوگیری از بازگشت مجدد زندانی به زندان ها می شود.
ایشان سپس با اشاره به مسابقاتی که تحت عنوان مشق پرواز در زندان ها برگزار شد، اشاره کرد: مددجویان فراوانیدر زندان ها حضور دارند که دارای قابلیت های منحصر بفردی در رشته های مختلف هستند که می توان با کشف و جهتدهی به آنها زمینه های بهره مندی جامعه را از آن فراهم ساخت.
این مقام مسئول افزود: برنامه مشق پرواز با هدف شناسایی مددجویانی که دارای توانایی و استعداد خاصی هستندطراحی و اجرا شد که باوجود اینکه این اتفاق برای نخستین بار در سطح زندان های کشور رخ داد اما دستاوردهای ارزشمندیبهمراه داشت.
مدیرکل زندان های لرستان بیان کرد: بدون شک در سال های آتی و با اجرای برنامه های از این دست شیوه تازه ای از برنامههای اصلاحی و تربیتی را شاهد خواهیم بود که می تواند به شکلی کاملا ملموس بر ایجاد تغییر در شیوه تفکری زندانیاناثرگذار باشد.
به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، مسابقه مشق پرواز یا عصر جدید در زندان؛ یک مسابقه استعدادیابی است که با هدف شناسایی زندانیانتوانمند در رشته های مختلف فرهنگی، هنری و ورزشی با ابتکاره اداره کل زندان های لرستان برای نخستین بار در سطح زندانهای کشور اجرا شد که با استقبال قابل توجه مددجویان روبرو شد.
منبع:

1399/08/18
13:59:48
5.0 / 5
507
تگهای خبر: اثر , جامعه , زندان , سابقه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده