رئیس دیوان عالی كشور خبرداد

تعیین تكلیف بیشتر از 8000 پرونده ماده ۴۷۷ در محاكم دیوان عالی كشور

تعیین تكلیف بیشتر از 8000 پرونده ماده ۴۷۷ در محاكم دیوان عالی كشور به گزارش آی وكیل گلستان رئیس دیوان عالی كشور از به روز شدن رسیدگی پرونده ها در محاكم دیوان اطلاع داد و اظهار داشت: بیشتر از ۸ هزار پرونده ماده ۴۷۷ موجودی سال گذشته محاكم دیوان، سال جاری رسیدگی شد كه با تعیین تكلیف این پرونده ها، شاهد به روز شدن رسیدگی ها در محاكم دیوان هستیم.


حجت الاسلام سیداحمد مرتضوی مقدم امروز در نشست با روسای دادگستری ها و قضات استان گلستان در گرگان، به نگاه حمایتی دستگاه قضا از تولید اشاره نمود و اظهار داشت: در این راستا اخیرا با صدور رای دیوان، بزرگترین کارخانه نساجی خاورمیانه، تولید را از سر گرفت.
وی در ادامه از قضات خواست: با خلاقیت و ابتکار خود شیوه کار رسیدگی ها را تغییر دهند تا هم سرعت رسیدگی ها بیشتر شود و هم مردم، زودتر به حق خود برسند.
رئیس دیوان عالی کشور بیان نمود: لیست نویسی پرونده های مهم و حجیم همچون راهکارهای ساده و کارگشا است که به سرعت رسیدگی ها بخصوص در پرونده هایی که از استان ها به محاکم دیوان ارسال می شود، کمک می نماید.
مرتضوی مقدم ضمن اشاره به اینکه اجرای عدالت و احقاق حق وظیفه اصلی دستگاه قضایی است، خاطرنشان کرد: این وظیفه با صدور آرای مستدل و محکم از جانب قضات ما محقق می شود.
توجه به عواقب رای نکته دیگری بود که رئیس دیوان عالی در سخنان خود به آن اشاره نمود و از قضات خواست، هنگام صدور رای، آثار اجتماعی آن در جامعه را هم مدنظر قرار دهند.
وی از فعال کردن بازرسی های حضوری دیوان اطلاع داد و اضافه کرد: بازدیدهای استانی، اصلاحی و ارشادی است و در جهت اعمال تکلیف نظارتی دیوان است.
به گزارش آی وکیل به نقل از دادگستری گلستان، مرتضوی مقدم از طریق اندازی سیستم ویدئو کنفرانس در دیوان عالی هم اطلاع داد و اظهار داشت: با راه اندازی این سیستم از این پس قضات سراسر کشور می توانند به صورت غیرحضوری در نشست های عمومی دیوان شرکت نمایند.
منبع:

1399/08/23
13:14:49
5.0 / 5
181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده