حیات الغیب:

۸۵ زندانی استان تهران در آزمون های دانشگاه شركت می كنند

۸۵ زندانی استان تهران در آزمون های دانشگاه شركت می كنند مدیر کل زندان های استان تهران اظهار داشت: آزمون های آخر ترم دانشگاه پیام نور از آغاز ماه جاری در ندامتگاه های این استان برگزار می گردد و دانشجویان مراکز علمی کاربردی بعثت هم طی روزهای آینده توانایی علمی خویش را محک خواهند زد.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، سیدحشمت الله حیات الغیب ضمن اشاره به فراهم بودن شرایط یکسان برای ادامه تحصیل زندانیان اعلام نمود: اگر کسی علاقه مند به تحصیل و دانش افزایی باشد، به صورت مجانی از نهضت سواد آموزی تا دریافت مدرک دکترا تحت حمایت هایی مانند تهیه کتب درسی، یادگیری از راه دور، حضور معلم یا استاد در کلاسهای درسی زندان و دریافت آزمون های ورودی دانشگاه ها و آخر ترم قرار می گیرند و تلاش می شود هیچ مانعی جهت ادامه تحصیل وجود نداشته باشد.

مدیر کل زندان های استان تهران خاطرنشان کرد: تحصیلات بالا و ارتقای آگاهی همراه با افزایش توانایی ها و مهارت های حل مساله، قدرت درک و تجزیه تحلیل و مقابله با مشکلات را در افراد بالا برده، تا حدودی سبب موفقیت نسبی افراد در جامعه می شود.

وی افزود: اغلب افرادی که تحصیلات بالاتری دارند رفتارهای اجتماعی و شخصیتی بهتری دارند و بنابراین در جامعه از احترام بیشتری برخوردار می باشند. برخوردار می باشند و احترام بیشتری هم دریافت می کنند. والدین تحصیل کرده آگاهی بیشتری در مورد تربیت فرزندان خود دارند و معمولا فرزندان تحصیل کرده ای هم تحویل جامعه داده، صدمه های اجتماعی و بروز جرایم در جامعه کاسته می شود.

حیات الغیب همینطور اظهار داشت: ۸۵ نفر از مددجویان که در رشته های حقوق قضایی، مدیریت کسب و کار، مکانیک و تعمیر خودرو و همینطور حسابداری دانشگاه های پیام نور و مراکز علمی کاربردی بعثت یک، دو وسه تحصیل می کنند، از آغاز ماه جاری توان علمی خویش را در امتحانات آخر ترم محک می زنند.

وی تاکید کرد: این تعداد زندانی در ندامتگاه های زنان، قزلحصار، تهران بزرگ، بازداشتگاه اوین و زندان رجایی شهر و همینطور مراکز علمی کاربردی بعثت تحصیل می کنند که آزمون های آخر ترم توسط نمایندگان دانشگاه برگزار می گردد.

مراکز علمی کاربردی بعثت ۱، ۲ و ۳ به ترتیب در بازداشتگاه اوین، زندان رجایی شهر و ندامتگاه قزلحصار استقرار دارند و مددجویان در هر دو دانشگاه پیام نور و علمی کاربردی از خدمات مجانی تحصیلی زندان بهره مند هستند.
1399/10/03
22:34:49
5.0 / 5
183
تگهای خبر: اوین , بازداشت , جامعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده