معاون وزیر دادگستری:

مسئولیت حمایت اجتماعی و قضائی از كودكان به قوه قضائیه سپرده شد

مسئولیت حمایت اجتماعی و قضائی از كودكان به قوه قضائیه سپرده شد به گزارش آی وکیل معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری اظهار داشت: مسئولیت حمایت اجتماعی و قضائی از کودکان به قوه قضائیه سپرده شده است.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر،، محمود عباسی ظهر چهارشنبه در آئین افتتاح یازدهمین مدرسه حقوق کودک استان مرکزی در اراک، اظهار نمود: کودکان برمبنای مبانی حقوق نظام بین المللی و داخلی باید مورد حمایت ویژه قرار گیرند.
وی اشاره کرد: پشتیبانی از حقوق کودکان نیاز به عدالت اجتماعی دارد و این مهم تعامل همه جانبه مجامع بین المللی را می طلبد.
عباسی اضافه کرد: حقوق کودکان از طرف مرجع ملی کنفوانسیون حقوق کودک مدیریت می شود. کنگره های بین المللی از ۱۹۲۴ تا حالا تا کنوانسیون حقوق کودک ۱۹۸۹ پروتکل های الحاقی آن و برنامه های توسعه، قوانین و مقررات جاری و قانون پشتیبانی از اطفال و نوجوانان را شامل می شود.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری بیان کرد: قانون پشتیبانی از اطفال و نوجوانان در حوزه بزه دیدگی کودکان و نوجوانان اقدامات مناسبی انجام داده و مسئولیت حمایت اجتماعی و قضائی از کودکان به قوه قضائی سپرده شده و همکاری بین دستگاهها و هماهنگی لازم نیز از طرف مرجع کنوانسیون کودک دنبال می شود.
عباسی اشاره کرد: در جامعه دینی و اسلامی توجه به حقوق کودکان از جایگاه ویژه ای برخوردارست و در این راستا جمهوری اسلامی از مجامع بین المللی پیشرو شمرده می شود.


منبع:

1399/11/01
18:28:17
0.0 / 5
170
تگهای خبر: جامعه , حقوق , دادگستری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده