دیوان عدالت اداری حكم داد؛

ضرورت پرداخت كمك هزینه مهد كودك به كارمندان زن

ضرورت پرداخت كمك هزینه مهد كودك به كارمندان زن آی وكیل: هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه، به ضرورت پرداخت كمك هزینه مهدكودك به كارمندان زن همچون كارمندان آموزش و پرورش كه دارای فرزند خردسال هستند، حكم داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، به دنبال شكایت تعدادی از بانوان شاغل در آموزش و پرورش، هیأت عمومی این دیوان با استناد به اینكه زنان كارمند دولت همچون آموزش و پرورش كه فرزند خردسال دارند و محل خدمت آنها فاقد مهدكودك دولتی باشد به باعث مقررات قانونی همچون ماده ۷۸ قانون مدیریت خدمات كشوری و ضوابط اجرایی بودجه در سالهای مختلف كه از جانب هیأت دولت تصویب می گردد مستحق دریافت كمك هزینه مهدكودك می باشند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و آموزش و پرورش دارای تكلیف قانونی و پیش بینی بودجه جهت پرداخت آن می باشند و عدم تبادل موافقتنامه نافی حق قانونی كارمندان مستحق نمی باشد و این امر با عنایت به پرداخت این مزایا در سایر دستگاههای اجرایی سبب تبعیض ناروا شده و لازم است نسبت به پرداخت كمك هزینه مهدكودك به كارمندان زن آموزش و پرورش اقدام گردد. گفتنی است برپایه ماده ۸۹ قانون تشكیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری تبعیت از آرای وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری برای تمامی دستگاه ها لازم است و ضرورتی به طرح شكایت و تقدیم دادخواست از جانب افراد ذینفع نیست و دستگاههای ذیربط مكلف به اجرای رأی صادره بوده و در صورت خودداری، مسئولیت قانونی خواهند داشت. ضرورت پرداخت كمك هزینه مهد كودك به كارمندان زن آموزش و پرورش

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه حكم به ضرورت پرداخت كمك هزینه مهدكودك به كارمندان زن آموزش و پرورش كه دارای فرزند خردسال می باشند داد.
دریافت عوارض افتتاحیه از واحدهای صنفی، غیرقانونی است

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری مقرره شهرداری شهركرد درباره دریافت عوارض افتتاحیه از واحدهای صنفی این شهر را باطل نمود.
بصیرت مردم در نهم دی كشور را از یك بلیه بزرگ نجات داد

حجت الاسلام و المسلمین بهرامی با اشاره به اهمیت حماسه نهم دی آن را محصول آگاهی و بصیرت ملت دانست كه سبب نجات كشور از یك بلیه بزرگ شد.
دریافت عوارض از زمینهای بلا استفاده و بناهای ناتمام غیرقانونی است

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال یك مقرره، دریافت عوارض از زمین های بلا استفاده و بناهای ناتمام را غیرقانونی دانست.
آئین معارفه مدیركل پشتیبانی و رفاه دیوان عدالت اداری برگزار شد

آئین تودیع و معارفه مدیران كل پیشین و جدید پشتیبانی و رفاه دیوان عدالت اداری با حضور معاون توسعه و مدیریت منابع، مدیران كل و سایر روسای ادارات دیوان برگزار گردید.
بررسی جایگاه هیات امنای دانشگاه ها در دیوان عدالت اداری

نشست تخصصی جایگاه مصوبات هیأت امنای دانشگاه ها در نظم حقوقی كشور توسط معاونت حقوقی، پیشگیری و پژوهش با همكاری هیأت تخصصی پژوهشی - فرهنگی دیوان عدالت اداری، برگزار گردید.
مزایای پرداختی به كاركنان وزارت نفت كه خاص كاركنان واحدهای عملیاتی بوده باید مسترد شود

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با ابطال بندهایی از آئین نامه نظام های اداری و استخدامی كاركنان صنعت نفت، مزایای كاركنان شاغل در واحدهای عملیاتی صنعت نفت را شامل كاركنان وزارتخانه ندانست و خواستار مسترد كردن تمام مزایای پرداختی مذكور به خزانه شد.
دیوان عدالت اداری معافیت صنایع پیشرفته و دانش بنیان از دریافت استعلام محیط زیست را لغو كرد

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری به منظوراجرای كامل و تام ماده 13 و 12 قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا مصوب 1374 و با ابطال یك مقرره، معافیت صنایع پیشرفته و دانش بنیان از دریافت استعلام محیط زیست را لغو نمود.
عرضه دهندگان خدمات توانبخشی حرفه ای به معلولان، مشمول قانون كار هستند

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با صدور رأی وحدت رویه، عرضه دهندگان خدمات توانبخشی حرفه ای به معلولان و نگهداری از ایشان را مشمول مقررات قانون كار دانست.
سازمان خصوصی سازی مكلف به اعلام فراخوان عمومی در واگذاری شركتهای دولتی به بخش خصوصی شد

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری سازمان خصوصی سازی را مكلف به اعلام فراخوان عمومی با اطلاع رسانی مناسب در هنگام واگذاری شركتهای دولتی به بخش خصوصی كرد.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

1396/10/21
19:39:55
5.0 / 5
3425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده