دادستان عمومی و انقلاب دماوند:

دستگیری باند جعل گواهینامه

دستگیری باند جعل گواهینامه به گزارش آی وكیل دادستان عمومی و انقلاب دماوند اظهار داشت: یك باند كه با استفاده از جایگزین كردن افراد آگاه به جای افراد كم سواد در آزمون ها، گواهینامه صادر می كرد، متلاشی گردید.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، حسن ابراهیمی بسابی، پیش از ظهر یكشنبه در جمع تعدادی از خبرنگاران تصریح كرد: به دنبال دریافت گزارشات مردمی در خصوص فعالیت غیرمجاز آموزشگاه رانندگی در شرق استان تهران كه به تازگی هم در حوزه قضایی دماوند فعالیت هایی را شروع كرده بود، مبحث در دستور كار دستگاه قضایی قرار گرفت و تحقیقات میدانی با استفاده از ضابطین شروع شد.
وی اضافه كرد: تحقیقات ما نشان داد، كه یك آموزشگاه رانندگی با استفاده از ترفندهای گوناگون همچون جایگزین كردن افرادی كه معلوم الحال بوده، به جای هنرجویان و متقاضیان گواهینامه كه به علت كم سوادی و یا كم اطلاعی موفق به دریافت گواهینامه نمی شوند، در آزمون ها، اقدام به صدور گواهینامه می كرد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند اضافه كرد: در قبال صدور گواهینامه از این هنرجویان مبالغ هنگفتی دریافت می شد و برای این افراد با جایگزین كردن و جعل عنوان گواهینامه صادر می شد.
وی افزود: تابحال ۵ نفر از اعضا این باند كه در داخل و خارج از این آموزشگاه در جذب متقاضیان فعالیت می كرد، دستگیر و روانه زندان شد.
ابراهیمی بسابی افزود: تابحال و در تحقیقات اولیه ۳۰ مورد گواهینامه غیرقانونی شناسایی كردیم، كه درصدد ابطال آن ها هستیم.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از ابطال مجوز این آموزشگاه اطلاع داد و اظهار داشت: برای ما محرز شده كه مدیریت این آموزشگاه و افراد دخیل در آزمون ها دخالت در این كار غیرقانونی داشته اند و ازاین رو هم مجوز آموزشگاه باطل شده و همینطور عوامل باند مذكور به اشد مجازات محكوم می شوند.
ابراهیمی بسابی تصریح كرد: این افراد مبلغ قابل توجهی تحصیل مال نامشروع كرده اند و این مبالغ باید به حساب دولت واریز شده و به جزای نقدی، زندان و شلاق محكوم خواهند شد.
وی اظهار داشت: آموزشگاه های راهنمایی و رانندگی، با عنایت به تلفات، تصادفات و خسارات ناشی از رانندگی كه درصدی از آن مربوط به عدم مهارت در رانندگی است، بسیار اهمیت دارند و افرادی كه این اقدامات را می كنند، خسارات جبران ناپذیری می زنند.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دماوند از نظارت شدید بر آموزشگاه ها و موسسات خصوصی و دولتی در رابطه با مال و جان مردم سر و كار دارند، اطلاع داد و اظهار داشت: از مردم عزیز تقاضا دارم، كه در مسیر قانون كار را انجام دهند، چون كه بالاخره هر كار غیرقانونی در نهایت با برخورد قانونی مواجه خواهد شد.
 

1396/10/24
18:29:06
5.0 / 5
2985
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده