مهر گزارش می دهد؛

حبس كارگر۷۴ساله برای ۱۷میلیون، كارگاهی در انتظار رونق دوباره

حبس كارگر۷۴ساله برای ۱۷میلیون، كارگاهی در انتظار رونق دوباره آی وكیل: دستان درشت و زمختش از سال ها كار سخت او حكایت می كند. صورتش آفتاب سوخته و كمرش  بابت كار در كوره های آجرپزی خم شده اما با این وضعیت تا پیش از شهریور امسال كه گرفتار بندزندان شود، كار می كرد.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، دستان درشت و زمختش از سال ها كار سخت او حكایت می كند. صورتش آفتاب سوخته و كمرش بابت كار در كوره های آجرپزی خم شده اما با این وضعیت تا پیش از شهریور امسال كه گرفتار بند زندان شود، كار می كرد و مخارج هفت فرزند تحت تكفل خویش را درمی آورد.
این جملات بخشی از داستان زندگی پیرمرد ۷۴ساله ای است كه در كارگاه آجرپزی او جمعی كارگر ایرانی و خانواده هایی از اتباع كشور افغانستان كار می كردند. كارگاه كوچكی كه این روزها به علت غیبت سرپرست تعطیل شده و به جمع خانواده چشم انتظار این زندانی، سرپرستان خانواده هایی دیگر هم اضافه شده اند.
علی آقا، این پیرمرد ۷۴ساله زحمت كش، گرم و سرد روزگار چشیده و نزدیك به ۵۰سال در حوزه تهیه آجرهای نسوز، ماسه ای و بتنی كار كرده و تجربه دارد، اما وقتی مقرر است پیشامدی رخ بدهد، به هیچ چیز نگاه نمی نماید.
روزگار به هر نحوی كه بود برای این پیرمرد زحمت كش و كارگران كارگاه كوچكش می گذشت تا اینكه اردیبهشت سال قبل بود كه علی آقا به فكر بزرگ كردن كارگاه كوره پزی بزرگ تری می افتد و دست به كار می گردد.
او برای اجرا كردن تصمیمش، با فروش بعضی از اسباب خانه و قرض گرفتن از دوست و آشنا، نسبت به تهیه دستگاه الكتروموتور برق، تابلو برق و دیگر لوازم اساسی كارش اقدام می كند.
قرار بود كارگاه بزرگتر شود و كارگران دیگری هم از این كارگاه كوچك كسب درآمد كرده و نان حلال برای خانواده شان ببرند. اما اینها تنها در حد فكر و رویا باقی ماند چون كه بازار روی خوبش را به این پیرمرد ۷۴ساله نشان نداد. به علت نوسانات بازار علی آقا قادر به بازپرداخت مبالغ قرض، نشد و ورق زندگی او و كارگران دیگر كارگاه برگشت.
امرار معاش خانواده با پول یارانه
شاكیان این پیرمرد زحمت كش هم با دیدن نوسانات بازار دست به كار شده و شكایت رسمی می كنند و در نهایت علی آقا محكوم به پرداخت مبلغی معادل ۳۴۰ میلیون تومان می گردد. با مشاهده وضعیت زندگی این سركارگر و احراز ناتوانی مالی او یكی از شكات از مطالبه كل حقوق خود صرف نظر كرده است اما زندانی یاد شده این روزها بابت الباقی ۱۷ میلیون تومانی همچنان در حبس بسرمی برد.
خانواده پرجمعیت این مددجو كه بابت شخصیت معنوی نان آور خانه هنوز از بیان علت غیاب او طفره می روند، این روزها تمام مخارج خویش را از محل یارانه دولتی تامین كرده و روزگار سختی را دارند.
نیكوكارانی كه تمایل دارند یاری گر این مددجوی نیازمند باشند، می توانند كمك های نقدی خویش را به شماره حساب های ستاد دیه كشور به قرار ۷۴/۷۴ بانك ملت شعبه مستقل مركزی، ۷۷۷۷ بانك تجارت شعبه مركزی، ۸۸۸۸ بانك صادرات شعبه مركزی یا ۵۵۵۵۵ بانك ملی واریز كرده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش پرداختی را با تحریر مبحث كمك انجام شده به شماره ۸۸۹۱۶۰۱۱ دورنگار كنند. روابط عمومی ستاد دیه با تلفن تماس ۱۵ ــ ۸۸۹۱۶۰۱۲ پاسخگوی سئوالات شما در این زمینه خواهد بود.

1396/11/06
17:46:06
5.0 / 5
2984
تگهای خبر: زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری