احمد خاتمی مطرح كرد:

قوه قضاییه در عرصه اقتصادی هم مانند مسائل سیاسی، قاطع عمل كند

قوه قضاییه در عرصه اقتصادی هم مانند مسائل سیاسی، قاطع عمل كند آی وكیل: عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینكه اختلاس هایی كه رخ می دهد ناشی از عدم نظارت دقیق است، اظهار داشت: از قوه قضائیه انتظار می رود همچنان كه در مسایل سیاسی قاطع عمل می كند در عرصه اقتصادی هم قاطع عمل كند و پول های دزدی را از حلقوم اختلاس گران بیرون بیاورد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، منطقه مركزی، آیت الله احمد خاتمی در مراسم گرامیداشت شهدای شهرستان اراك كه در مصلی بیت المقدس اراك برگزار شد، عنوان كرد: شهید تعاریف مختلفی همچون چراغ و قلب دارد، اما در این میان، سالار شهیدان اباعبدالله حسین(ع) به مقام شهادت افتخار داد و آوازه شهادت وی و یارانش طی سالیان متمادی همچنان بلند است.
وی بیان كرد: شهدا نظام اسلامی را برای ما به ارمغان آوردند و هم اكنون حداقل كاری كه می توانیم انجام دهیم اینست كه یاد شهدا را از یاد نبریم و برگزاری و سامان دادن چنین یادواره هایی در همین راستاست.
خاتمی با اشاره به بیانات رهبری در خصوص اینكه امروزه گرامیداشت یاد شهدا كمتر از شهادت نیست، عنوان كرد: گرامیداشت یاد شهدا كار عظیم و گسترده ای است و خروجی آن هم برگزاری جلسات یادواره و بزرگداشت است و هدف این برنامه ها واگویی آرمان های بلند شهیدان است تا این راه باقی بماند.
وی با تقدیر از سپاه و نماینده ولی فقیه در استان مركزی به جهت برگزاری این مراسم، اضافه كرد: امروز با سرافرازی اعلام می نماییم كه شش هزار طلبه در استان مركزی تحصیل می كنند كه این مهم به نوبه خود یك فعالیت عظیم فرهنگی به حساب می آید.
خاتمی خاطرنشان كرد: شهر اراك حاج آقا نورالدین ها، آیت الله شیخ عبدالكریم حائری، آیت الله العظمی اراكی و امثالهم را در خود پروریده است، امام راحل هم بخشی از دوران طلبگی خویش را در این شهر سپری كرده است، همینطور از مجموع چهار هزار مفاخر كشور ۱۵۰۰ نفر از آنها از استان مركزی برخاسته اند و این مورد نشان داده است كه خروجی این استان، عالمان و دانشمندان برجسته است.
وی با اشاره به اینكه شناسنامه كیفی هر بلاد بر اساس فداكاران و دانشمندان آن منطقه نگاشته می شود، ادامه داد: شش هزار شهید این استان و آمار بالای دانشمندان این منطقه نشان داده است كه مصادیق كیفی این استان در حد بالایی قرار دارد و امیدواریم كه با تلاش همگان این وضعیت تداوم داشته باشد.
خاتمی اضافه كرد: حضور پرشور مردم در یادواره شهدا، نشان از ارج نهادن مردم این خطه به شهدا دارد و این گردهمایی مانور ولایت مداری و مانور علاقه مندان به تداوم انقلاب اسلامی است. در همین راستا می توان اظهار داشت كه آنچه ۳۰۰ هزار شهید كشور برای ما به ارمغان آوردند، همین نظام جمهوری اسلامی است كه با فروپاشی حكومت ۵۷ ساله طاغوت بر پا شد.
وی اظهار نمود: افتخار ما اینست كه ایران اسلامی خانه اهل بیت(ع) و اسلام ناب محمدی است، هر چند كشورمان با مسائل و مشكلاتی مواجه می باشد، اما باید اوج ها و سرافرازی كه این نظام برای كشورمان به ارمغان آورده را ببینیم، هم اكنون پرچم رفیع اسلام و قرآن در كشور ما برافراشته است و استقلال و عظمت امروز ایران اسلامی را هیچ كشوری ندارد. اوج ها را ندیدن ناسپاسی می آورد و دشمن را به طمع می اندازد.
خاتمی با اشاره به اینكه این مجلس و امثال آن بیعت با خون شهیدان را دنبال می كند و تجلی این بیعت در بیعت با نظام اسلامی است، اضافه كرد: ۲۲ بهمن در پیش است، راهپیمایی امسال با شیطنت هایی كه فریب خوردگان دنیای استكبار كردند اهمیت بیشتری پیدا كرده است. مصداق بیعت با شهیدان این است كه باشكوه تر از گذشته در این راهپیمایی شركت نماییم. راهپیمایی ۲۲ بهمن مهم است و نباید بگذاریم ارمغان شهیدان كمرنگ شود.
امام جمعه موقت تهران با تاكید بر اینكه دشمنان خواب هایی برای انقلاب اسلامی دیده اند كه برخی خواب های آنها تعبیر نخواهد شد و برخی توطئه های آنها را در این مجلس برملا می كنم اضافه كرد: دشمنان توطئه هایی برای گذشته، حال و آینده انقلاب چیده اند كه باید از این هر سه توطئه آگاه باشیم. بصیرت، در واقع شناخت این سه توطئه است.
خاتمی درمورد توطئه دشمنان، اظهار داشت: آنها می خواهند جنایات رژیم سیاه و ضد انسانی ۵۷ ساله پهلوی از یادها برود و نسل جدید ندانند كه چه ۵۷ سال سیاهی بر این كشور گذشت. ۵۷ سال دین ستیزی، عفت ستیزی و استقلال ستیزی توسط حكومت پهلوی در این كشور رخ داد، رضاخان در ۲۰ سال حكومتش تنها یك سفر خارجی داشت كه آنهم خارج از عرف دیپلماتیك انجام شد، او را در سال ۱۳۱۲ به تركیه بردند تا شیوه بی دین كردن كشور را به او بیاموزند.
خاتمی كشف حجاب را دستور انگلیسی ها دانست و اضافه كرد: مبارزه با روحانیت و حوزه های علمیه دیگر اقدام آنها بود و در سال ۱۳۱۶ تمام حوزه های علمیه كشور تعطیل شد و تنها برای حوزه علمیه قم نیمه رمقی باقی ماند.
وی با اشاره به دستور حكومت پهلوی برای مبارزه با عزاداری سیدالشهدا(ع) اظهار داشت: توطئه اینست كه عده ای بازی خورده و فریب خورده و عده ای دست نشانده منافقان و سلطنت طلب ها ذكر خیر این جنایتكاران را می كردند، هر كس ذكر خیر این جنایتكاران را بكند در تمام جنایات آنها شریك است.
وی با اشاره به اینكه دشمنان تلاش می كنند این جنایات از یاد برود و از این جانیان چهره های موجه بسازند، اظهار داشت: این توطئه آمریكاست و این واقعیت ها باید توسط نسل انقلاب برای نسل جدید گفته شود. در جریان پیروزی انقلاب جریان فساد و استحاله و نابودی ایران و اسلام از بین رفت و به جای آن جریان اسلام و ایران تقویت شد.
خاتمی با اشاره به اینكه به آنها كه نماز جمعه ها را می كوبند و می گویند نمازهای جمعه جناحی است، برادرانه تاكید می كنم این حرف درست نیست. امامان جمعه تحت امر ولی فقیه هستند و هیچ جناحی و جریانی بر آنها سلطه ندارد و خطبه ها هم كلیشه ای نیست.
وی با اشاره به اینكه امامان جمعه كلیشه ای و دستوری و جناحی خطبه نمی خوانند، اضافه كرد: اگر از ولایت دم زدن، جناحی بودن است، ما حرفی نداریم این حرف ها را بگویید. برخی انتظار دارند حرف جناح خودشان در نماز جمعه گفته شود در حالیكه تریبون نماز جمعه تریبون هیچ فرد و جناحی نیست فقط تریبون ولایت است و بس.
خاتمی با اشاره به اینكه ولایت هدف دشمنان است و در تداوم ۳۹ ساله انقلاب ولایت نقش اول را دارد، اضافه كرد: اگر هیچ دلیلی بر موفق بودن ولایت فقیه نداشتیم، ماندگاری ۳۹ ساله انقلاب بهترین دلیل بر این مهم است بویژه اینكه این همه توطئه ضد كشور با مدیریت ولایت فقیه نقش بر آب شد.
وی با تاكید بر اینكه ولایت محور وحدت این ملت است و دشمنان می خواهد این محور وحدت صدمه ببیند، اضافه كرد: آنها كه به دنبال براندازی نظام هستند كمرنگ كردن این محور اساسی را دنبال می كنند چراكه می دانند هیچ نیرویی جز ولی فقیه نمی تواند كشور را جمع كند.
وی با اشاره به اینكه تخریب ولایت، تخریب نظام اسلامی است، اضافه كرد: دشمنان هیچگاه در رسیدن به این هدف موفق نمی شوند چون هرچه دشمن بر لجن پراكنی ضد ولایت می افزاید بر محبوبیت رهبری افزوده می گردد و بصیرت مردم دشمنان را در رسیدن به این دومین هدف ناكام می گذارد.
خاتمی با اشاره به اینكه سومین هدف دشمنان علمای دین هستند كه بیش از یك قرن است در عراق و ایران پشتوانه استقلال ایران اسلامی بودند، اظهار داشت: انقلاب مدیون همه اقشار است اما روحانیت جلودار انقلاب بوده است.
وی اظهار نمود: برخی وقتی می خواهند بودجه را در رسانه ها توضیح بدهند بودجه حوزه ها را با وزارتخانه ها مقایسه می كنند، اظهار داشت: برخی در این خصوص شارلاتانی می كنند.
خاتمی اظهار نمود: بعنوان عضو شورای عالی حوزه می گویم كه میانگین شهریه یك طلبه بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است و شهریه یك استاد بزرگ حوزه كه تمام عمر خویش را روی تحصیل و تدریس و پرورش طلاب گذاشته به یك میلیون و ۲۰۰ تا یك میلیون و ۳۰۰ نمی رسد و با صدای باز اعلام می كنم یك ریال از این شهریه از بودجه های دولتی نیست.
وی اظهار داشت: بودجه هایی كه برای عمران دانشگاه هست برای حوزه هم هست، بودجه بیمه عمومی برای طلاب هم هست و آنچه در بودجه تخصیص داده شده حقوق شهروندی طلاب است. اینكه در این مقطع اینطور به پای روحانیت می پیچند كه انگار تمام بودجه ها دست آقایان حوزه است، این شارلاتانی است.
وی اظهار نمود: حوزه های علمیه همچون گذشته با سهم امام مردم اداره شده و خواهد شد، حتی شهریه مقام معظم رهبری هم یك ریالش از بودجه های دولتی نیست، از سهم امام است و بس.
خاتمی اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر هم فضا به گونه ای نشان داده شد كه برخی احساس كردند همه مشكلات شان از روحانیت است و بر این اساس بود كه در ناآرامی های اخیر برخی در تاكستان به حوزه علمیه حمله كردند. این مسائل نشان داده است كه روحانیت هدف آنهاست و پدران و مادران باید فرزندان خویش را از این توطئه ها آگاه كنند.
وی در مورد توطئه آینده هم اظهار داشت: توطئه آینده ناامید كردن مردم بخصوص جوانان است. كه توطئه بسیار بزرگی است، آنها آنقدر فضا را سیاه جلوه می دهند كه جوان احساس كند اینجا جای زندگی نیست. كشور ما رهبری مدیر و مدبر، كشورشناس و دشمن شناس دارد و دشمنان به دوراندیشی ایشان اذعان دارند. شیب مسئولان كشوری هم شیب خدمت است و روسای هر سه قوه می خواهند خدمت كنند، البته نقدهایی هم وجود دارد اما سیاه نمایی كار دشمن است.
خاتمی اضافه كرد: در رژیم سابق غارتگری اصل بود، اما در نظام اسلامی چند دزد دله و غیر دله قاچاقی پیدا می شوند و از نبود رصد دقیق بهره برده و دزدی می كنند ولی دستگاه مقتدر قضا پول دزدی را از حلقوم شان بیرون می آورد.
وی اضافه كرد: اختلاس هایی كه رخ می دهد ناشی از عدم نظارت دقیق است. از قوه قضائیه انتظار می رود همچنان كه در مسایل سیاسی قاطع عمل می كند در عرصه اقتصادی هم قاطع عمل كند و پول های دزدی را از حلقوم اختلاس گران بیرون بیاورد.
وی با اشاره به اینكه مشكلات با هدایت های ولایت و همراهی مسئولان و مردم حل می گردد و فرودگاه نهایی این انقلاب ظهور امام زمان(ع) خواهد بود، اضافه كرد: پیشگویی شیخ عباس تهرانی در سال ۴۳ در مورد ورود امام به ایران و پیروزی انقلاب تعبیر شد و پیشگویی دیگرش تشكیل حكومت اسلامی توسط امام و باقی ماندن آن تا ظهور امام زمان(عج) بود.
1396/11/20
21:47:41
5.0 / 5
2912
تگهای خبر: اختلاس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری