، حضور هوشمندانه، حمایت قاطعانه،

دادستان كل كشور: دستگاه قضا مرتبط با فساد كوتاه نخواهد آمد

دادستان كل كشور: دستگاه قضا مرتبط با فساد كوتاه نخواهد آمد آی وكیل: دادستان كل كشور اظهار داشت: در جامعه اسلامی فساد ولو كم آن هم غیر قابل قبول است و دستگاه قضا مرتبط با فساد كوتاه نخواهد آمد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن خرم آباد با گرامی‎داشت یاد و خاطره سه هزار و ۳۰۰ شهید لرستان، اظهار داشت: پپام این حضور حماسی مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در درجه اول تجدید عهد و بیعت با اسلام، قرآن، نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، امام و رهبری و شهداست.

وی اضافه كرد: پیام دوم این حضور حماسی بیمه كردن كشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر توطئه های دشمنان و جاری كردن و دمیدن روح تازه در كالبد كشور و پیام قاطع و كوبنده ملت ایران به دشمنان است و این كه بگویند تا پای جان حافظ انقلاب و ارزش ها خواهیم بود.

منتظری ادامه داد: در اینجا به همه مسئولان و مدیران عالی، میدانی و میانی كشور با صدای رسا اعلام می نماییم كه ما از شما تحقق آرمان های نظام مقدس و انقلاب و اجرای عدالت و قانون مداری را در همه عرصه ها و حوزه ها مطالبه خواهیم كرد.

دادستان كل كشور افزود: خدای متعال به ما نعمت اسلام و ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی را اعطا كرده و با این نعمت همه ما را به بوته امتحان و آزمایش قرار داده است كمااینكه باید توجه داشت جمهوریت و اسلامیت با هم معنا دارند و اسلامیت بدون جمهوریت و جمهوریت بدون اسلامیت منجر به انحراف است.

وی اظهار داشت: امروز مسائل امنیتی و اقتصادی كشور ما مورد هدف دشمن قرار گرفته و این در شرایطی است كه رفع تبعیض و ساده زیستی مسئولان و مقامات انتظار مردم از مسئولان است و مردم انتظار دارند مسئولان و مدیران كشور حداقل با متوسطین جامعه هم تراز باشند.

منتظری اضافه كرد: امام علی(ع) خویش را هم تراز با فقیرترین مردم قرار می داد بنابراین در نظام مقدس جمهوری اسلامی هم انتظار این است كه مدیران حداقل با قشر متوسط جامعه هم تراز باشند كمااینكه زندگی رهبر معظم انقلاب از زندگی اقشار متوسط جامعه هم پایین تر است.

دادستان كل كشور با تاكید بر اینكه مبارزه با فساد در همه انواع باید در درجه اول قرار بگیرد، بیان كرد: ما تابع و مؤمن به قرآنی هستیم كه در آیات ابتدایی سوره مباركه «فجر» این كتاب مقدس، خدا به ما اخطار می دهد اگر فساد در یك جامعه رواج پیدا كند نتیجه قهری فساد نابودی آن جامعه است، بنابراین در جامعه اسلامی فساد ولو كم آن هم غیر قابل قبول است و دستگاه قضا مرتبط با فساد كوتاه نخواهد آمد.

وی ادامه داد: دادستان ها موظف و ملكلف هستند نسبت به فساد در بخش های مختلف و همینطور صیانت از حقوق عامه مردم با جدیت و پشتكار ورود پیدا كنند و از هیچ انگ، تهمت و افترایی از سوی زراندوزان و زورمندان هراسی به دل راه ندهند.

منتظری اضافه كرد: با عنایت به اینكه وظیفه دستگاه قضا مبارزه با فساد است بنابراین از مسئولان و مدیران می خواهیم نظارت خویش را ارتقاء ببخشند و اجازه ندهند فسادی در حوزه كاری آنها رخ دهد. البته همه نسبت به این مسئله واقف هستیم كه در بخش هایی فساد وجود دارد اما گسترش و شیوع آنچنانی ندارد و هیچ شخصی اجازه ندارد به باعث قانون و تكالیف اداری بخواهد بر فساد پرده پوشی كند.

دادستان كل كشور با اشاره به اینكه در مسئله مبارزه با فساد تك تك مردم مسئولیت دارند و انتظار از مردم این است هر جا فسادی می بینند آن را به مسئولان اطلاع دهند، به توطئه های دشمن بر ضد نظام و انقلاب اشاره نمود و اظهار داشت: دشمن به صورت مستقیم و غیرمستقیم هویت انقلابی و اسلامی، وحدت و یكپارچگی و ارزش های اخلاقی و مذهبی ملت ما را هدف قرار داده است.

وی اضافه كرد: با عنایت به شكست هایی كه دشمن از جانب ملت ایران در عرصه های مختلف دیده بنابراین بر سر انتقام برآمده است دشمن همواره ملت ایران را تروریست خطاب كرده و می كند و با تحریم های ظالمانه عرصه زندگی را بر مردم ایران تنگ كرده است كمااینكه شاهد بودیم گروه تكفیری داعش را به وجود آورد آنها را مسلح و از جهات مختلف پشتیبانی كرد و وقتی با شكست داعش در سوریه مواجه گردید تاكتیك و استراتژی خود ضد ملت ایران را تغتییر داد اما باید بدانیم استراتژی و تاكتیك دشمن در قبال ملت و كشور ایران همان تاكتیك و استراتژی است كه همه این سال ها ضد كشور ما به كار گرفته و دشمن هیچ گاه دلسوز ملت ایران نبوده و نخواهد بود.

منتظری با یادآوری اینكه امروز هم این ملت به پشتیبانی از انقلاب و امام و رهبری پا به صحنه گذاشته است، تصریح كرد: دشمن وحدت، یكپارپگی و امید ملت ایران را هدف قرار داده باید تلاش نماییم در جامعه رخنه و شكافی به وجود نیاید كه دشمن از آن بهره بگیرد این در شرایطی است كه نقد و بیان ضعف ها و اشكالات حق مردم است اما باید هوشیار باشیم و به گونه ای رفتار نكنیم كه بهانه به دست دشمن بیفتد باید مراقب باشیم نقد ما منجر به تضعیف و تخریب نشود.1396/11/22
17:10:23
5.0 / 5
3979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده