برگزاری دادگاه حمید بقایی، احمدی نژاد و مشایی هم آمدند

برگزاری دادگاه حمید بقایی، احمدی نژاد و مشایی هم آمدند آی وكیل: چهارمین جلسه دادگاه تجدیدنظر معاون اجرایی رئیس دولت دهم دقایقی قبل در شعبه 68 دادگاه تجدیدنظر برگزار گردید.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، حمید بقایی به همراه مهران عبدالله پور وكیل مدافع اش در چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده اش در دادگاه تجدیدنظر حضور یافت.
وی پیش از ورود به دادگاه در پاسخ به این سوال كه ظاهرا مقرر است امروز احمدی نژاد در جلسه دادگاه حضور یابد؟ اظهار داشت: ایشان بعنوان یك شهروندی عادی می توانند در دادگاه حضور داشته باشند و مقرر است در این جلسه حضور یابند.
بقایی در ادامه با انتقاد از برگزاری غیرعلنی دادگاه ابراز عقیده كرد: این كار هیچ توجیه قانونی ندارد. وقتی می خواهند افترا بزنند به صورت علنی این كار را می كنند، ولی وقتی زمان دفاع می گردد جلسه را غیرعلنی برگزار می كنند. قاضی دادگاه به صراحت اعلام نموده دادگاه شما غیرعلنی است.
وی اضافه كرد: خود هزاران مساله دارند و باید پاسخگوی ملت باشند، آن ها دادگاهی علنی خواهند داشت و ما دادگاه آن ها را علنی برگزار می كنیم؛ خیالتان راحت باشد ما مثل آن ها رفتار نمی نماییم.
بقایی با طرح این ادعا كه «یكسری از موارد اجرایی دولت قبل را آورده اند كه تاییدیه دیوان محاسبات هم دارد و در اینجا مطرح می كنند» به دستگاه هایی كه مدعیست عامل جمع آوری این موارد هستند اشاره نمود و اظهار داشت: ملت، فكر نكنید كه اینها با هم بد هستند، اینها یكی هستند و دعوای آن ها زرگری است.
وی ادامه داد: از رسانه ها درخواست می كنم پیگیری كنند تا دادگاه علنی برگزار گردد. شخصی را به زندان می برند و او آنجا می میرد، اگر خودكشی كرده قوه قضاییه مسئول است، نمی گردد بی توجهی كند و اگر خودكشی نیست باید مسئول آن شناسایی شود.
وی راجع به روند رسیدگی پرونده اش در دادگاه هم اظهار داشت: فعلا كه رسیدگی پشت درب های بسته است.

بر اساس این گزارش، محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی هم در مقابل محل برگزاری دادگاه بقایی حضور بهم رساندند.
تعدادی از حامیان احمدی نژاد و مشایی، این دو نفر را تا مقابل دادگاه تجدیدنظر استان تهران (محل برگزاری دادگاه حمید بقایی) با سر دادن شعار الله اكبر همراهی كردند.
«احمدی احمدی، حمایتت می كنیم»، «فقر و فساد و تبعیض، احمدی نژاد بپا خیز» و «احمدی قهرمان، یاور مستضعفان» دیگر شعارهایی است كه این افراد سر می دادند.
پس از بسته شدن در ورودی دادگاه، محمود احمدی نژاد بر روی پله های ساختمان دادگاه تجدیدنظر سخنانی را مطرح كرد.
برقراری نظم محل برگزاری دادگاه، توسط ماموران انتظامی در حال انجام می باشد.
پس از آخر سخنان احمدی نژاد، وی محل را ترك كرد و جمعیت حاضر مقابل دادگاه هم متفرق شدند.
با باز شدن در ورودی دادگاه، رجوع كنندگان برای انجام اقدامات خود وارد این مرجع قضایی شدند.

***
اسفندیار رحیم مشایی درباره دلیل همراهی احمدی نژاد اظهار داشت: آقای احمدی نژاد هدفش این بود كه بیاید و از حق قانونی ملت دفاع كند و آن حق برگزاری دادگاه علنی است، احمدی نژاد می خواهد ببیند آیا او را در جلسه دادگاه راه می دهند یا خیر.
وی با طرح ادعای تخلف در روند بررسی پرونده بقایی اضافه كرد: ما نظر خویش را درباره پرونده آقای بقایی اعلام كردیم. اقدامی كه ضد ایشان انجام می گردد كاملا سیاسی است.
ادامه دارد...


1396/11/25
12:48:01
5.0 / 5
2738
تگهای خبر: پرونده , خودكشی , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده