رئیس كل دادگستری استان هرمزگان خبر داد

راه اندازی فوریت های قضایی در روزهای نوروز با هدف تسریع در مقابله با تصرفات غیرقانونی

راه اندازی فوریت های قضایی در روزهای نوروز با هدف تسریع در مقابله با تصرفات غیرقانونی آی وكیل: رئیس كل دادگستری استان هرمزگان ضمن تاكید بر ضرورت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه به منظور صیانت از عرصه های طبیعی از طریق اندازی فوریت های قضایی در روزهای تعطیلات نوروز به منظور تقویت ساز و كارهای حفاظتی و با هدف تسریع در مقابله با تصرفات غیرقانونی اطلاع داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین اكبری با تاكید بر این كه حفاظت از اراضی ملی و منابع طبیعی پویش همگانی را می طلبد از مسئولان ذی‎ربط خواست تا به صورت مستمر و میدانی از مناطق در معرض خطر بازدید كنند.
رییس شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی استان هرمزگان خاطرنشان كرد: صحت عملكرد به منظور جلب اعتماد عمومی، گزارش دهی به موقع، تسریع در اتخاذ تمهیدات و مستند سازی در امر مقابله و پیشگیری از تصرفات غیر قانونی بسیار حائز اهمیت است و لزوم دارد كه در این راستا اهتمام به مباحث آموزشی و فرهنگی و انجام اقدامات پیشگیرانه در دستور كار متولیان امر قرار گیرد.
رئیس كل دادگستری استان هرمزگان اضافه كرد: قانونگذار تكلیف حفاظت و صیانت از عرصه های طبیعی را به شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی واگذار نموده و دستگاه قضایی استان هم با استناد به تكلیف شرعی و قانونی و همینطور با عنایت به تأكیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و سیاست های ابلاغی ریاست قوه قضاییه آماده پشتیبانی از تلاشگران عرصه حفاظت از منابع طبیعی است.
اكبری خاطرنشان كرد: اقدامات پیشگیرانه در ادامه روند مبارزه با تجاوز به اراضی و عرصه های طبیعی ادامه خواهد یافت و هر شخص حقیقی و حقوقی كه سودای تصرف غیر قانونی اراضی ملی و منابع طبیعی استان را در سر بپروراند و با استفاده از توسل به این اعمال هنجارشكنانه به منابع ملی و حقوق بیت المال تعرض نماید با برخورد قاطعانه، قانونی و بدون بخشایش دستگاه قضایی استان هرمزگان مواجه خواهد شد.
رئیس كل دادگستری استان هرمزگان با اشاره به این مطلب كه تصرفات صورت گرفته در حوزه اراضی ملی و انفال در سطح استان هرمزگان باعث دشواری معیشت مردم شده است خاطرنشان كرد: مهمترین گام در جهت صیانت از اراضی ملی توسل به اقدامات پیشگیرانه وضعی و انتظامی با استفاده از فعالیت هایی چون توجه به معاینه محل در پذیرش نظرات كارشناسی و رعایت موازین قانونی در روند صدور آراء می باشد.
وی همینطور تناسب میان جرایم و مجازات ها، تسریع در روند رسیدگی ها و كاهش فاصله زمانی میان صدور و اجرای احكام را زمینه ساز تقویت اقدامات پیشگیرانه و تمهیدات بازدارنده عنوان نمود.
اكبری با تاكید بر این كه در واگذاری امتیاز تملك و ساخت و ساز در اراضی ملی، از جانب دستگاه های متولی بررسی و دقت نظر كافی صورت گیرد، خاطرنشان كرد: لزوم دارد متولیان امر با عمل به وظیفه فنی و قانونی خود و اجتناب از هر نوع تأثیر پذیری اقدام نماید تا در نتیجه ارتقاء عملكرد از افزایش حجم پرونده های مربوط به این قبیل واگذاری ها در محاكم قضایی و همینطور متضرر شدن سرمایه گذاران در آینده جلوگیری شود.
رئیس كل دادگستری استان هرمزگان ابرازامیدواری كرد در آینده ای نزدیك و با عنایت به تلاش دستگاه های متولی صیانت از اراضی ملی و منابع طبیعی و همینطور در پرتو حمایت های دستگاه قضایی، استان هرمزگان در شاخص حفاظت از اراضی ملی و عرصه های طبیعی به استانی الگو برای تمامی استان های كشور مبدل شود.1397/01/03
11:36:32
5.0 / 5
4177
تگهای خبر: حقوق , دادگستری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت