در دیدار وزرای دادگستری ایران و هلند

وزیر دادگستری هلند از افزایش سطح همكاری های قضایی با ایران استقبال كرد

وزیر دادگستری هلند از افزایش سطح همكاری های قضایی با ایران استقبال كرد آی وكیل: وزرای دادگستری ایران و هلند، ضمن ابراز علاقمندی به گسترش روابط، بر آمادگی كشورشان برای معاضدت قضایی و همكاری های حقوقی تاكید نمودند.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری جمهوری اسلامی ایران كه به منظور شركت در نخستین كنفرانس بین المللی عدالت در مراكش به سر می برد با ساندر دكر، وزیر دادگستری هلند دیدار و گفت و گو كرد.
آوائی در این دیدار با تبریك به وزیر هلندی كه در سن جوانی به چنین مقام ممتازی دست یافته است با اشاره به تجربیات بیش از سی ساله خود در امر قضا، تصریح كرد: ما به سمت جرم زدایی و ارتقاء حقوق بشر رفته ایم و در كاهش زندانیان و به حداقل رساندن اعدام و همچون در مبحث اطفال، قدم های بزرگی برداشته ایم.
وزیر دادگستری كشورمان با اشاره به عدم آشنایی اروپایی ها از ایران اضافه كرد: من در اوایل انقلاب در خوزستان بودم و شاهد انفجارها و ترورهای بسیاری از جانب رژیم صدام بودم كه بعد از آن جنگ هشت ساله به ما تحمیل شد و آنچه ما به آن تخریب ها نشان دادیم عكس العملی طبیعی بود. كشور ما اهل گفتگو و مذاكره است و توافق برجام و اجرای كامل آن نشان دهنده پایبندی جمهوری اسلامی است. ما بین دو كشور همكاریهای خوبی داریم و مردم دو كشور نسبت به هم علاقمند هستند كه بخصوص در مبحث فوتبال نماد بیشتری دارد.
آوائی در ادامه ضمن ابراز علاقمندی به گسترش روابط بر آمادگی كشورمان برای معاضدت قضایی و همكاری تصریح كرد.
همچنین ساندر دكر، وزیر دادگستری هلند اظهار داشت: از اینكه دیدم ایران در این كنفرانس حضور دارد بسیار خوشحال شدم و می دانم كه ایران اوقات سختی را پشت سر گذارده است. اگر به عقب باز گردیم می بینیم ایرانیان همیشه نقش موثری در كشورهای دیگر داشته اند همچون در هلند. به نظرم ایران و هلند بتوانند همكاری كه شما گفتید بر مبنای موارد مهم در بحث قضایی پیش گیرند.
وزیر دادگستری هلندی اظهار داشت: برجام فرصتی فراهم نمود كه بخشی از تحریم های اقتصادی از پیش روی ایران برداشته شود. از سوی هلند، ما دنبال همكاری هستیم بویژه آنكه در مورد حقوق بشر در ایران برخی ایراداتی وارد می كنند اما من معتقدم توسعه در این بخش به وجود آمده است. همینطور شفافیت قضایی و تسهیل در رویه های قضایی خیلی خوب شده و اجرای عدالت و باز شدن فضای قضایی، بوجود آمده است.
دكر تصریح كرد: شنیده ام در ایران یك سری محدودیت های دادگاهی برداشته شده و خوشحال شدم. در این كنفرانس هم حضور كشورها فضا را برای همكاری های قضایی بهتر می كند كه این خود به ارتقای روابط كمك می نماید و ما از آن استقبال می نماییم.
در ادامه این دیدار وزیر دادگستری كشورمان ضمن دعوت از سوی هلندی برای بازدید از جمهوری اسلامی ایران، آن را فرصتی برای آشنایی بیشتر با دستگاه قضایی و پیشرفتهای ایران دانست و تصریح كرد كه ما در ایران دانشگاه علوم قضایی برای تربیت قضات داریم.
ساندر دكر ضمن تشكر و قبول دعوت ایشان، متقابلاً از وی برای دیدار از هلند دعوت نمود و گفت كشورم برای حضور شما آمادگی دارد.
شایان ذكر است كه در مذاكرات، توانمندی ایرانی های مقیم هلند با ذكر نمونه های موفقی كه در سطوح بالای علمی و تخصصی مشغول به كار هستند مورد تاكید قرار گرفت كه مورد تایید وزیر و اعضای هیات هلندی واقع شد.
در این دیدار سفرای دو كشور، محمد تقی موید و دزیره بونیس و هیات های همراه هم حضور داشتند.
شایان ذكر است كه در كنفرانس سه روزه استقلال دستگاه عدالت كه با ابتكار مراكش در حال برگزاری است، هشتاد كشور از سراسر جهان مشاركت دارند.1397/01/18
14:20:25
5.0 / 5
4149
تگهای خبر: برجام , حقوق , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری