رئیس كل دادگستری گلستان خبر داد:

تائید رای پرونده باند قتل های سریالی گلستان در دیوان عالی كشور

تائید رای پرونده باند قتل های سریالی گلستان در دیوان عالی كشور آی وكیل: گرگان- رئیس كل دادگستری استان گلستان اظهار داشت: رای پرونده اعضای باند قتل های سریالی گلستان در دیوان عالی كشور تائید شد.به گزارش آی وكیل به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار نمود: دادگاه انقلاب گرگان متهمان ردیف اول و دوم این پرونده هشت هزار صفحه ای را به اعدام در ملاعام و متهم ردیف سوم را به نفی بلد (تبعید) محكوم كرده بود كه در دیوان عالی كشور هم تایید شد.
وی اضافه كرد: این باند سه نفره ۸۰ فقره سرقت مسلحانه و ۱۳ قتل را در فاصله سال های ۷۹ تا ۹۴ در استان های گلستان و مازندران مرتكب شدند.
رئیس كل دادگستری گلستان اظهار داشت: رسیدگی به این پرونده بعد از اعلام نظر دیوان عالی كشور به افترا افساد فی الارض و محاربه از بهمن ۹۵ در دادگاه انقلاب گرگان شروع شده بود.
هاشمیان ادامه داد: اعضای باند معروف به «قتل های سریالی»، بهار ۹۴ به دنبال تشكیل پرونده قتل راننده سواری در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان، شناسایی و دستگیر شدند.
به گفته رئیس كل دادگستری گلستان، بررسی اسلحه توسط كارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان نشان داد با این اسلحه، در سال های گذشته هم چندین سرقت مسلحانه و قتل در استان های گلستان و مازندران انجام شده است و بدین سان یكی از سارقان كه از مجرمان سابقه دار بود، شناسایی و دستگیر شد.
وی ادامه داد: بررسی ها نشان داد، این فرد از چند سال پیش همراه پسرش و فرد دیگری اقدام به سرقت های مسلحانه می كرد كه در یك عملیات ضربتی، همگی آن ها دستگیر شدند.
هاشمیان اضافه كرد: اعضای این باند دام، انواع ماشین آلات كشاورزی، موتور آب، موتورسیكلت و خودروهای سواری را سرقت می كردند و در صورت مقاومت مال باختگان، آنان را با اسلحه به قتل می رساندند.
رئیس كل دادگستری گلستان اظهار نمود: این حكم بعد از طی مراحل قانونی اجرا خواهد شد.

1397/01/21
14:15:18
5.0 / 5
2544
تگهای خبر: پرونده , دادگاه , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها