رییس كل دادگستری گیلان:

ورود قضات در مسائل سیاسی سم مهلكی برای دستگاه قضاست

ورود قضات در مسائل سیاسی سم مهلكی برای دستگاه قضاست آی وكیل: رییس كل دادگستری گیلان ورود قضات در مسائل سیاسی و جناحی را سم مهلكی برای دستگاه قضایی دانست و اظهار داشت: باآنكه قضات باید به مباحث سیاسی كشور آگاه باشند، اما آن چه كه در امر قضاوت ملاك است قضاوت بر پایه دین مبین اسلام و آموزه های الهی است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، احمد سیاوش پور در آیین تحلیف دوره نخست كارآموزی قضایی استان گیلان، با اشاره به برگزاری اولین دوره كارآموزی در گیلان اظهار نمود: در اولین دوره كارآموزی در گیلان 16 نفر كارآموزان قضایی استان آموزش های لازم را فرا گرفتند.
وی قضات جوان و برگزیده این دوره را از سرمایه های پرارزش دادگستری استان و قوه قضائیه معرفی نمود و اظهار داشت: اختصاص برگزیدگان این دوره به استان محل زندگی شان در جهت اجرای سیاست های بومی گزینی، اندیشه ای صواب و مدبرانه در حوزه مدیریت منابع انسانی قوه قضائیه بوده است.

وی با تاكید بر این كه «قضات باید تقوای الهی را همواره سرلوحه امورات و كارهایشان قرار دهند»، خاطرنشان كرد: قضات همواره باید بدانند كه خداوند در تمامی اقدامات آن ها حاكم و ناظر است.

رییس كل دادگستری گیلان توجه به جایگاه قضایی از جانب قضات را از دیگر نكات مورد توجه عنوان نمود و اضافه كرد: قضات باید ابتدا جایگاه قضایی را درك و سپس به امر خطیر قضاوت ورود كنند.

وی بی طرفی در امر قضاوت را اصلی مهم خواند و اظهار داشت: بی طرفی در امر قضاوت برای قاضی اصلی مهم است و نباید طرفین پرونده تصور كنند كه قاضی از بی طرفی خارج شده است.

وی با تاكید بر تكریم ارباب در دستگاه قضایی خاطرنشان كرد: صبر و شكیبایی از اصلی ترین خصوصیت قضات است و قضات باید در برابر ارباب رجوع صبر پیشه كنند.

رییس كل دادگستری گیلان با تاكید بر این كه «قضات باید نظارت بر عوامل، زیر مجموعه و حواشی خود داشته باشند»، تصریح كرد: اطراف قضات یك شعاع بسیار بزرگ است و نباید قضات از پیرامون خود غافل شوند.

وی ورود قضات در مسائل سیاسی و جناحی را سم مهلكی برای دستگاه قضایی دانست و تصریح كرد: باآنكه قضات باید به مباحث سیاسی كشور آگاه باشند، اما آن چه كه در امر قضاوت ملاك است قضاوت بر پایه دین مبین اسلام و آموزه های الهی است.


1397/01/25
13:57:18
5.0 / 5
3934
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت