معاون قوه قضائیه به مهر خبر داد؛

ورود سازمان ثبت به مبحث حریم های فرودگاهی، بررسی تمام فرودگاه ها

ورود سازمان ثبت به مبحث حریم های فرودگاهی، بررسی تمام فرودگاه ها آی وكیل: رییس سازمان ثبت اسناد از ورود این سازمان به مبحث ثبت حریم های فرودگاهی اطلاع داد.احمد تویسركانی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد اقدامات این سازمان در مبارزه با قاچاق كالا و كالاهای تقلبی و انعقاد تفاهمنامه با سایر كشور ها در این خصوص اظهار داشت: در حوزه خدمات الكترونیك خوشبختانه شاهد یك وضعیت بسیار مناسبی هستیم و در زمینه ثبت مالكیت های صنعتی، ثبت اختراع و علائم و طرح های صنعتی و ثبت شركت ها اقداماتی انجام شده است.
انعقاد تفاهمنامه همكاری در جهت پیشگیری از قاچاق
وی اضافه كرد: هیئت های متعددی از كشورهای مختلف همچون ایتالیا، فرانسه، دانمارك، روسیه و چین آمدند و همه اذعان دارند ما در تراز كشورهای پیشرفته ساماندهی كردیم. با برخی از كشورها تفاهمنامه همكاری امضا كردیم.
معاون رییس قوه قضاییه تصریح كرد: بعنوان مثال با چین، تركیه و بعضی از كشورهای دیگر تفاهمنامه منعقد كردیم و با بعضی از كشورها همچون دانمارك هم در حال تنظیم تفاهمنامه هستیم.
تویسركانی با اشاره به اینكه مرتبا با كشورهای مختلف تبادل هیئت می نماییم، اظهار داشت: خوشبختانه یك تفاهم خوبی در حوزه خدمت رسانی منعقد شده و با این تبادل اطلاعات مجموعه كارشناس هایمان به روز در جریان پیشرفته ترین خدمات در زمینه های ثبتی هستند.
وی در مورد ضمانت اجرایی تفاهمنامه ها اظهار داشت: اینها تفاهمنامه است و اجبار آور برای دو كشور نیست دو كشور با هم تفاهم می كنند و هیئت هایی را مبادله كنند تا تجارب خویش را به اشتراك بگذارند. جنبه اجبار آور نیست به همین منظور نگران كننده نیست.
وی ادامه داد: اینها تفاهمنامه همكاری هست كه در جهت منافع دو كشور منعقد می گردد.به عنوان مثال هیئت دانماركی بهترین متخصصان خویش را به ایران آورده تا برای تجار كلاس های آموزشی مرتبط با قواعد ثبت بین المللی بگذارند.
وی اضافه كرد: علاوه بر این، برای صاحبان شركت، حقوق دانان و پلیس مرتبط با گمرك كلاسهایی گذاشتیم كه چطور با كالای تقلبی و قاچاق مقابله نماییم.
تشكیل كارگروهی برای بررسی محدوده های فرودگاهی
رییس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور در پاسخ به این سوال كه مرتبط با زمین های فرودگاهی جنوب تهران كه مبحث زمین خواری در آنها مطرح بود ورود كردید؟ اظهار داشت: مرتبط با محدوده های فرودگاهی داریم یك كار متمركز انجام می دهیم و برای كل فرودگاه های كشور و اراضی متعلق به اینها كارگروهی تشكیل دادیم.
وی اضافه كرد: محدوده های فرودگاهی را در سیستم كاداستر می بریم و این محدوده ها مشخص و شفاف شود تا تعدی صورت نگیرد.

1397/01/26
14:30:17
5.0 / 5
3092
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شركت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری