احكام اعضای باند سرقت مسلحانه از بانك های شیراز و اصفهان صادر شد

احكام اعضای باند سرقت مسلحانه از بانك های شیراز و اصفهان صادر شد آی وكیل: شیراز-احكام مربوط به اعضای باند سرقت مسلحانه از بانك های شیراز و اصفهان در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز صادر شد.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، بر مبنای محتویات این پرونده، متهمان با تشكیل یك باند به شیوه ماهرانه ای دست به سرقت از بانك های سطح شهر شیراز و اصفهان از سال ۸۸ تا ۹۰ زده اند.
برخی از اعضای این باند سرقت مسلحانه علاوه بر سرقت از بانك های اصفهان و شیراز در پرونده خود اتهامات دیگری همچون نگهداری موادمخدر و سرقت محموله گوشی تلفن همراه را هم داشته اند.
متهم ردیف اول به نام «ك.ق» ۴۸ ساله دارای محكومیت كیفری متهم به محاربه با استفاده از مشاركت در سرقت های مسلحانه از بانك های صادرات شیراز شعبه مشیر نو، مشاركت در سرقت مسلحانه گوشی تلفن همراه با مشاركت دیگر متهمان، مشاركت در سه فقره سرقت مسلحانه از بانك تجارت شعبه شهید رجایی شیراز در سال ۸۸، بانك ملت شعبه عاشق آباد اصفهان و بانك صادرات شعبه زفره فلاورجان.
متهم ردیف دوم به نام «ر.ب» ۴۳ ساله متهم به محاربه با استفاده از شركت در سرقت مسلحانه از بانك صادرات شعبه فرزدقی، بانك رفاه شعبه تختی، بانك تجارت شعبه امیركبیر، بانك مهر اقتصاد شعبه بنی هاشمی و بانك صادرات شعبه مشیر نو.
متهم ردیف سوم به نام«ب.گ» ۴۳ ساله با استفاده از مشاركت در یك فقره سرقت مسلحانه از بانك صادرات شعبه مشیر نو.
متهم ردیف چهارم «ف.غ» ۴۶ ساله متهم به محاربه با استفاده از مشاركت در سه فقره سرقت مسلحانه از بانك تجارت شعبه شهید رجایی در سال ۸۸، بانك ملت شعبه عاشق آباد اصفهان در سال ۸۸ و بانك صادرات شعبه زفره فلاورجان و مشاركت در سرقت مسلحانه تلفن همراه.
متهم ردیف پنجم «م.ق» ۵۸ ساله متهم به محاربه با استفاده از مشاركت در یك فقره سرقت مسلحانه از بانك صادرات شعبه زفره فلاورجان.
متهم ردیف ششم «ح.ص» افترا نگهداری موادمخدر.
بر اساس رای صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز، متهمان «ك.ق»، «ر.ب» و «ف.غ» به افترا شركت در سرقت های مسلحانه مختلف بانك به اعدام محكوم شدند.
متهم «م.ق» به افترا محاربه در یك فقره سرقت مسلحانه به ۱۵ سال و یك روز زندان و متهم «ح.ص» به افترا نگهداری موادمخدر و ارتباط با اعضای باند به ۵ سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و جزای نقدی محكوم شدند.این آرا در دیوان عالی كشور قابل فرجام خواهی است.
تشكیل باند سرقت مسلحانه در سال ۸۸
متهم «ك.ق» در سال ۸۸ در دو فقره سرقت مسلحانه از بانك های اصفهان نقش داشته و به اتفاق «ف.ق» از شیراز با خودرویی به اصفهان رفته و با متهم دیگر به نام «م.ق» كه برادرش است هماهنگی كرده و حوالی ساعت ۸ بامداد با سر و صورت پوشیده با كلاه كشی وارد بانك شده و مقدار نامشخصی وجه نقد از گاوصندوق بانك به سرقت می برند.
در ۲۹ بهمن ۸۸، متهم «ك.ق» به همراه «ر.ب» در حالیكه سلاح جنگی كلاشینكف و كلت كمری به همراه داشته به بانك صادرات شعبه فرزدقی شیراز دستبرد زده و یك میلیارد و شصت میلیون ریال به سرقت بردند.در ۱۸ اسفندماه همان سال متهم «ك.ق» با نقشه قبلی با سر و صورت پوشیده به همراه «ر.ب» مسلح به كلاشینكف وارد بانك رفاه تختی شیراز شده و با تهدید كارمندان و مشتریان، ۴۴۳ میلیون ریال به سرقت بردند.
در ۲۵ فروردین ۸۹، متهم «ك.ق» به مقابل بانك تجارت شعبه امیركبیر شیراز رفته و به همراه همدست دیگر خود «ر.ب» وارد بانك شده و با تهدید اسلحه و از كار انداختن دوربین مداربسته بانك به سقف شلیك كرده و مبلغ ۴۵ میلیون و ۶۲۰ هزار ریال به سرقت برده و متواری شدند.
متهم «ك.ق» بعد از ۱۰ ماه توقف اعمال مجرمانه خود در ۲۸ بهمن ۸۹ به قصد سرقت مسلحانه بانك مهر اقتصاد شعبه بنی هاشمی شیراز در حالیكه سر و صورت خویش را پوشیده بود به همراه «ر.ب» وارد بانك شده و بعد از مجروح كردن معاون بانك با سرقت ۱۲۰ میلیون ریال و گرفتن خودروی پراید یكی از كارمندان بانك از محل متواری شدند.
در ۱۰ بهمن ۹۰، متهمان «ك.ق» و «ر.ب» به قصد سرقت مسلحانه از بانك صادرات مشیر نو شیراز با سر و صورت پوشیده مسلح به كلاشینكف و كلت كمری وارد بانك شده و با سرقت ۷۳۲ میلیون و ۴۳۲ هزار ریال و سرقت خودروی یكی از كارمندان بانك از محل متواری شدند.
متهم «ك.ق» به همراه «ف.غ» در حالیكه ملبس به لباس نیروی انتظامی بودند، خویش را مامور معرفی كرده و با تهدید راننده ای اقدام به سرقت محموله تلفن همراه وی كرده و ۲ هزار و ۵۵۳ گوشی به سرقت برده اند.در تاریخ ۱۴ دی ماه ۹۲ با انجام اقدامات پلیسی، مخفیگاه سردسته این باند به نام «ك.ق» در منطقه سلطان آباد شناسایی و نامبرده دستگیر شد. در بازرسی از مخفیگاه وی، دو قبضه سلاح كلاشینكف و یك قبضه سلاح كلت كمری، ۱۰۶ عدد فشنگ جنگی و تعدادی تفنگ شكاری كشف شد. با دستگیری این متهم، تلاش ها برای شناسایی مخفیگاه سایر متهمین آغاز و در نهایت متهمان دیگر هم دستگیر شدند.


1397/01/28
14:39:05
5.0 / 5
4319
تگهای خبر: پرونده , دادگاه , زندان , متهم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه
وکالتنامه

دادگاه

وکالت قانونی

دادگستری

قضایی

وکالت قانونی