معاون وزیر دادگستری مطرح كرد؛

خدمات ناجا زیر سؤال نرود، برگرداندن خاوری درگرو اراده دولت كانادا

خدمات ناجا زیر سؤال نرود، برگرداندن خاوری درگرو اراده دولت كانادا آی وكیل: خرم آباد- معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با اشاره به برخورد مأمور انتظامی با یك فرد قانون شكن اظهار داشت: برخی مسائل سبب نشود اصل خدمت رسانی نیروی انتظامی زیر سؤال برود.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، محمود عباسی شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه حكم محكومیت «خاوری» صادر گردیده است، تصریح كرد: گرچه با دولت كانادا معاهده انتقال محكومین و استرداد نداریم اما بر مبنای اصول حقوق بین الملل و بر مبنای معامله متقابل می گردد این افراد را برگرداند اما لازمه آن اراده سیاسی دولت ها است.
وی با اشاره به اینكه ما با كشور كانادا رابطه سیاسی و دیپلماتیك نداریم وگرنه می شد بهتر این مورد را پیگیری كرد، خاطرنشان كرد: به صلاح دولت كانادا است كه این مجرمینی كه ثروت های كلان یك ملت را بلعیده اند و به آنجا پناه برده اند را به كشور برگرداند و آنجا را ملجاء و پناهگاه كلاهبرداران بین المللی و اینگونه مجرمین بزرگ نكند.
نباید اصل خدمت رسانی نیروی انتظامی زیرسوال برود
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینكه به تازگی شاهد برخورد یك مامور نیروی انتظامی با فردی بودیم، اظهار داشت: گرچه از نظر قانونی برخورد فرد مامور با این شهروند برخورد درستی نبوده و به هرحال جرم بوده و قابل تعقیب كیفری است اما باید توجه داشته باشیم این مسائل سبب نشود كه نهادهای حاكمیتی و نیروی انتظامی كه ملجاء و پناهگاه مردم است و امنیت را در كشور برقرار می كند و اصل خدمت رسانی نیروی انتظامی زیرسوال برود.
عباسی با اشاره به اینكه كسی تخلف كرده و باید به آن رسیدگی شود، مگر در كشورهای دیگر چنین اتفاقاتی نمی افتد، در آمریكا هر روز پلیس به سیاه پوستان حمله می كند و ماموران خاطی تحت تعقیب قرار می گیرند، خاطرنشان كرد: این اتفاقات نباید منجر به آشوب اجتماعی و تشویش فضای رسانه ای شود.
حركت ماموری كه با برخورد خود مرتكب جرم شده را محكوم می نماییم اما مقابله با نیروی انتظامی كه حافظ امنیت مردم هستند را هم محكوم می نماییم
وی ادامه داد: حركت آن مامور را كه مرتكب جرم شده محكوم می نماییم اما مقابله با نیروی انتظامی كه حافظ امنیت مردم هستند را هم محكوم می نماییم، باید هم از نیروی انتظامی حمایت نماییم و هم با متخلفین برخورد شود.
معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری به مبحث فیلترینگ شبكه های اجتماعی همچون تلگرام اشاره نمود و تصریح كرد: رئیس جمهور صراحتا گفتند كه هیچ برنامه ای برای فیلتر كردن شبكه های مجازی نداریم، اما به هرحال زمینه ای باید فراهم نماییم كه شبكه های ملی هم فعال شوند؛ اشتغال در جامعه تولید شود و حریم خصوصی مردم در دست بیگانگان قرار نگیرد.
كوچ مردم به شبكه های اجتماعی داخلی پشتیبانی از كالای ایرانی است
عباسی با اشاره به اینكه تاكید بر این است فضایی باز نماییم كه مردم آزادی عمل داشته باشند، خاطرنشان كرد: خوشبختانه ظرف دو تا سه هفته گذشته دیدیم پویش ملی در كشور بوجود آمد و باید این پویش ملی و نگاه روشن مردم را ارج بگذاریم.
وی خاطرنشان كرد: امسال سال پشتیبانی از كالای ایرانی است، كالای ایرانی الزاما لباس و پوشاك نیست، خدمات هم كالای ایرانی است؛ كوچ مردم به شبكه های داخلی پشتیبانی از كالای ایرانی است.

1397/02/05
19:22:49
5.0 / 5
2902
تگهای خبر: تخلف , حقوق , خدمات , قانون
این مطلب را می پسندید؟