واكنش محسنی اژه ای نسبت به برخورد مامور گشت ارشاد

واكنش محسنی اژه ای نسبت به برخورد مامور گشت ارشاد آی وكیل: سخنگوی قوه قضاییه در پاسخ به سوالی درباره اینكه آیا قوه قضاییه از برخورد نیروی انتظامی مانند برخورد گشت ارشاد خرسند است؟ اظهار داشت: خیر.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه دستگاه قضایی برای پشتیبانی از كالای ایرانی چه اقدامی انجام داده است؟ اظهار داشت: دستورالعملی در نیمه دوم سال 96 از سوی ریاست قوه قضاییه در مورد اقتصاد مقاومتی صادر و ابلاغ گردید كه بخشی از مسایل به صورت كلی همچون چگونگی برخورد با قاچاق و پشتیبانی از فعالان اقتصادی و تولید داخلی در آن مورد اشاره قرار گرفته است. این بخشنامه با شعار امسال كه پشتیبانی از كالای ایرانی است، تكمیل می گردد و برخورد با قاچاق و مفاسد گمركی و پشتیبانی از كالای ایرانی در دستور كار سال 97 قرار دارد.
وی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت پرونده تعاونی مسكن شركت مخابرات كه گفته می گردد بیش از 7 هزار عضو دارد و بیش از 11 سال است كه بلاتكلیف است، اظهار داشت: مكررا در مورد افرادی كه گاهی وقت ها كلاه سرشان می رود، كلاهبردار دستگیر می شود، اما وجهی شناسایی نمی گردد و ازاین رو نمی توان گفت پرونده بلاتكلیف مانده است. متاسفانه از این دست پرونده ها كم نداریم. افرادی هستند كه پولی از مردم می گیرند تا سود بدهند اما نمی توانند به وعده خود عمل كنند و دستگیر و بازداشت می شوند، اما مالی شناسایی نمی گردد.
سخنگوی قوه قضاییه افزود: در این تعاونی هم به میزان ادعایی كه اعضا دارند، اموال شناسایی نشده است و این پرونده هم بلاتكلیف نیست، اما آیا طلبكاران به طلبشان رسیده اند كه باید بگویم بله.
وی در پاسخ به سئوالی درباره انتشار تصاویر و فیلم هایی مانند برخورد نیروی انتظامی - گشت ارشاد - و اینكه آیا قوه قضاییه از این برخورد خرسند است؟ اظهار داشت: خیر، خرسند نیست.
وی اضافه كرد: نیروی انتظامی شبانه روز تلاش می كند كه امنیت مردم را برقرار كند، به شخصه از همه خدمات نیر وی انتظامی تشكر می كنم. امروز یكی از كسانی كه در بخش مبارزه با مواد مخدر كار می كرد به من گفت در بخش خودشان تعداد شهدا به ۴ هزار نفر رسیده است. در همه دنیا تمرد از دستور پلیس جرم است و جرم بدی است. هم از لحاظ منطق و هم از لحاظ حق كسی كه در مقابل پلیس تمرد كند قابل مجازات و تعقیب است. افرادی هستند كه علاوه بر اینكه تمرد می كند آن را اشاعه هم می دهند و آن را سازماندهی می كنند؛ بنابراین تمرد از پلیس جرم است و سازمان یافته باشد بدتر است و اشاعه یابد بدتر است، اما پلیس هم باید مطابق قانون عمل كند و اگر از وظایفش تخطی كند، قابل پیگرد است.
ادامه دارد...


1397/02/09
23:15:45
5.0 / 5
2595
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری