دادستان اردبیل اعلام كرد

معلوم نیست بر چه معیار و اساسی مجوز معدن صادر می شود، تشكیل شعبه ویژه رسیدگی

معلوم نیست بر چه معیار و اساسی مجوز معدن صادر می شود، تشكیل شعبه ویژه رسیدگی آی وكیل: دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اظهار داشت: معلوم نیست در این استان بر چه معیار و اساسی مجوز معدن صادر می گردد كه ما به صراحت جلوی بعضی از این مجوزها را گرفته ایم و اجازه نمی دهیم بیش از این به محیط زیست و طبیعت اردبیل لطمه بخورد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، سیدناصر عتباتی در آیین رونمایی از تجهیزات نوین محیط بانان در اردبیل اظهار نمود: ما اخیر با مسئولان صادركننده مجوز در حوزه معادن نشستی داشتیم و مقرر شد در صدور مجوزها سختگیری هایی صورت گیرد تا اگر كسی به مسئولان حوزه محیط زیست تعرضی كند و یا بخواهد با بی تدبیری كار غیرقانونی انجام دهد با آن برخورد خواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه محیط زیست باید با نگاه پشتیبانی از مسایل زیست محیطی همه طرح ها را ملزم به تهیه پیوست زیست محیطی كند، تصریح كرد: باید نظر نهایی را محیط زیست در این زمینه عرضه كند تا كسی به خود جرات بهره برداری نادرست و غیرقانونی از معادن را ندهد.
دادستان اردبیل در مورد وضعیت سردابه و معدن فعال در كنار آبشار این منطقه بیان كرد: به علت برداشت های نامناسب سیمای این منطقه گردشگری به هم خورده و معلوم نیست با چه فكر و هدفی چنین مجوزهایی به افراد در برداشت از معادن صادر گردیده است.
عتباتی اظهار داشت: مهمتر از برداشت ذخایر معدنی از شن و ماسه گرفته تا مس و طلا آنچه كه برای ما مهم به نظر می رسد حفظ طبیعت و محیط زیست است در حالیكه زندگی سالم و هوای پاك و محیط زیست بكر برای ما از هر چیزی گرانبهاتر است.
وی ادامه داد: ما مخالف رونق اقتصادی و یا كسب درآمد برای معدن كاران نیستیم اما اولویت ما محیط زیست است كه امروز با چالش های متعددی روبروست.
دادستان اردبیل خاطرنشان كرد: در شهر هیر به علت رعایت نشدن مسایل زیست محیطی ما مجوز معدن را معلق كردیم و بدون بخشایش و كوتاهی تلاش در برخورد جدی با متخلفین در این حوزه داریم.
عتباتی از مسئولان محیط زیست خواست تا با اقدام به موقع در بروز جرایم زیست محیطی نسبت به تشكیل پرونده و ارجاع آن به مراجع قضایی اقدام نمایند كه ما هم بطور قطع در رسیدگی به این پرونده ها بدون اغماض، گذشت و یا امتیاز دادن احكام قانونی را صادر خواهیم كرد.
وی فعالیت محیط بانان را با سختی فضای كار و مشكلات مختلف خاطرنشان كرد و بیان كرد: ما خوشحال هستیم كه امروز محیط بانان ما به تجهیزات مدرن در حفاظت از محیط زیست آراسته شدند كه بطور قطع با وضعیت سنتی نمی توانستیم در این حوزه موفق عمل نماییم و خوشحالیم كه این نیروها به تجهیزات الكترونیكی در كنترل و پایش مناطق حفاظتی كمك خواهند كرد.
دادستان اردبیل منطقه حفاظتی سبلان را از جهات مختلف دارای ارزش و اهمیت خواند و تصریح كرد: ما وظیفه داریم با حفاظت و صیانت از این منابع پرارزش این امانت الهی را بهتر به نسل های آینده منتقل نماییم تا مورد استفاده آنان قرا گیرد.
عتباتی همینطور به تشكیل شعبه ویژه رسیدگی به جرایم زیست محیطی در اردبیل اشاره نمود و اظهار داشت: ما از استان هی پیشرو در تشكیل این شعبه تخصصی در كشور هستیم كه با قاضی زبنده در این حوزه تلاش داریم به سرعت به پرونده های ارجاع شده رسیدگی نماییم.1397/02/14
14:07:15
5.0 / 5
2521
تگهای خبر: پرونده , دادستان , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری