ورود سالانه حدود۲۵۰ زن با جرایم غیرعمد به زندانها، آغاز پویش ارمغان ۳ همزمان با ماه رمضان

ورود سالانه حدود۲۵۰ زن با جرایم غیرعمد به زندانها، آغاز پویش ارمغان ۳ همزمان با ماه رمضان آی وكیل: معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به جمع آوری نزدیك به ۸۲۰ میلیون تومان در پویش ارمغان ۲، از آزادی ۱۳ زن زندانی جرائم غیرعمد اطلاع داد.به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، اطهره نژادی با اشاره به اینكه تلاش شده است تا در دولت دوازدهم در حوزه حقوقی و مسائل در رابطه با احكام قضایی برنامه ریزی و رویكرد تعاملی با دستگاه های مرتبط و قوه قضاییه صورت گیرد، اظهار داشت: كوشش برای آزادی زنان زندانی معسر یا جرائم غیرعمد كه دوره نخست آن در دولت یازدهم با موفقیت انجام شده بود ادامه یافت و پویش ارمغان ۲ با همكاری ستاد دیه انجام شد.

وی با تاكید بر اینكه در این پویش اقشار مختلف مردم و بخصوص هنرمندان زن در كنار تشكل های مردم نهاد و رسانه ها كمك های قابل توجهی انجام داده اند، اضافه كرد: بر مبنای برآورد سازمان زندان ها به صورت متوسط حدود ۲۵۰ زن زندانی جرایم غیرعمد سالیانه در سراسر كشور زندانی هستند كه با آزادی آنها حدودا همین تعداد جایگزین می گردد.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به اینكه بر مبنای گزارش ستاد دیه، مشاركت مردم در پویش ارمغان ۱ حدود ۴۰۰ میلیون تومان بوده است خاطرنشان كرد: میزان كمك های مردمی، سازمان های مردم نهاد و نهادهای دولتی در پویش ارمغان۲ به ۸۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است. با عنایت به اینكه مبالغ دیه زندانیان بالاست برای آزادسازی زندانیان مورد نظر نیازمند تداوم این پویش هستیم.

نژادی با اشاره به اینكه معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در برنامه های خود بازدید از زندان ها را دنبال كرده است ادامه داد: این معاونت از زندان زنان در كرمان و آذربایجان غربی بازدید كرده و كوشش برای مهارت آموزی به زندانیان زن و وجود فضاهایی مثل مهدكودك ها از جانب سازمان زندان ها مشهود است.

به گفته وی یكی از پیگیری های این معاونت با قوه قضاییه پشتیبانی از حبس های جایگزین یا «زندان باز» كه نمونه آن در اراك مورد بازدید قرار گرفته، است. در این طرح تعدادی از مجرمان زن دوران محكومیت شان را در محلی كه برای تولید و فروش گل و گیاه تولید شده، می گذرانند.

نژادی همینطور در ادامه خاطرنشان كرد: از دیگر موضوعات مهم و محور اصلی فعالیت معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور، «مقابله با خشونت ضد زنان» است كه در این زمینه هم تفاهم نامه ای با وزارت آموزش و پرورش به امضاء رسیده است.

به گفته معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور پیگیری ها و هماهنگی ها با قوه قضاییه برای نهایی كردن لایحه «تامین امنیت زنان در برابر خشونت» هم به جد دنبال شده است.

نژادی با اشاره به اینكه آنچه به صورت جدی در سیاستگذاری های معاونت امور زنان دنبال می گردد خلوت كردن فضای زندان ها است، اظهار نمود: هم اكنون تراكم زندان ها بسیار بالاست و ترجیح ما در آزادسازی زنان آزاد كردن تعداد بیشتری از آنها با مبالغ دیه پایین تر نسبت به آزادسازی تعداد كمتر اما با دیه بالاتر است.

نژادی همینطور از آغاز پویش ارمغان ۳ همزمان با آغاز ماه مبارك رمضان اطلاع داد و اضافه كرد: امیدواریم تا سازمان صدا و سیما در زمینه تبلیغات و آگاهی رسانی به مردم به صورت جدی با ما همكاری كند و انتظار داریم كه سازمان صدا و سیما متعلق به همه مردم باشد. هم اكنون نگرانی درباره زنان زندانی دغدغه همه خانواده های ایرانی است.
1397/02/16
12:00:05
5.0 / 5
3055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده