آزادی ۱۰ هزار و ۶۷۹ زندانی غیرعمد در سال ۹۶

آزادی ۱۰ هزار و ۶۷۹ زندانی غیرعمد در سال ۹۶ آی وكیل: سال قبل خیرین ایران اسلامی با كمك های نقدی خود زمینه آزادی ۱۰ هزار و ۶۷۹ زندانی جرایم غیرعمد را فراهم كردند.به گزارش آی وكیل به نقل از روابط عمومی ستاد دیه كشور، از مددجویان آزاد شده ۱۰۳۴۹ نفر را مردان و تعداد ۳۳۰ نفر را زنانی شامل می شوند كه به علت ناتوانی در تامین بدهی مالی یا دیات ناشی از حوادث كارگاهی یا تصادفات رانندگی روانه حبس شده بودند.
در تفكیك جرایم این دسته از محبوسان می توان گفت ۱۰۱۷ نفر به علت ناتوانی در اعطاء دیه و مابقی به دلیل عسر در پرداخت بدهی های مالی ناشی از تعهدات چك و مهریه در بند حضور داشتند.
مجموع بدهی ۱۰۶۷۹ زندانی یاد شده، رقمی معادل ده هزار میلیارد ریال بود كه نمایندگی های ستاد دیه با برگزاری جلسات مختلف صلح و سازش تا حدود ۳۸ درصد مبلغ را از اولیاءدم و شكات خصوصی گذشت دریافت كرده اند.
در فرآیند آزادی مددجویان سال گذشته، خانواده این زندانیان تا ۵ درصد از كل محكومٌ به را خودشان تامین و مابقی با استفاده از كمك های ویژه ستاد دیه یا محل تسهیلات بدون سود این نهاد حمایتی پرداخت شده است.
استان خراسان رضوی با استخلاص ۱۰۴۰ زندانی واجد شرایط بیشترین آزادی ها را به خود اختصاص داده و گیلان و تهران در مجموع با ۲۰۲۵ آزادی در رتبه های بعد قرار دارند.
بدهكاران ناشی از صدور چك های بلامحل با ۶۷۳۹ محبوس در راس محكومان قرار داشته و در مقابل مددجویان نفقه با ۴۱۲ زندانی، كمترین آمار عددی را در این جدول دارند.

1397/02/18
12:14:04
5.0 / 5
2545
تگهای خبر: زندان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری