رئیس كل دادگستری گلستان:

مسئولان گلستان برای پیشگیری از آتش زدن مزارع چاره اندیشی كنند

مسئولان گلستان برای پیشگیری از آتش زدن مزارع چاره اندیشی كنند آی وكیل: گرگان- رئیس كل دادگستری استان گلستان اظهار داشت: مسئولان برای پیشگیری از آتش زدن بقایای گیاهی در مزارع از هم اكنون چاره اندیشی كنند.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان گلستان، هادی هاشمیان اظهار نمود: مسئولان برای پیشگیری از آتش زدن بقایای گیاهی از هم اكنون چاره اندیشی كنند و دادستان های سراسر استان مكلفند، امسال به صورت ویژه برای جلوگیری از این مساله تلاش كنند.
وی اضافه كرد: در این بخشنامه از دادستان ها خواسته شده است، نشست هایی با مسئولان جهاد كشاورزی هر شهرستان برگزار كنند و از آنان بخواهند برای پیشگیری از آتش زدن بقایای گیاهی از هم اكنون چاره اندیشی و راه های جایگزین به كشاورزان معرفی كنند.
رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال استان با تاكید بر این كه پیگرد قانونی در انتظار آتش زنندگان بقایای گیاهی است، اضافه كرد: دادستان ها منتظر اعلام شكایت محیط زیست و منابع طبیعی نمانند و با متخلفانی كه بقایای گیاهی را آتش می زنند برخورد كنند.
این مقام ارشد قضایی استان از مدیران دستگاه های مربوط مانند محیط زیست هم خواسته است كه امسال جدی تر از سال گذشته، پیگیر جلوگیری از آتش زدن بقایای گیاهی باشند و برای متخلفان اعلام جرم كنند.
هاشمیان اضافه كرد: بر مبنای اعلام نظر كارشناسان آتش زدن بقایای گیاهی علاوه بر آلودگی هوای استان و صدمه جدی به بافت خاك، سبب سرایت آتش به جنگل ها و سوختن نهال ها و درخت های حاشیه مزارع و جاده ها می گردد.
به گفته وی در دو سال قبل با ورود دستگاه قضایی به این بخش، روند سوزاندن بقایای گیاهی در زمین های كشاورزی كاهش یافته است.

1397/02/22
18:44:32
5.0 / 5
2698
تگهای خبر: تخلف , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی