مدیرعامل ستاد دیه كشور:

سال قبل ۱۱۳ هزار و ۶۶۴ زندانی توسط ستاد دیه آزاد شدند

سال قبل ۱۱۳ هزار و ۶۶۴ زندانی توسط ستاد دیه آزاد شدند آی وكیل: مدیرعامل ستاد دیه كشور اعلام نمود: در سال قبل ۱۱۳ هزار و ۶۶۴ زندانی توسط ستاد دیه از زندان های كشور آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، سید اسدالله جولایی در مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیر عمد قزوین اظهار داشت: میزان بدهی این تعداد از زندانیان حدود ۷۰ میلیارد تومان بود كه از این میزان ۳۶۰ میلیارد تومان گذشت شاكی را داشتیم.

وی اظهار نمود: همینطور در جشن گلریزان سال قبل ۱۰ هزار و ۶۷۹ نفر از زندانیان جرائم غیر عمد با میزان بدهی ۵۷۰ میلیارد تومان از زندان آزاد شدند.

جولایی در ادامه تشكیل ستاد دیه كشور را یكی از بركات انقلاب اسلامی دانست و بیان كرد: تابحال ۷۵ هزار زندانی برگه آزادی خویش را با استفاده از كمك های ستاد دیه دریافت كرده اند.

وی با اشاره به اینكه خیلی از این افراد برحسب اتفاق و بی پولی به زندان افتاده اند، اضافه كرد: به واسطه آزادی این تعداد از زندانیان ۷۵ هزار طلبكار هم به حق خود رسیدند.

جولایی خاطرنشان كرد: در سال قبل باید برای آزادی ۹ هزار و ۲۶ زندانی حدود ۹۰۰ میلیارد تومان پول پرداخت می شد كه ستاد دیه كشور با كمك چند ستاد دیه استان ها توانست بالای ۵۶ درصد گذشت شاكی را داشته باشد كه این رقم معادل ۵۰۵ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به اینكه هم اكنون حدود یك هزار و ۵۰۰ راننده در زندان های كشور به سر می برند، تصریح كرد: در سال ۸۷، ۳۰ هزار راننده در زندان های كشور بودند كه با اجبار كردن بیمه خودروها این مشكل تا حدودی برطرف شد كه امروز آمار ۷۰ نفری راننده به یكی دو نفر در ماه رسیده است.

مدیرعامل ستاد دیه كشور در ادامه با تاكید بر اینكه مسئولان برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد به ستاد دیه كمك كنند، بیان كرد: ماه رمضان ماه پر خیروبركتی بوده و امیدوارم خیرین و نیكوكاران با همت خود باعث آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و بازگشت آنان به آغوش گرم خانواده شوند.

جولایی بابیان اینكه در ماه مبارك رمضان در ۳۷۵ نقطه كشور جشن گلزیران برای آزادی زندان جرائم غیرعمد برگزار می شود، اضافه كرد: ستاد دیه در استان ها باید پرونده زندانیان مالی را موردبررسی دقیق قرار دهند و بدهی افرادی كه مستحق هستند را پرداخت كنند.

وی با تاكید بر اینكه مسئولان باید بیش ازپیش به ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد كمك كنند، اظهار داشت: ستاد دیه در جهت الزامی كردن بیمه شخص ثالث، تلاش های زیادی كرد و اگر بیمه شخص ثالث الزامی نمی شد الآن ۳۰۰ هزار راننده در زندان محبوس بودند.
1397/03/01
19:06:54
5.0 / 5
3414
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری