رییس كل دادگستری استان كرمان خبر داد

برگزاری 70 جلسه رسیدگی به پرونده متهمان در كرمان به صورت ویدئو كنفرانس

برگزاری 70 جلسه رسیدگی به پرونده متهمان در كرمان به صورت ویدئو كنفرانس آی وكیل: رییس كل دادگستری استان كرمان اظهار داشت: تابحال 70 جلسه رسیدگی به پرونده متهمان با استفاده از ویدئو كنفرانس در استان برگزار شده است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، یدالله موحد در حاشیه جلسه رسیدگی به مشكلات زندانیان كه به صورت ویدئو كنفرانس با زندان های سراسر استان برگزار شد، اظهار نمود: یكی از برنامه هایی كه استان كرمان در سطح قوه قضائیه پیشگام است بحث برگزاری جلسات محاكمات به صورت الكترونیكی است كه كمك شایان توجه ای در جهت تسریع در امر رسیدگی به پرونده ها داشته است.
وی عنوان كرد: با عنایت به اینكه استان كرمان پهناورترین استان كشور است، خیلی از جلسات با روساء ودادستان های استان و همینطور جلسات آموزشی به صورت ویدئو كنفرانس برگزار می گردد كه كمك قابل توجی در كاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت مسئولان قضائی و كارمندان داشته است.
رییس شورای قضائی استان كرمان بیان كرد: مسئولان عالی قضائی استان هر هفته به صورت مستقیم با مدیران ارشد اداره كل زندان های استان و با مددجویان زندانی ارتباط ویدئو كنفرانسی برقرار كرده و به مشكلات مددجویان رسیدگی می كنند و تابحال جمع قابل توجهی از زندانیان از این طریق آزاد شده اند.
وی هدف اصلی از برگزاری این جلسات را رسیدگی سریع تر به پرونده ها و جلوگیری از هزینه ها و خطرهای ایاب و ذهاب متهمان به مركز استان بیان كرد.
موحد اظهار داشت: برای نخستین بار در كشور برگزاری جلسات و رسیدگی به پرونده های تجدید نظر متهمان زندانی سراسر استان به صورت ویدئو كنفرانس در دادگستری استان در حال برگزاری است.
شایان ذكر است در جلسه اخیر برگزار شده با پیگیری رئیس كل دادگستری استان كرمان دو مددجو از زندان های استان آزاد شده اند.
1397/03/02
15:58:45
5.0 / 5
2963
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط