اختصاصی مهر؛

نازنین زاغری دوباره دادگاهی می شود، پرونده متهم تعیین وقت شد

نازنین زاغری دوباره دادگاهی می شود، پرونده متهم تعیین وقت شد آی وكیل: رئیس كل دادگستری استان تهران از تعیین وقت برای رسیدگی به بخش دوم پرونده نازنین زاغری اطلاع داد.


غلامحسین اسماعیلی در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت پرونده نازنین زاغری، اظهار داشت: پرونده این فرد دو بخش دارد كه در مورد یك بخش حكم قطعی است، بخش دوم هم همچنان مفتوح است. دعوت متهم به دادگاه رئیس كل دادگستری استان تهران از حضور این فرد در دادگاه اطلاع داد و اظهار داشت: به تازگی این فرد به دادگاه دعوت شده و صحبت هایی هم با وی انجام شده بود. برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات زاغری وی از برگزاری دادگاه این فرد ظرف چند هفته آینده اطلاع داد و اعلام نمود: بزودی جلسه بعدی رسیدگی به اتهامات این فرد برگزار می گردد. به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، نازنین زاغری تبعه ایرانی ــ انگلیسی است كه ۱۵ فروردین سال ۱۳۹۵ توسط نیروهای سازمان اطلاعات سپاه كرمان در فرودگاه امام خمینی(ره) دستگیر و به كرمان منتقل شد. وی دارای تابعیت مضاعف از انگلستان بوده و در سیستم آن كشور فعالیت می كرده است. زاغری مسئول آموزش خبرنگاری آنلاین بی بی سی فارسی بوده كه با هدف جذب و آموزش افرادی برای فعالیت تبلیغی ضد ایران اقدام نموده است. چگونگی استفاده از ایمیل مستعار، پس وردهای پیچیده و طولانی، ذخیره سازی پس وردها و استفاده از نرم افزارهای رمزنگاری مطالب و اطلاعات، همچون مواردی است كه در این آموزش ها لحاظ می شده است. پرونده زاغری برای ادامه رسیدگی ها به دادستانی تهران انتقال یافت و بعد از انجام تحقیقات و بررسی های لازم، با صدور كیفرخواست به دادگاه انقلاب صادر شد و شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب، زاغری را به پنج سال حبس محكوم نمود كه این محكومیت در دادگاه تجدیدنظر تأیید شد و او اكنون در حال تحمل كیفر خود است. دی ماه سال قبل بود كه «جك استراو» وزیر خارجه پیشین انگلیس در مصاحبه با «پرس اسوسیشن» ادعا نمود كه در جریان سفر اخیرش به ایران جهت شركت در دومین كنفرانس امنیتی تهران، پیرامون آزادی نازنین زاغری (محكوم امنیتی) رایزنی كرده است. وزیر خارجه پیشین انگلیس مذاكرات در این خصوص را بسیار دوستانه توصیف كرد. جك استراو در این باره مدعی شد: دلایل محكمی را درباره ضرورت آزادی خانم زاغری و یك زندانی دیگر بر اساس ملاحظات بشردوستانه طرح مبحث كردیم. ایشان در ادامه ادعا كرد كه مقامات ایرانی به وی گفته اند كه در حال بررسی این گزینه هستند.
محسنی اژه ای بعد از سفر هیات انگلیسی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص اینكه«اخیرا یك هیات انگلیسی به ایران سفر كرده بود كه مذاكره در مورد برخی زندانیان متهم به جاسوسی را در دستور كار داشتند، برخی مقامات داخلی همچون سخنگوی دولت و وزارت امورخارجه اعلام نمودند كه تصمیم گیری در مورد این زندانیان برعهده قوه قضائیه است، با این اوصاف آیا قوه قضائیه تصمیمی برای انتقال بعضی از این زندانیان همچون نازنین زاغری و فروغی و موارد دیگر می گیرد» اظهار داشت: تیم انگلیسی مذاكره ای با قوه قضائیه نداشته است و دستگاه قضا هیچ تصمیمی نگرفته است. البته از حیث قضایی تصمیم بر عهده قوه قضائیه است. وی اضافه كرد: اگر آزادی مشروط و یا سایر موارد مشمول این زندانیان شود، انجام می گردد. طبق ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی پیش بینی شده است اگر كسانی بیش از ۱۰ سال محكومیت داشته باشند و نصف حبس را گذرانده باشند و دارای شرایط خاص باشند، می توانند از آزادی مشروط استفاده كنند. محسنی اژه ای خاطرنشان كرد: كسانی كه محكومیت شان كمتر از این رقم باشد و یك سوم حبس را تحمل كرده باشند، می توانند از آزادی مشروط استفاده كنند. به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، شنیده شده است كه زاغری جدیدا درخواست مرخصی مطرح كرده است.

1397/03/04
13:57:55
5.0 / 5
4302
تگهای خبر: پرونده , دادگاه , زندان , متهم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری