رئیس بنیاد شهید مطرح كرد؛

كاهش ۲۵درصدی پست های سازمانی بنیاد شهید

كاهش ۲۵درصدی پست های سازمانی بنیاد شهید آی وكیل: رئیس بنیاد شهید، از كاهش ۲۵درصدی ساختار و پست های سازمانی بنیاد در طول سال های گذشته اطلاع داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید، حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی شهیدی در بیست و سومین جلسه شورای راهبردی توسعه مدیریت و منابع انسانی بنیاد شهید ضمن تبریك فرارسیدن ماه مبارك رمضان به تاریخچه تاسیس این نهاد اشاره نمود و تصریح كرد: به همین منظور معاونت ها و ادارات كل این مجموعه هم كاهش یافته است. نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید اضافه كرد: اكنون مجوز استخدام رسمی نیرو در مجموعه بنیاد وجود ندارد و برخی از نیروهای قراردادی با سابقه كاری بیش از ۱۰ سال در مجموعه فعال می باشند كه دارای توانایی و تجربه خوبی هستند و تبدیل وضعیت این افراد می تواند كمك خوبی به مجموعه نیروی انسانی بنیادشهید باشد. معاون رئیس جمهوری با اشاره به سایر اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران در مسیر بهبود فرایندهای اداری اظهار داشت: تشكیل بانك جامع اطلاعاتی ایثارگران، توسعه زیرساخت دولت الكترونیك و همراهی همه جانبه بنیاد با برنامه های اصلاح نظام اداری بنیاد را جزو دستگاه های برتر دولت قرار داده است و بنیاد موفق شده است ضمن كسب عنوان برتر در طول ۲ سال قبل در جشنواره شهید رجایی، امتیاز برتر را در طرح تكریم ارباب رجوع هم به دست آورد. وی خاطرنشان كرد: این نهاد در سال ۱۳۵۸ با دستور امام خمینی (ره) با هدف رسیدگی به امور خانواده های شهدای انقلاب تاسیس شد. با وقوع جنگ تحمیلی عده ای از هموطنان ما به شهادت رسیدند و عده دیگری هم به درجه جانبازی و آزادگی نائل شدند و برای رسیدگی به امور این افراد هم سازمان های جداگانه ای شكل گرفت. وی اضافه كرد: در سال ۱۳۸۳ با دستور رهبر معظم انقلاب این سه نهاد ایثارگری ادغام شدند و بنیاد شهید و امور ایثارگران شكل گرفت. هم اكنون جامعه هدف این مجموعه جامعه بسیار بزرگی است، اما تعداد كاركنان این نهاد محدود است كه این مساله مشكلاتی را بوجود می آورد. معاون رئیس جمهوری ادامه داد: تعداد زیادی از همكاران بنیادشهید در سال های اخیر بازنشسته شده اند و عده زیادی هم در آستانه بازنشستگی قرار دارند و می توان گفت ۴۰ درصد از كاركنان این مجموعه در سال های گذشته منفك شده اند و امسال و سه سال آینده هم حدود ۲ هزار نفر دیگر بازنشسته می شوند.
جمشید انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی كشور هم در این جلسه اظهار داشت: مجموعه گزارش هایی كه از بنیاد شهید دریافت كرده ایم حكایت از حركت رو به جلوی این مجموعه در اصلاح ساختارها، چابك سازی، توانمندسازی نیروهای انسانی و استفاده از فناوری های جدید در عرضه خدمات دارد و می توان گفت بنیادشهید از دستگاه های برتر در این زمینه هاست كه این اهتمام قابل تقدیر است. وی تصریح كرد: سازمان اداری و استخدامی كشور با عنایت به محدودیت های جذب نیروی انسانی وظیفه خود می داند كه در روند اصلاح نظام اداری با عنایت به جامعه هدف خاص بنیاد شهید كه همه ما مدیون آنها هستیم، محدودیت های كمتری را برای بنیاد در نظر بگیرد.

1397/03/05
14:05:21
5.0 / 5
2938
تگهای خبر: جامعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی