رئیس كل دادگستری استان قزوین:

۳۳۰ زندانی در قزوین نیازمند كمك های خیرین هستند

۳۳۰ زندانی در قزوین نیازمند كمك های خیرین هستند آی وكیل: رئیس كل دادگستری استان قزوین اظهار داشت: بدهی زندانیان نیازمند استان قزوین حدود ۳۴ میلیارد تومان است كه امیدواریم با كمك خیرین در خلال سال این مبلغ تأمین شود تا موجبات آزادی تعدادی دیگر از زندانیان جرائم غیرعمد استان فراهم گردد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا منطقه قزوین، حجت الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی در جشن گلریزان زندانیان جرائم غیر عمد شهرستان تاكستان، اظهار نمود: یكی از مصادیق كار خیر و احسان كمك به زندانیان مالی و جرائم غیرعمد همراه باانگیزه الهی و نه به خاطر تحسین و تمجید دیگران است.

وی اضافه كرد: در آیات الهی به مبحث احسان و كمك به دیگران فراوان اشاره شده است و این امر احسان و نیكوكاری یك گرایش فطری و غریزی در انسان است كه در میان تمام جوامع، ادیان و مذاهب وجود دارد.

رئیس كل دادگستری استان قزوین تصریح كرد: زمانی كه انسان دست یك نیازمند را می گیرد و به او نیكی می كند درواقع به خودش نیكی كرده است چون با این عمل باعث بخشیده شدن گناهان خود از درگاه خدای متعال می گردد كه رضایت الهی را هم به دنبال دارد.

وی عنوان كرد: خیلی از معضلات و صدمه های اجتماعی خانواده زندانیان را تهدید می كند پس در برخورد با خیلی از مجرمین باید تلاش نماییم كه زندان آخرین مجازات قرار گیرد.

قدرتی خاطرنشان كرد: در جلسات مختلف به قضات تاكید كرده ایم در برخورد با مرتكبین جرائم غیرعمد نگاهی ویژه همراه با رأفت اسلامی داشته باشند و در چنین جرائمی تلاش كنند تا منجر به سازش شود و از حبس و زندان استفاده نشود.

رئیس كل دادگستری استان قزوین تشریح كرد: زندانی شدن حتی یك انسان برای جامعه ما صدمه های سنگین و جبران ناپذیری را به دنبال دارد، پس باید نگاه جامعه به مبحث حبس و زندان تغییر كند و مردم باید این مورد را بدانند كه زندان در خیلی از موارد جای مناسبی برای تربیت افراد نیست بلكه خیلی از مجرمین باید در كنار جامعه اصلاح شوند.

وی به برگزاری جشن گلریزان در تمام شهرستان ها اشاره نمود و اضافه كرد: هم اكنون ۳۳۰ نفر از زندانیان استان نیازمند كمك مالی هستند كه امیدواریم با تلاش مسئولان و خیرین بتوانیم موجبات آزادی این افراد را فراهم نماییم كه مجموع بدهی این افراد ۳۴ میلیارد تومان است كه امیدواریم با كمك همه شما خیرین در خلال سال این مبلغ تأمین شود تا موجبات آزادی تعدادی دیگر از زندانیان جرائم غیرعمد استان فراهم گردد.

رئیس كل دادگستری استان قزوین اضافه كرد: در سال ۹۶ تعداد ۳۰۹ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان قزوین با كمك خیرین و ستاد دیه استان آزاد شدند.

وی در انتها به سیاست كاهش جمعیت كیفری زندان ها در قوه قضاییه اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از اولویت های اصلی دستگاه قضایی كاهش جمعیت كیفری است كه این مورد در دادگستری استان با جدیت دنبال می گردد و تلاشمان بر این است با استفاده از ظرفیت های قانونی همچون مجازات جایگزین حبس نگذاریم در خیلی از جرائم تعداد زندانیان افزایش یابد.
1397/03/14
23:32:11
2.5 / 5
3368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
کمک مالی میخوام ترو مولا قسمتون میدم اگه واقعا خییرین کمکم کنین09908515228
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

وکالت ماهر
حقوقدان

آگهی رایگان وکالت

وکیل قانونی

وکیل

کانون وکلا