از سوی دادستان كل كشور؛

دادستان تهران مامور رسیدگی به ادعاهای مطروح در یك برنامه تلویزیونی شد

دادستان تهران مامور رسیدگی به ادعاهای مطروح در یك برنامه تلویزیونی شد آی وكیل: دادستان كل كشور، دادستان عمومی و انقلاب تهران را موظف كرد ادعاهای مطرح شده در یك برنامه تلویزیونی از جانب یك فرد مبتلا به شكلی بیماری كمتر شناخته شده را در اسرع وقت پیگیری و نتیجه را گزارش كند.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، به دنبال پخش برنامه ای در تاریخ ۸ /۳/ ۹۷ در یكی از شبكه های سیمای جمهوری اسلامی ایران و طرح ادعاهایی درباره نوعی بیماری، معاونت حقوق عامه دادستانی كل كشور بعد از انجام بررسی های لازم و اعمال و اعلام نظر كارشناسان و متخصصان ذی ربط درمورد كذب بودن مطالب و ادعاهای مطرح شده در آن برنامه، گزارشی به دادستان كل كشور عرضه داده است.
به دنبال این بررسی های اولیه، دادستان عمومی و انقلاب تهران از جانب دادستان كل كشور مامور شد برابر با مقررات، در اسرع وقت و با عنایت به آثار و تبعات ادعاهای مطرح شده در آن برنامه در جامعه، مبحث را پیگیری و تعقیب كند و نتیجه هم برای عموم اعلام گردد.
حجت الاسلام والمسلمین منتظری همینطور دستور داد نسبت به وجوه جمع آوری شده هم برابر مقررات اقدام و از تضییع حقوق عامه جلوگیری شود.
اوایل خرداماه یكی از میهمانان برنامه تلویزیونی ماه عسل با ادعای شفایافتن از یك بیماری با علائمی مشابه ایدز، از اینكه بیماری مشابه دیگری در ده سال آینده بسیاری را تهدید می كند، سخن گفته بود.
او در ادامه از خطر یك بیماری دستگاه تناسلی و این كه با یك واكسن خاص (اچ.پی. وی ) می توان از مبتلا شدن به آن جلوگیری كرد، صحبت كرده و به همین منظور، بعنوان یك سلبریتی در حوزه صدمه های اجتماعی، كمپینی را برای كه برای جمع آوری كمك مالی تامین منابع تولید واكسن، طراحی شده، معرفی كرده بود.
این برنامه واكنش ها و بحث های بسیاری را در میان متخصصان برانگیخت و واكنش وزارت بهداشت را هم به دنبال داست.
از جمله قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت با اشاره به موضوعات مطرح شده درباره واكسن HPV اظهار داشته بود: طبق دستور آقای رئیس جمهور ما همه واكسن ها را باید خودمان تولید نماییم و حتما فناوری و امكان تولید این واكسن هم در كشورمان وجود دارد. در عین حال اقدامات خوبی هم در زمینه تولید واكسن ها انجام شده و یا در حال انجام است؛ حال چه در انستیتو پاستور و چه در قالب قراردادهای دو جانبه ای كه با بعضی از كشورها منعقد شده است. ازاین رو درباره واكسن HPV تا زمانی كه آن را در كشور تولید نكنیم، وارد برنامه ایمن سازی كشور نخواهیم كرد، در عین حال سفارش می كنم كه به حاشیه ها هم توجهی نداشته باشید.
قاضی زاده هاشمی همینطور اظهار داشته بود: یك برنامه پربیننده و بسیار موفقی مانند ماه عسل زیر ذرهبین قرار دارد و هر اقدامی كه انجام دهند ممكن است اشكالات و ایراداتی به آن وارد شود. به نظر من باید از بالاتر نگاه كرد و ببینیم كه چه چیزی به صلاح مردم است و خیلی گرفتار حاشیه ها نشویم.
1397/03/23
17:14:40
5.0 / 5
4160
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده