جهانگیر مطرح كرد:

استمرار كاهش ورودی به زندان ها با اجرای بخشنامه ساماندهی جمعیت كیفری

استمرار كاهش ورودی به زندان ها با اجرای بخشنامه ساماندهی جمعیت كیفری آی وكیل: رییس سازمان زندان ها در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان سمنان بر لزوم پشتیبانی از خانواده های زندانیان تاكید نمود.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، اصغر جهانگیر در این دیدار اظهار داشت: هر چند ساخت و توسعه زندان باعث شادمانی هیچ كس نیست اما از باب لزوم و جهت تامین امنیت جامعه ناچار از این اقدام هستیم.
رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه با اشاره به اینكه اغلب زندان ها فرسوده است بیان داشت: مهمترین هدف زندانبانی اسلامی اصلاح و تربیت زندانیان است كه پیش شرط تحقق كامل آن داشتن فضای مناسب و متناسب با جمعیت كیفری است.
وی خاطرنشان كرد: با پیشنهاد سازمان زندان ها بخشنامه ساماندهی وضعیت زندانیان تدوین و با دستور رئیس قوه قضائیه ابلاغ گردید كه اقدام ارزشمند ای در كاهش جمعیت زندانیان كشور بود.
جهانگیر اظهار داشت: به صورت متوسط سالانه ۱۰ درصد افزایش ورودی به زندان ها داشتیم كه در سال های اخیر و با اجرای این بخشنامه به صورت متوسط سالانه شاهد كاهش ۳ تا ۴ درصدی ورودی به زندان ها هستیم.
رییس سازمان زندان ها تصریح كرد: در بررسی های به عمل آمده و استخراج اطلاعات پرونده شخصیت زندانیان مهمترین علت وقوع جرم در این استان فقر اقتصادی و نبود آموزش های كافی در مورد قوانین بود كه ضروریست نهادهای اجرایی در این بخش اقدامات اساسی انجام دهند تا شاهد كاهش حداكثری زندانیان در این استان باشیم.
جهانگیر در ادامه با عرضه گزارشی از فعالیت های فرهنگی در زندان ها اظهار داشت: هم اكنون فعالیت های قرآنی در ۸ رشته برای زندانیان عرضه می گردد.
رئیس سازمان زندان ها اضافه كرد: هم اكنون قریب به یك هزار زندانی داریم كه با آموزش های قرآنی در داخل زندان ها موفق به حفظ كامل قرآن شده اند.
وی افزود: كلاس های مختلف فرهنگی از قبیل آموزش احكام در سه سطح، اخلاق در دو سطح، نهج البلاغه و آثار شهید مطهری در تمامی زندان ها اجرا می گردد.
رئیس سازمان زندان ها افزود: تعداد ۶۰۰ هیئت مذهبی در زندان های كشور با همكاری دفتر تبلیغات اسلامی قم و وزارت ارشاد اسلامی فعالیت می نمایند.
رئیس سازمان زندان ها در ادامه با اشاره به مبحث خانواده های زندانیان اظهار داشت: در سال قبل سی هزار خانواده زندانی كه در آستانه متاركه قرار داشتند شناسایی و مشاوره های لازم و حمایت های مورد نیاز جهت حفظ خانواده ها با كمك خیرین صورت گرفت.
وی شناسایی فرزندان ترك تحصیل كرده زندانیان و بازگرداندن آنها به كلاس های درس را اقدام دیگر سازمان زندان ها در جهت پشتیبانی از خانواده های زندانیان عنوان نمود.
جهانگیر در انتها با تاكید بر لزوم پشتیبانی از خانواده های زندانیان اظهار داشت: باید بین زندانی و خانواده وی تفكیك قائل شویم چون كه خانواده زندانیان نقشی در وقوع جرم ندارند و نباید با زندانی شدن سرپرست در معرض صدمه قرار بگیرند.
در ادامه آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان با تقدیر از اقدامات صورت گرفته در زندان ها اظهار داشت: همه ما برای خدمت كردن به این دنیا آمده ایم و باید به وظیفه خود عمل نماییم.
وی تصریح كرد: اجرای برنامه های قرآنی در زندان ها اقدامی پرارزش است چون كه وقتی فردی با قرآن آشنا شد از خطا و گناه دوری می كند.
شاهچراغی خواهان توسعه اشتغال و رفع بیكاری برای مقابله با وقوع جرم در جامعه شد.1397/04/30
18:34:23
5.0 / 5
2510
تگهای خبر: جامعه , زندان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده