رئیس كمیته محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام:

عملكرد قوای سه گانه در اجرای سیاست های كلی نظام در حوزه محیط زیست منتشر می گردد

عملكرد قوای سه گانه در اجرای سیاست های كلی نظام در حوزه محیط زیست منتشر می گردد آی وكیل: رئیس كمیته محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام از انتشار دومین گزارش عملكرد قوای سه گانه در اجرای سیاست های كلی نظام در حوزه محیط زیست تا آخر امسال اطلاع داد.به گزراش ایسنا، سیاست های ۱۵ گانه نظام در حوزه محیط زیست، بر مبنای بند یك اصل ۱۱۰ قانون اساسی توسط مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۴ به كلیه قوای كشور ابلاغ گردید. بررسی عملكرد قوای سه گانه در اجرای این سیاست ها، مبحث پراهمیتی است. به همین علت مجمع تشخیص مصلحت نظام بعنوان طرف مشورت در تدوین سیاست های محیط زیست، شاخص هایی را برای بررسی دستاوردهای دستگاه های مختلف در راه اجرای سیاست های كلی نظام طراحی كرد و در آذرماه ۱۳۹۵ برای نخستین بار در جریان همایش «سیاست های كلی محیط زیست، نظارت و اجرا» كه با حضور مرحوم آیت الله علی اكبر هاشمی رفسنجانی - رئیس وقت مجمع تشخیص مصلحت نظام - در ساختمان مجلس قدیم برگزار شد، گزارش عملكرد دستگاه ها در عملیاتی كردن سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری عرضه شد.

حال پس از گذشت حدود سه سال از تولد سیاست های محیط زیست نظام حمهوری اسلامی ایران، محمد مجابی - رئیس كمیته محیط زیست مجمع تشخیص مصلحت نظام - در گفت وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی در مورد میزان اجرایی شدن سیاست های كلی نظام در حوزه محیط زیست اظهار داشت: برای تحقق این سیاست ها باید اجرای آن را به صورت مرتب مورد پیگیری قرار دهیم. بنابراین است كه مجمع تشخیص مصلحت نظام، «شاخص های ۲۹ گانه ارزیابی پیشرفت سیاست های كلی نظام در حوزه محیط زیست» را مشخص كرده است و بر طبق این شاخص ها هر ساله عملكرد قوای سه گانه را در راه اجرای این سیاست ها بررسی می كند.

وی با تاكید بر اینكه در سال های ابتدایی ابلاغ سیاست های نظام در حوزه محیط زیست، تدوین قانون و آیین نامه های مربوط به این سیاست ها را مورد توجه قرار می دهیم، اظهاركرد: گزارش سال اول با عنایت به تكالیف قوا نسبت به اجرای سیاست های كلی محیط زیست در سال ۹۵ عرضه شد. گزارش سال دوم هم در بهمن یا اسفند امسال منتشر خواهد شد.

به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، جرم انگاری در حوزه تخریب محیط زیست، پایش مستمر و كنترل منابع و عوامل آلاینده هوا، آب، خاك و توجه به تغییرات اقلیم بند، مدیریت تغییرات اقلیم و مقابله با تهدیدات زیست محیطی نظیر بیابان زایی، گرد و غبار و خشكسالی و توسعه حمل و نقل عمومی سبز همچون بندهای سیاست های كلی نظام در حوزه محیط زیست است كه متاسفانه هنوز اقدام عاجلی برای حل مشكلات این حوزه صورت نگرفته است.
1397/06/01
13:16:37
5.0 / 5
3910
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری