معاون قوه قضاییه: تهمت بزرگی به آیت الله آملی لاریجانی در ارتباط با حساب های بانكی زده شد

معاون قوه قضاییه: تهمت بزرگی به آیت الله آملی لاریجانی در ارتباط با حساب های بانكی زده شد آی وكیل: معاون قوه قضاییه و رییس مركز امور شوراهای حل اختلاف با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در زمینه رفاه اعضای شوراها اظهار داشت: ما بودجه عمرانی نداریم و ریاست قوه قضاییه از پول های حساب بانكی برای احداث ساختمان های شوراهای حل اختلاف كمك كردند و تهمت بزرگی به ایشان در ارتباط با حساب های بانكی زده شد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محمد مهدی احمدی میانجی - امروز ۱۵ شهریورماه در نشست معاون قوه قضائیه با قضات، اعضاء و كاركنان شوراهای حل اختلاف شهرستان كرمان با اشاره به اینكه بر امانتداری در دین ما خیلی تاكید گردیده است، اظهار نمود: رسول اعظم صلی الله ضد و آله فرمودند «هركس این خصوصیت ها (راستگوتر، امانتداری، وفای به عهد، خوش اخلاق بودن و با مردم بودن) را داشته باشد، در قیامت به من نزدیك تر است».

ایشان در ادامه با اشاره به مسائل مطرح شده از جانب اعضای شوراهای حل اختلاف بیان كرد: باید توقعات را با واقعیت ها تطبیق بدهیم و توقعات متناسب با واقعیت باشد كه در غیر این صورت شكست می خوریم.

احمدی میانجی با اشاره به اینكه قرار نبوده كه شوراهای حل اختلاف یك اداره و دادگستری دیگر در كنار دادگستری باشد، اضافه كرد: قرار بود این شورا، نهاد مردمی بوده و به دادگستری و مردمی كه مشكل و اختلاف دارند، كمك نماید و در قانون، كار در شوراها را اختیاری عنوان كرده است.

وی خاطرنشان كرد: ۳۴ هزار نیرو در شوراهای حل اختلاف كشور داریم كه ۲۲ هزار نفر افراد میانسال (بازنشسته و یا كارمند) و ۱۲ هزار نفر جوان هستند و بنده تلاش كردم خواسته های به حق اعضای شوراها بخصوص جوانان را دنبال كنم و بیمه همكاران را برقرار كردیم و ماهانه نزدیك به ۳ میلیارد هزینه بیمه را می پردازیم.

معاون قوه قضاییه با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده در زمینه رفاه اعضای شوراها اظهار داشت: ما بودجه عمرانی نداریم و ریاست قوه قضاییه از پول های حساب بانكی برای احداث ساختمان های شوراهای حل اختلاف كمك كردند و تهمت بزرگی به ایشان در ارتباط با حساب های بانكی زده شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینكه شورای حل اختلاف از نظر قانونی، مرجع رسمی قضایی است، اظهار نمود: در بحث پاداش ها هیچ دستگاهی در كشور نیست كه به اندازه مركز شوراهای حل اختلاف شفاف باشد و همه پرداخت ها را در سایت مركز اعلام می نماییم.

احمدی میانجی با تاكید بر اینكه باید كار را به گونه ای انجام بدهیم كه در منظر همه باشد و اگر انتقادی شد و درست بود توجه نماییم و اگر درست نبود، طرف مقابل را توجیه نماییم خاطرنشان كرد: پرداخت هایی كه می شود، دقیق و منظم است و هركس معترض باشد، برپایه كاركرد به او توضیح داده می شود و تبعیضی بین استان ها در پرداخت ها نداریم.

رییس مركز امور شوراهای حل اختلاف كشور درباره تعیین تكلیف وضعیت جوانان عضو شوراهای حل اختلاف اظهار داشت: به نمایندگان مجلس و رییس قوه قضاییه پیشنهاد دادیم كه راه ورود به دادگستری، شوراهای حل اختلاف باشد و برای جذب نیرو در دادگستری، جوانان عضو شورا به كار گرفته شوند.1397/06/16
21:52:05
5.0 / 5
3429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی