علی اكبر گرجی خبر داد

برگزاری نشست هم اندیشی حقوقدانان در مورد اجرای اصل ۱۱۳ قانون اساسی

برگزاری نشست هم اندیشی حقوقدانان در مورد اجرای اصل ۱۱۳ قانون اساسی آی وكیل: معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس جمهور از برگزاری نشست هم اندیشی حقوقدانان در مورد سازو كارهای بهینه اجرای اصل یكصدو سیزدهم قانون اساسی در آینده نزدیك اطلاع داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، علی اكبر گرجی ازندریانی معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس جمهور در این باره اظهار نمود: در جهت عمل به برنامه های دولت تدبیر و امید و كوشش برای اجرای هرچه بهتر اصل یكصد و سیزدهم قانون اساسی، بزودی نشست هم اندیشی با حقوقدانان و اساتید برجسته حقوق عمومی كشور در ارتباط با سازوكارهای بهینه اجرای اصل فوق و تامین حقوق ملت برگزار می شود.
وی ادامه داد: در این نشست كه با حضور جمع گسترده ای از اساتید، صاحبنظران و اندیشمندان حوزه ی حقوق عمومی برگزار می شود تلاش خواهیم كرد تا شیوه های ارتقاء نظارت بر اجرای قانون اساسی را راهكار یابی نماییم.
گرجی اظهار داشت: ریاست محترم جمهور در جهت سوگندی كه به قرآن كریم یاد نموده اند بر اجرای تام و تمام قانون اساسی و استفاده حداكثری از تمام ظرفیت اصل یكصدو سیزدهم تاكید دارند، بنابراین با عنایت به اختلاف نگرش هایی كه در مورد چگونگی اجرای این اصل وجود دارد در این نشست تلاش خواهیم كرد تا علاوه بر سازو كارهای موجود، از نظر اساتید و صاحبنظران در مورد دیگر راهكارهای احتمالی اجرای اصل یاد شده هم بهره مند شویم.
معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی در ادامه اظهار داشت: اجرای كامل قانون اساسی وظیفه ای است كه برعهده تمام مسئولین جمهوری اسلامی ایران مستقر است و عمل به آن نیازمند همدلی و همكاری تمام مقامات عمومی است كه امید است در وضعیت فعلی جامعه، بیشتر از پیش مورد توجه قرار گیرد.
وی در انتها اظهار داشت: تلاش خواهیم كرد تا موارد خاص را با پیگیری تعاملی و با استفاده از سازوكارهای موجود پیگیری نماییم. امیدواریم بزودی دستورالعمل سازو كارهای نظارت بر اجرای قانون اساسی از جانب ریاست محترم جمهوری ابلاغ گردد تا اجرای اصل یكصدو سیزدهم در قوه مجریه سرعت بیشتری بگیرد.
1397/07/01
23:06:56
5.0 / 5
2910
تگهای خبر: جامعه , حقوق , قانون , قوه مجریه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری