تذكر دادستان ایلام به بانك های این استان مبنی برعدم دریافت جریمه دیر كرد

تذكر دادستان ایلام به بانك های این استان مبنی برعدم دریافت جریمه دیر كرد آی وكیل: دادستان ایلام به بانك های این استان مبنی برعدم دریافت جریمه دیر كرد تذكر داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از روابط عمومی دادستانی كل كشور، افشار خسروی زاد دادستان عمومی و انقلاب مركز استان ایلام در جهت بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه ۹۷ كشور، به بانك های این استان مبنی برعدم دریافت جریمه دیر كرد تذكر داد و اظهار داشت: بر مبنای قانون بودجه سال ۹۷، بانك ها و موسسات مالی و اعتباری مكلف هستند در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری و هم در جهت تولید و راه اندازی بنگاه های زودبازده از دریافت جریمه دیركرد برای بدهی های معوق اجتناب كنند.
وی با اشاره به اینكه بر طبق این قانون، بدهكاران بانكی و موسسات مالی و اعتباری كه سر رسید بدهی آن ها تا آخر سال ۹۶ است اگر بدهی خویش را تسویه كنند جریمه تاخیر در پرداخت به آن ها بخشیده خواهد شد و برای آن ها جریمه دیركرد اعمال نمی گردد، خاطرنشان كرد:
این مورد را قالب نامه ای به مدیران عامل بانك ها و موسسات ملی و اعتباری استان متذكر شده و اعلام كردیم كه نسبت به اجرای قانون متعهد باشند.
خسروی زاد افزود: در این رابطه اگر گزارش یا اطلاعی در خصوص سرپیچی از اجرای قانون به دستگاه قضایی واصل شود، دادستانی بعنوان مدعی العموم به آن ورود كرده و متناسب با قانون به آن رسیدگی خواهد نمود.
دادستان عمومی و انقلاب مركز استان ایلام بیان كرد: البته اگر در این زمینه شاكی خصوصی هم وجود داشته باشد بانك ها و موسسات مالی و اعتباری باید خسارت وارده به شاكی را بپردازند.1397/07/05
18:23:23
5.0 / 5
3970
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری