دادستان كرمانشاه خبر داد

دستگیری چهار صراف غیرمجاز در كرمانشاه

دستگیری چهار صراف غیرمجاز در كرمانشاه آی وكیل: دادستان كرمانشاه اظهار داشت: حسب دستورات صادر شده توسط مراجع قضایی پیرامون جلب عاملان بی نظمی در بازار، تعدادی از صرافان غیرمجاز و كلان شناسایی و دستگیر شدند.


به گزارش آی وكیل به نقل از دادستانی كل كشور، محمدحسین صادقی در این باره اظهار نمود: به دنبال اهتمام دستگاه قضایی بر شناسایی و دستگیری اخلالگران اقتصادی در بازار ارز و طلا، حسب دستورات صادر شده توسط مراجع قضایی پیرامون جلب عاملان بی نظمی در بازار، تعدادی از صرافان غیرمجاز و كلان شناسایی و دستگیر شدند.

صادقی خاطرنشان كرد: طی انجام یك كار اطلاعاتی سه نفر از صرافان آزاد و غیرمجاز شناسایی، حین تعقیب و گریز دستگیر شدند.

وی اضافه كرد: بنا به تحقیقات صورت گرفته تراكنش های موجود در حساب بانكی این افراد و محتوای دفاتر كشف شده از آنان حاكی از انجام بیش از سه مورد قاچاق ارز توسط این افراد است.

این مقام قضایی همینطور از شناسایی و دستگیری فردی دیگر در همین زمینه اطلاع داد و اظهار داشت: در خلال رصد موضوعات مربوط به اختلال گران نظم اقتصادی بازار، ضابطین دستگاه قضایی به وضعیت خرید و فروش در یكی از مغازه های زرگری حسب هماهنگی با مراجع قضایی جهت بررسی به محل مذكور رجوع كردند كه طی بازرسی از این مغازه، دلار و مقادیری ارز متعلق به كشورهای دیگر كشف و ضبط كردند.

مدعی العموم استان كرمانشاه خاطرنشان كرد: بنا به قول صاحب این مغازه طی چند ماه اخیر به علت ركود در خرید و فروش طلا در اغلب مغازه های طلا فروشی صرفا خرید و فروش ارز و دلار صورت گرفته كه با این وصف وجه نقد مكشوفه مربوط به خرید و فروش ارز توسط این فرد بوده است كه برپایه بند (خ) ماده ۲ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز از مصادیق قاچاق ارز است.

دادستان عمومی و انقلاب مركز استان كرمانشاه اظهار داشت: به علاوه محتوای دفاتر ثبت خرید و فروش متهم حاكی از این است كه وی بیش از سه مورد به خرید و فروش غیرقانونی ارز مبادرت كرده است.

وی در انتها اظهار داشت: معامله كنندگان ارز و دلار آگاه باشند كه به صورت كامل شناسایی شده و رصد اطلاعاتی می شوند، بنابراین با فروشندگان ارز قاچاق به صورت جدی و بدون بخشایش برخورد خواهد شد.1397/07/10
13:37:03
5.0 / 5
2945
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده