ابهام در جزئیات مرگ دنیا ویسی مردم صبر كنند

ابهام در جزئیات مرگ دنیا ویسی مردم صبر كنند آی وكیل: دادستان عمومی استان كردستان درباره شایعات مطرح شده در مورد چگونگی مرگ «دنیا ویسی» دختربچه كردستانی اظهار داشت: نتیجه بررسی ها مشخص نشده و فعلا پزشكی قانونی نظریه خویش را عرضه نكرده است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، اكبر جوهری در گفت وگوی زنده تلویزیونی در صدا و سیمای مركز استان كردستان در ارتباط با مرگ دنیا ویسی اظهار نمود: این حادثه در پیش از ظهر روز دوشنبه هفته ای گذشت بر اثر فرو ریختن دیوار مدرسه قدیمی در روستای گرماش صورت گرفت كه متاسفانه منتهی به فوت دختر هفت ساله به نام دنیا ویسی شد. بلافاصله معاون دادستان و بازجو ویژه قتل و اكیپی از كارآگاهان آگاهی در صحنه حاضر شدند و دستور همه جانبه قضایی در مورد این حادثه و مسببین آن صادر گردیده است.
وی ضمن تسلیت به خانواده دنیا ویسی خاطرنشان كرد: از مردم با محبت استان می خواهم كه تا بعد از وصول نظریه قطعی پزشكی قانونی و تشخیص علت مرگ اعلام نتیجه بررسی ها بر احساسات خود غلبه كنند. مردم هیچ نگرانی نداشته باشند ما همه دستورات لازم را صادر كرده ایم و با جدیت پیگیر مبحث مرگ دنیا ویسی هستیم.
وی با اشاره به فضاسازی ها در ارتباط با مرگ این دختر بچه افزود: این فضاسازی ها جز التهاب، كاری از پیش نمی برد و از خبرگزاری ها و شبكه های استانی درخواست می كنم اولا تا روشن شدن قضیه فعلا خبر رسانی نكنند و متعاقبا بعد از بررسی ها، علت مرگ را به اطلاع مردم استان می رسانیم.
دادستان عمومی استان كردستان هم چنین با بیان این كه «در فضاسازی های اخیر بحث را به تهمت كشانده اند»، تصریح كرد: فعلا نتیجه بررسی ها مشخص نشده است و هنوز پزشكی قانونی نظریه خویش را عرضه نكرده است.
وی در انتها خاطرنشان كرد: دستگاه قضایی بدون كوچكترین تاثیر از فضاسازی ها كار خویش را بر مبنای بازسازی صحنه، مستندهای قانونی و نظریه پزشكی قانونی انجام می دهد و ان شاالله علت مرگ را مشخص می نماییم.
در همین زمینه احسن علوی، نماینده سنندج دیواندره و كامیاران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هرگونه شایعه تجاوز و یا قتل دانش آموز دختر روستای گرماش را به شدت تكذیب می كنم.
احسن علوی در گفت وگو با ایسنا، پیرامون فوت دنیا ویسی، دانش آموز دبستان ظفر روستای گرماش سنندج اظهار نمود: شواهد از آن حكایت می كند كه زمان ساخت مدرسه روستای گرماش به پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بر می گردد و بسیار فرسوده بوده است كه می بایست هر چه زودتر بازسازی می شد. برپایه اظهارات و شواهد محلی در روز حادثه این دانش آموز به دنبال توپ خود در كنار حفره دیوار می دود كه متاسفانه دیوار مستهلك و فرسوده مدرسه روی سرش آوار می گردد و جان می سپارد.
وی عنوان كرد: متاسفانه خیلی از مدارس ما مستهلك و فرسوده می باشند كه به بازسازی نیاز دارند و باید اعتبارات لازم به آن ها اختصاص پیدا كند.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود پیرامون شایعات مطرح شده در مورد علت فوت این دانش آموز اظهار نمود: كاملا شایعه هرگونه قتل و یا تجاوز به این دانش آموز را تكذیب می كنم و امروز هم در بازدید از این روستا هیچگونه شواهدی دال بر صحت این مورد را نیافتیم.
نماینده سنندج دیواندره و كامیاران تصریح كرد: استان كردستان همواره جایگاه و خاستگاه انسان های عالم و پاك بوده است و اینگونه شایعات در مرام و مسلك هیچ كردی جایی ندارد.
فرشید یزدانی مدیر عامل انجمن پشتیبانی از حقوق كودكان و نوجوانان هم در بخشی از سخنانش در جشن روز جهانی كودك با اشاره به آخرین وضعیت پرونده دنیا ویسی، دانش آموز سنندجی اظهار داشت: پرونده این كودك از آموزش و پرورش خارج شده و در اختیار قوه قضاییه قرار گرفته است، اعضای حقوقی انجمن پشتیبانی از كودكان و نوجوانان هم تا آخرین مرحله آنرا پیگیری كرده و اطلاع رسانی می كنند.1397/07/19
13:45:54
5.0 / 5
3732
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری