معاون رییس قوه قضاییه:

چون نیرو نداریم مجبوریم از بازنشستگان استفاده نماییم

چون نیرو نداریم مجبوریم از بازنشستگان استفاده نماییم آی وكیل: معاون رییس قوه قضاییه اظهار داشت: تحول نیاز به مدیران جوان دارد اما چون نیرو نداریم مجبوریم از برخی افراد كه بازنشسته شدند، استفاده نماییم.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، حجت الاسلام حمید شهریاری در همایش هفته خدمات الكترونیك قضایی كه بامداد امروز شنبه برگزار شد، یكی از معضلات را اختلاف رویه قضایی دانست و تصریح كرد: در میان استان ها هماهنگی لازم وجود نداشت و باید یكپارچگی حاكم شود، اكنون این عدم یكپارچگی یكی از اشكالات است.
وی با اشاره به اینكه نمی توان با رویه های موجود تحول تولید كرد، اظهار داشت: با این منابع انسانی و رویه فعلی تحول تولید نمی گردد و ما نیاز به افراد جدیدی داریم كه به قوه قضاییه اضافه شوند.
رییس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه خاطرنشان كرد: باید شركت های حامی خدمات الكترونیك داشته باشیم تا تحولات لازم میسر شود.
وی اضافه كرد: یكی از اهدافی كه مقام معظم رهبری از رییس قوه قضاییه خواستند تولید تحول در دستگاه قضایی است و راه اندازی سامانه خدمات الكترونیك قضایی یكی از طریق های تحول در دستگاه قضایی است.
معاون رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: خدمات الكترونیك قضایی دارای چندین لایه است و لایه اول لایه خدمات ستادی و استانی و لایه دوم استفاده از فن اوری است.
شهریاری افزود: لایه سوم لایه تغییرات در سازمان و فرایندهای سازمانی و لایه چهارم كه مهم ترین لایه است خدمات قضایی و تعامل با ضابطان قضایی و افراد و نهادهایی است كه با دستگاه قضایی ارتباط دارند.
معاون امار و فن اوری اطلاعات قوه قضاییه اظهار داشت: در حوزه تحول در حوزه ستادی و استانی بدون كمك نخبگان نمی توانیم تحولی تولید نماییم.
حجت السلام و المسلمین شهریاری بیان كرد: برای تولید تحول باید به روند كار اشنا شویم چونكه ایین دادرسی كیفری دارای پیچیدگی های زیادی است و همیشه چند سالی طول می كشد كه به پیچیدگی ها و روند كار اشنا شویم.
معاون رییس قوه قضاییه با اشاره به اینكه تحول نیاز به مدیران جوان دارد، اظهار داشت: در قوه قضاییه پیرمردی داریم كه می گوید مرا از كار بردارید، اما چون كسی را نداریم از او استفاده می نماییم. امثال این فرد زیاد است.
شهریاری با تاكید بر ضرورت استقلال بودجه قوه قضاییه تصریح كرد: اگر امروز از من بپرسند پاشنه آشیل دستگاه قضایی چیست باید بگویم بودجه خودبسنده است، اگر ما نتوانیم بودجه ای كه اختیار آن دست خودمان است داشته باشیم، تا محدودیت های منابع انسانی و اداری، قضایی، طرح های عمرانی را پیگیری نماییم، چگونه می توانیم ادعای استقلال نماییم. بودجه دستگاه قضایی امروز وابسته است و برای هر اقدامی كه بودجه نیاز دارد باید از دیگری اجازه بگیرد.
رئیس مركز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه اظهار داشت: طی چهل سال اخیر این معضل سبب تضعیف دستگاه قضایی شده است، حتی اگر اشكال قانون اساسی در این زمینه وجود دارد ما باید قانون اساسی را تغییر دهیم، پیشنهاد موكد من تغییر قانون اساسی در بودجه ریزی كشور است و استقلال بودجه دستگاه قضایی از بودجه اجرایی است
شهریاری با تاكید مضاعف بر ضرورت استقلال بودجه قوه قضاییه اظهار نمود: پاشنه آشیل قوه قضاییه پاشنه آشیل جمهوری اسلامی ایران است، اگر قوه قضاییه مقتدر و مستقل نباشد ما در مبارزه با فساد لنگ می زنیم. ازاین رو بودجه قوه قضاییه مساله حیاتی می باشد.
وی با اشاره به ضرورت بازمهندسی مدیریتی و اصلاح نمودار سازمانی استانها و تولید ارتباط یكپارچه با ستاد خاطرنشان كرد: یكی از معضلاتی كه همكاران بنده در مركز آمار با آن رو به رو بودند اختلاف رویه های قضایی در استانها بود كه باید این رویه ها یكپارچه شود.
وی با اشاره به اینكه هنوز برخی قضات از ما طلب كاغذ دستی می كنند، اظهار داشت: وقتی قانون نوشته نبودیم بعضی از دوستان در دیوان عالی ما را مسخره می كردند و بعضی از قضات هم بعد تصویب قانون می گفتند باید احكام و آرا دستی باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح پابند الكترونیك اظهار داشت: معضلات بسیار زیادی از غذا، سلامت زندانی و...گرفته تا مشكلات دیگر امروز گریبان گیر زندان های كشور است. افراد گاها سالم به زندان رفته و بیمار بیرون می آیند. با استفاده از ظرفیت های الكترونیك می توان ساماندهی كرد.

1397/07/21
13:59:57
5.0 / 5
2583
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

خانواده

وکالت قانونی

بررسی وکیلها

تنظیم وکالت

توکیل

موکل

محکمه