در دیدار با وزیر دادگستری افغانستان انجام شد

تاكید لاریجانی بر ضرورت استفاده از متون و تفكراسلامی برای مقابله با تهاجمات حقوق بشر

تاكید لاریجانی بر ضرورت استفاده از متون و تفكراسلامی برای مقابله با تهاجمات حقوق بشر آی وكیل: دبیر ستاد حقوق بشر در دیدار با وزیر دادگستری افغانستان، برگسترش همكاری های دوجانبه حقوق بشری تاكید كرد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، عبدالبصیر انور وزیر دادگستری افغانستان و هیأت همراهش عصر روز یكشنبه، با محمد جواد لاریجانی مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر كشورمان دیدار و گفتگو نمود.
در این دیدار دو طرف ضمن استقبال از گسترش روابط فی درخلال در تمامی زمینه ها، بر گسترش همكاری های دوجانبه حقوق بشری و قضایی میان دو كشور تاكید كردند.
لاریجانی كه ریاست هیأت ایرانی این جلسه را به عهده داشت، اظهار داشت: توجّه به مسائل حقوق بشری و گسترش همكاری ها در این زمینه، یكی از مهمترین موضوعات در صحنه بین المللی است.
وی ادامه داد: گسترش همكاری های دوجانبه حقوق بشری میان كشورهای اسلامی می تواند جای استفاده از ظرفیت متون و تفكر اسلامی را برای مقابله با تهاجمات حقوق بشری غرب باز كند و تأثیرگذاری این همكاری ها را در عرصه بین المللی نمایان تر كند.
دبیر ستاد حقوق بشر، تاكید كرد: ایران و افغانستان بعنوان دو كشور اسلامی می توانند پشتیبان یكدیگر باشند.
لاریجانی در ادامه تصریح كرد: پیشرفت ها و دستاوردهای گسترده در بخش های مختلف قضایی و تدوین قوانین در آیین دادرسی، شورای حل اختلاف، پیشگیری از وقوع جرم و خیلی از بخش های دیگر از تجربیات عظیم جمهوری اسلامی ایران است.
دبیر ستاد حقوق بشر همینطور در مورد ضرورت توجّه به حقوق بانوان به خاطره ای از حضرت امام (ره) اشاره و بیان كرد: امام (ره) بر « سرمایه گذاری برای درس خواندن زنان، وضع قوانین حمایتی از زنان و تولید توانایی لازم برای زنان تا به شكل اجتماعی بتوانند در جامعه مؤثر باشند.» تاكید داشتند.1397/08/07
13:56:19
5.0 / 5
2412
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده