صدور حكم اعدام 2 اخلالگر شبكه بانكی كشور در شیراز

صدور حكم اعدام 2 اخلالگر شبكه بانكی كشور در شیراز آی وكیل: دادگستری استان فارس اعلام نمود كه حكم اعدام دو «اخلالگر نظام اقتصادی و شبكه بانكی كشور» در دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدان و اختلال گران نظام اقتصادی، مستقر در استان فارس صادر شد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس « در رأی صادره از این شعبه ویژه متهمان ردیف اول و دوم این پرونده مهم به نام های داریوش ابراهیمیان بیلندی فرزند علی اكبر و یونس بهاء الدینی فرزند ابراهیم به لحاظ اختلال باندی و سازمان یافته در شبكه بانكی و اقتصادی كشور به مبلغ 1540 میلیارد و 461 میلیون و 900 هزار و 143 ریال را مفسد فی الارض شناخته و به مجازات اعدام محكوم نمود.»
بر اساس این گزارش در این پرونده، متهم ردیف اول « مدیر و هماهنگ كننده اقدامات مجرمانه مذكور و متهم ردیف دوم از اعضای اصلی باند اختلال گسترده در شبكه بانكی كشور » بوده اند.
در این پرونده همینطور برای متهمان اصلی علاوه بر مجازات اعدام، ضبط كلیه وجوه و منافع حاصله از «اقدام مجرمانه» به نفع دولت و رد مال به میزان 35 میلیون تومان در حق یكی از شاكیان خصوصی هم صادر گردیده است.
در رأی صادره از شعبه ویژه رسیدگی به جرائم اختلال گران و مفسدان نظام اقتصادی در استان فارس، محمد بهاءالدینی فرزند ابراهیم به 10 سال حبس تعزیری و رد مال محصله، داوود كاتبی فرزند ولی الله به 7 سال حبس تعزیری، ایمان پهلوانی فرزند نعمت الله، مرتضی كاتبی نژاد فرزند صفر، رضا نادری فرزند صفرعلی را هریك به 5 سال حبس تعزیری و ضبط كلیه وجوه و منافع محصله بعنوان جزای نقدی در حق دولت محكوم نمود.
در رأی صادره آمده است: « پرونده در مورد تعدادی از متهمان مفتوح و در مورد متهمان ردیف اول و دوم قابل فرجام خواهی در دیوان عالی كشور بوده و در مورد سایر محكومین قطعی است.»
1397/08/15
14:24:51
5.0 / 5
3390
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده