رئیس قوه قضاییه:

در برخورد با مفسدان اقتصادی با قاطعیت عمل خواهد شد

در برخورد با مفسدان اقتصادی با قاطعیت عمل خواهد شد آی وكیل: رئیس قوه قضاییه با تاكید بر اینكه هیچ رأفتی در برخورد دستگاه قضایی با مفسدان اقتصادی وجود نخواهد داشت، به همه كسانی كه به فكر سوء استفاده از التهابات اقتصادی هستند اخطار داد.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، ارتحال پیامبر اكرم (ص) و شهادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و امام رئوف حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را پیشاپیش تسلیت گفت و خاطرنشان كرد: محبت خاندان (ع) از طرق سیر الی الله است و این محبت از الطاف الهیه و نعمات بزرگی است كه برای ما شیعیان وجود دارد.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینكه خاندان (ع) مسیر وفود به حق تعالی را به ما نشان داده اند، آن بزرگواران را اقرب طرق الی الله توصیف كرد و اضافه كرد: قرب الی الحق جز از مسیر محبت خاندان (ع) امكان پذیر نیست البته امكان دارد در ظاهر، طرق دیگری هم دیده شود اما در عالم باطن صرفاً خاندان (ع) نزدیك ترین طریق الی الحق هستند و بلكه تنها طریق الی الحق اند چون كه همه فیوضات الهی و معنوی از ناحیه آنان به ما می رسد.
آیت الله آملی لاریجانی با تاكید بر اینكه محبت و اطاعت از خاندان (ع) صرفاً به گفتار نیست بلكه نیازمند به حركت واقعی در این اطاعت و محبت است و طبیعتاً باید دارای نشانه هایی باشد، اظهار نمود: محبت اهل بیت(ع) همانند محبت حق تعالی به نشانه هایی نیاز دارد؛ چنانكه می بینیم در مناجات حضرت موسی با حق متعال، خداوند می فرماید: دروغ می گوید كسی كه مدعی است مرا دوست دارد، ولی وقتی شب او را فرا می گیرد، مرا رها كرده و می خُسبد. آیا اینگونه نیست كه هر محبی خلوت با محبوب خویش را دوست می دارد؟ «كذَبَ مَنْ زَعَمَ أَنَّهُ یحِبُّنِی، فَإِذَا جَنَّهُ اللَّیلُ نَامَ عَنِّی؛ أَ لَیسَ كلُّ مُحِبٍّ یحِبُّ خَلْوَةَ حَبِیبِهِ؟» ازاین رو یكی از نشانه های محبت و طاعت، توجه به محبوب و اقوال اوست و عمل و رفتارمان باید بر میزان این اقوال باشد.
رئیس قوه قضاییه راهپیمایی اربعین را از نشانه های محبت به خاندان (ع) دانست و تصریح كرد: آنچه در راهپیمایی عظیم اربعین متجلی می گردد برای همه ما حیرت انگیز است. اینكه حسب گزارش ها بیشتر از ۲۰ میلیون زائر با كمترین امكانات دولتی و صرفاً با بهره مندی از خدماتی كه مردم عادی با جان و دل عرضه می كنند، در یك مكان گرد هم بیایند، خلوص و ایثار و هم نوایی عجیبی را به نمایش می گذارد و علاوه بر اینكه تجلی یك معنویت عظیم است، اقتدار شیعیان و محبان خاندان را هم نشان داده است كه باید همگی ما قدردان این نعمت مهم الهی باشیم.
آیت الله آملی لاریجانی، این حركت عظیم را از بركات انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان كرد: گرچه زیارت اربعین از ابتدا مورد تاكید و تحریض بوده است اما چنین حركت بزرگی از ناحیه شیعیان در شكل فعلی آن، بدون شك متأثر از آرمان های بلند انقلاب اسلامی و تلاشی است كه این انقلاب در جهت ترویج معارف خاندان (ع) داشته است.
محبت مردم به خاندان (ع) با تبلیغات پوچ دشمن از بین نمی رود
رئیس قوه قضاییه با اشاره به امدادهای ائمه اطهار (ع) به آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی، اضافه كرد: همه مشاهده نمودند كه در همین ایام اخیر چگونه آمریكایی ها و اذناب آنها خصوصاً جریان های وهابی و تكفیری در بوقهای تبلیغاتی خود می دمیدند تا این حركت عظیم معنوی را مخدوش كنند و بر این اساس سالها مردم را از جنایات داعش می ترساندند و سپس بحث گران بودن ارز و كاهش تمایل به حضور در راهپیمایی اربعین را مطرح نمودند اما همگان دیدیم كه محبت مردم به خاندان (ع)، با این قبیل هیاهوهای تبلیغاتی پوچ از بین نمی رود و مردم در كنار شیعیان عراق، حركتی را خلق كردند كه نشان داد آرمانهای عاشورا همچنان زنده است و این دقیقاً همان چیزی است كه آمریكا و اذنابش از آن هراس دارند.
آیت الله آملی لاریجانی اظهار داشت: باید شكرگزار این نعمات باشیم چونكه دلها در این ایام به یكدیگر نزدیك می گردد و همین امر، اثرات منفی تبلیغات دشمن را خنثی می كند. بر این اساس می توان حركت اربعین را یك لطف بی بدیل الهی برای همه شیعیان و محبان خاندان (ع) دانست.
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرامیداشت سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استكبار جهانی، اظهار نمود: راهپیمایی این روز بسیار پرشكوه تر و بانشاط تر از سالهای گذشته برگزار گردید و مردم بار دیگر با مشتهای گره كرده، انزجار خویش را از استكبار جهانی و سركرده آنها یعنی آمریكا نشان دادند.
آیت الله آملی لاریجانی، آمریكا را طاغوت اصلی زمان دانست و افزود: در هر نقطه از جهان كه جنایتی ضد مردم شامل انواع كودتاها و ناامنی ها رخ می دهد رد پای آمریكا را می توان دید. این روند را چهل سال است كه درمورد جمهوری اسلامی مشاهده می نماییم و اگر آمریكا بخواهد بداند كه چرا مردم ما از حكام این كشور متنفر هستند می تواند نیم نگاهی به فهرست بلندبالای اقدامات گذشته حكام خود ضد جمهوری اسلامی و مردم ایران بیاندازد.
چرا مردم از آمریكا متنفرند؟
رئیس قوه قضاییه اضافه كرد: كودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، ایستادگی در مقابل مردم درجریان نهضت ملی شدن صنعت نفت و كمك به نظام شاهنشاهی در سركوب مردم تنها گوشه ای از اقدامات آمریكا در سالهای قبل از انقلاب ضد ملت ایران است. آمریكا تا آخرین روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی هم كوشش كرد كه حكومت پوشالی و پوسیده پهلوی را كه با ریختن خون هزاران نفر می خواست باقی بماند، سرپا نگه دارد. بعد از انقلاب هم شاهد انواع كودتاها، تحریك اقوام، تحمیل جنگ هشت ساله و اعمال تحریم های بی سابقه اقتصادی از ناحیه آمریكا بوده ایم. حال چرا مردم ازآمریكا متنفر نباشند!؟
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به راهپیمایی روز گذشته تصریح كرد: امسال به علت نحوه برخورد آمریكایی ها با مردم، شاهد حضور معنادار ملت بصیر ایران در سراسر كشور بودیم؛ از این جهت كه آمریكا بخصوص در سالهای اخیر كوشیده كه با اعمال فشارهای سنگین اقتصادی، مردم را از نظام جمهوری اسلامی جدا كند و اخیراً هم با بكارگیری سخیف ترین ترفندهای عملیات روانی مانند درج روزشمار برای شروع تحریم ها، ملت ایران را ضد نظام تحریك كند. در صورتی كه هرچه توان تبلیغاتی در این زمینه داشته اند به كار بسته اند اما بازهم شاهد حضور مردم در راهپیمایی ضد استكبار جهانی و بخصوص ایالات متحده آمریكا بودیم.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به استقامت چهل ساله مردم در برابر دشمنی های آمریكا تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران و مردم بزرگ ما همانند برخی كشورها نیستند كه پس از دوشیدن اموالشان به آنها گفته شود اگر حمایت های ما نباشد دو هفته هم دوام نمی آورید. مردم بصیر ما از پیر و جوان در شهرهای بزرگ گرفته تا روستاهای كوچك، با بینشی عمیق پای آرمانهای انقلاب ایستاده اند و اجازه نداده اند این خواب دشمن كه انقلاب اسلامی چهل سالگی خویش را نخواهد دید، تعبیر شود.
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینكه جمهوری اسلامی امروز قدرتمندتر از همیشه در راه رشد و بالندگی قرار دارد، به پیشرفت های صنعتی و علمی كشور در عرصه های گوناگون اشاره نمود و اضافه كرد: ایران اسلامی حرف اول را در منطقه می زند و آمریكایی ها را با خفت روبرو كرده است. در مقابل چنین عزتی شاهد رفتار حكام سعودی با آن میزان ثروت یا به قول آمریكا آن میزان شیردهی هستیم كه مدام از جانب آمریكا تحقیر می شوند.
رئیس قوه قضاییه با تاكید بر اینكه هیئت حاكمه آمریكا باید در جهت اصلاح فهم خود گام بردارد و رئیس جمهور این كشور فریب دروغ گویی های مشاورین خویش را نخورد، خاطرنشان كرد: بر طبق این محاسبات غلط تصور كرده اند كه اگر سه ماه به ایران فشار بیاورند نظام جمهوری اسلامی ساقط می گردد. حركت روز گذشته مردم نشان داد كه آمریكا باید در این خیال خام باقی بماند چونكه جمهوری اسلامی آب دیده است و مردم ایران هم در طول تاریخ پرافتخار خود در مقابل قوی ترین دشمنان ایستاده اند.
ضمن پشتیبانی از سرمایه گذاری سالم، با انباشت ثروت بادآورده مقابله می كنیم
آیت الله آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به تلاش های دشمن برای تولید تلاطم در بازار و اقتصاد كشور با هدف تولید شكاف میان مردم و نظام طی ماه های اخیر، اظهار داشت: در كنار این دشمنی ها عده ای در داخل به دنبال سودجویی و كسب ثروت های بادآورده بودند. ما هم به این افراد اخطار دادیم كه برخوردهایمان جدی و قاطع خواهد بود. مجدداً اعلام می كنم كه دستگاه قضایی ضمن حمایت كامل از سرمایه گذاری سالم و برخورد با افراد یا نهادهایی كه به نحوی بخواهند در مقابل این قبیل سرمایه گذاری ها موانعی تولید كنند، به شدت با كسانی كه تلاش دارند از رخنه های امنیتی و اقتصادی برای تحصیل مال و انباشت ثروت بادآورده استفاده كنند مقابله خواهد نمود.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به اقدامات اخیر دستگاه قضایی و صدور برخی آرا در این زمینه، خاطرنشان كرد: هیچ رأفتی در برخورد با مفسدان اقتصادی نخواهد شد. البته روشن است كه هیچكس به لحاظ عاطفی از اینكه یك شهروند جمهوری اسلامی گرفتار عواقب اقدامات سوء خود شود، خرسند نمی گردد اما دنیاپرستی برخی افراد سبب می گردد كه با ترجیح منافع خود بر منافع مردم و به قیمت گرفتاری و عسر و حرج یك ملت به چنین سرنوشتی دچار شوند.
آیت الله آملی لاریجانی با سفارش به افرادی كه در اندیشه سودجویی و بهره مندی از برخی التهابات هستند، تصریح كرد: بهتر است تا راه بازگشتی وجود دارد این افراد از تخلفات و جرایم خود دست بردارند چونكه اساساً دستگاه قضایی بعنوان یكی از اركان نظام با قاطعیت در مقابل مفاسد اقتصادی ایستاده و اجازه نمی دهد كه برخی با كوشش برای كسب ثروت های بادآورده منافع عموم مردم را به خطر بیندازند.
بر اساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون "دستورالعمل نظارت و پیگیری احیای حقوق عامه" در دستور كار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از آن به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.

1397/08/17
21:33:51
5.0 / 5
3855
تگهای خبر: تبلیغات , تخلف , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل قانونی

حقوقدان

قیمت روز وکیل

دفاع

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل قانونی