دادستان قزوین:

رشد آمار بزهكاری نتیجه دوری جامعه از كتاب و مطالعه است

رشد آمار بزهكاری نتیجه دوری جامعه از كتاب و مطالعه است آی وكیل: دادستان عمومی و انقلاب قزوین اظهار داشت: اگر بخواهیم نسل آینده ما نسلی دارای تفكر و اندیشه باشد و جامعه ما یك جامعه سالم و عاری از آسیب، جرم و بزه باشد بدون شك باید فرهنگ مطالعه و كتاب خوانی را در جامعه گسترش دهیم.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، محمدقاسمی در حاشیه بازدید از كتابخانه امام خمینی (ره) قزوین كه به مناسبت روز كتاب، كتاب خوانی و كتابدار صورت گرفت، اظهار نمود: مطالعه باید بعنوان یك نیاز اساسی و لازم در جامعه مطرح شود تا عموم مردم به خواندن و مطالعه راغب شوند و فرهنگ كتاب خوانی در سطوح مختلف جامعه رواج یابد.

دادستان قزوین اضافه كرد: هیچ حاكمیتی از اینكه فرهنگ كتاب خوانی، درك معارف، فهم علوم و آشنایی با پیشرفت ها در جامعه اش، توسعه كمی و كیفی یابد آسیبی نخواهد دید بلكه بدون شك نفع و سود آن بیشتر متوجه جامعه خواهد بود.

وی تاكید كرد: در شرایط كنونی علیرغم توسعه گسترده فناوری های ارتباطی و شبكه های مجازی در دنیا، تألیف و انتشار كتاب همانند روزنامه ها همچنان جایگاه، اهمیت و نقش خودرا دارا است و نمی توان ادعا نمود كه روش های سنتی در سایه شیوه های جدید اطلاع رسانی و كسب آگاهی قرارگرفته است.

قاسمی نقش كتاب را در كاهش جرائم و بلا های اجتماعی بسیار مؤثر دانست و اشاره كرد: هم اكنون شاهد افزایش خیلی از جرائم و بلا های اجتماعی به طرق گوناگون و در سطوح مختلف جامعه هستیم و این سوژه نگران كننده است و می توان گفت خیلی از بداخلاقی های اجتماعی، رشد آمار پرونده های بزهكاری و به خطر افتادن سلامت جسمی و روحی نتیجه دوری جامعه از كتاب و مطالعه است.
وی اظهار داشت: امروز بیش ازپیش ترویج و تبیین فرهنگ كتاب خوانی در جامعه احساس میگردد و باید كودكانمان را با این فرهنگ آشنا سازیم تا در سنین بالاتر كتاب خوانی بعنوان یك لزوم روزانه و غذای روح برای آنان به شمار بیاید و یقین بدانیم كه افزایش آگاهی های عمومی و اجتماعی بدون شك كاهش بلا ها و مخاطرات اجتماعی را به دنبال دارد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین درانتها تصریح كرد: اگر بخواهیم نسل آینده ما نسلی دارای تفكر و اندیشه باشد و جامعه ما یك جامعه سالم و عاری از آسیب، جرم و بزه باشد بدون شك باید فرهنگ مطالعه و كتاب خوانی را در جامعه گسترش دهیم و در این راستا نقش خانواده ها، نهادهای متولی امر فرهنگ بویژه سازمان آموزش وپرورش و مدارس بسیار اساسی است و در این جهت باید گام های مؤثر و عملی بردارند.
1397/08/26
15:27:26
5.0 / 5
3380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده