موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران برگزار می­ كند؛

آغازین دوره­ آموزشی حقوق سلامت عمومی و بهداشت جهانی

آغازین دوره­ آموزشی حقوق سلامت عمومی و بهداشت جهانی آی وكیل: آغازین دوره­ آموزشی تخصصی كوتاه مدت حقوق سلامت عمومی و بهداشت جهانی با همكاری دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران و موسسه مطالعات حقوق عمومی برگزار می­ شود.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، آغازین دوره­ آموزشی تخصصی كوتاه مدت حقوق سلامت عمومی و بهداشت جهانی با همكاری دانشكده بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران، قطب علمی آموزش علوم بهداشتی كشور و موسسه مطالعات حقوق عمومی، آغازین مركز مطالعات میان رشته ای حقوقی كشور برگزار می­شود.
این دوره با حضور برجسته ترین استادان حقوق و علوم پزشكی كشور در موسسه مطالعات حقوق عمومی برگزار می شود.
روز گذشته علی اكبری ساری رییس دانشكده­ی بهداشت دانشگاه علوم پزشكی تهران و عباسعلی كدخدایی رئیس موسسه مطالعات حقوق عمومی دانشگاه تهران، تفاهم نامه همكاری این دو نهاد علمی را برای گسترش آموزش و پژوهش­ های میان رشت ه­ا در حوزه سلامت امضا كردند.
در این نشست٬ ابتدا اكبری ساری بر نیاز و لزوم انجام دادن پژوهش­های میان رشته ­ای در حوزه­ های علوم پزشكی تاكید و افزود: «این همكاری ادامه­ سیاست این دانشكده برای بهره بردن از این گونه پژوهش­ها برای ارتقای آموزش­های علوم پزشكی و پاسخ مناسب­تر دادن به چالش های نظام سلامت كشوراست.»
در ادامه كدخدایی٬ با اشاره به تاكید قانون اساسی بر تضمین بهداشت و سلامت عمومی، از همت همكاران وزارت بهداشت در این حوزه قدردانی كرد و اضافه كرد: «اكنون، نیازمند بررسی جنبه های حقوقی مربوط به سلامت در كشور هستیم. تركیب حقوق و گرایش­های مختلف می­تواند به حل كردن بخشی از مشكلات جامعه كمك نماید. استادان و نهادهای علمی متخصص كشور باید به رشته های جدید و بسیار كاربردی٬ مانند حقوق سلامت٬ ورود كنند تا این رشته ها جایگاه خودرا بیابند. »
در ادامه جلسه امیرحسین تكیان معاون بین الملل دانشكده بهداشت و مدیرگروه سلامت جهانی و سیاست گذاری عمومی، مدل­های مختلف نظام­های سلامت، نظام سلامت ایران و نقش بی بدیل حاكمیت در احداث كردن نظام سلامت كارآ­مد را بررسی كرد و اضافه كرد: «سلامت لازمه صلح و توسعه ی پایدار می باشد و نگاه حاكمیت به نظام سلامت در جهان باید تغییر كند. بنا بر این و برای رسیدن به اهداف توسعه­ی پایدار و جامعه­ای پایدار باید به «سلامت در تمامی سیاست­ها» به معنای واقعی كلمه جامه­ی عمل پوشاند. دولت های جهان بدون داشتن نظام سلامت كارآمد به توسعه اقتصادی باز دست نخواهد یافت.»
در این دوره كه در آذر و دی ماه سال جاری با شركت دانشجویان و علاقه مندان از گرایش های مختلف علوم پزشكی و حقوق برگزار می شود، علاوه بر امیرحسین تكیان، حسن جولایی رییس مركزتحقیقات سلامت دانشگاه علوم پزشكی تهران، كیومرث اشتریان عضو هییت علمی دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، علیرضا پارساپور عضو هییت علمی دانشكده علوم پزشكی دانشگاه تهران، علی اكبر گرجی و رضا اسلامی اعضای هییت علمی دانشكده حقوق دانشگاه شهید بهشتی، مهدی هداوند عضو هیئت علمی دانشكده حقوق دانشگاه علامه طباطبایی حضور خواهند داشت. درانتها دوره باز به شركت كنندگان گواهی مشترك دانشكده بهداشت و موسسه مطالعات حقوق عمومی داده خواهد شد.
این دوره شروعی برای همكاری های بیشتر و برگزاری دوره ها و نشست های تخصصی در حوزه های مرتبط می باشد. علاقه مندان می توانند برای اطلاع از اخبار مربوط به وب سایت دانشكده بهداشت و موسسه مطالعات حقوق عمومی بازگشت كنند.

1397/09/01
20:26:18
5.0 / 5
184
تگهای خبر: جامعه , حقوق , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها